Jak stworzyć własny sklep internetowy?

Jak stworzyć własny sklep internetowy

Własny sklep internetowy to możliwość prowadzenia sprzedaży bez posiadania firmy, będąc freelancerem, tworząc pewne rękodzieła czy produkty elektroniczne, programy itp. I także jako firma czy sklep, który dodatkowo wysila się w sprzedaży online.

Każdy ma możliwość stworzyć własny sklep internetowy

Ty również, więc zobacz, jak może to wyglądać krok po kroku i jak najszybciej się na to zdecyduj. Dzięki temu Twoja sprzedaż znacząco wzrośnie. A Ty staniesz się jeszcze lepszym przedsiębiorcą!


Jak stworzyć własny sklep internetowy w SHOPLO?

Sklep internetowy w Shoplo

Przechodzisz do Shoplo i zakładasz nowe konto. Następnie tworzysz krok po kroku swój własny sklep. Panel administracyjny Shoplo do tworzenia twojego sklepu jest bardzo podobny do WordPressa, więc jeśli już z nim sobie radzisz, to szybko przygotujesz taki sklep. A jeśli nie znasz panelu WordPress, to i tak sobie z tym poradzisz.

Wystarczy że na początek wprowadzisz do niego produktu, opiszesz je, nadasz im tytuły i cenę. A później możesz przejść do ustawienia strony głównej na podstawie gotowych i prostych szablonów i tworzysz jeszcze kilka podstron(Kontakt, O sklepie itp.) i ustawiasz menu na samej górze sklepu.

Na koniec ustal jeszcze wygląd sklepu, ustawienia płatności, SEO i inne. A jeśli masz w czymś problem, to zawsze możesz wysłać zapytanie do Shoplo, odpowiadają dość szybko. Możesz przez jakiś czas korzystać ze sklepu na subdomenie od Shoplo, ale zrób tak tylko na krótką chwilę. Później jak najszybciej zamów swoją domenę sklepu i będziesz mógł ją w ustawieniach dodać.

Mój sklep w Shoplo

Niedawno posiadałem tam swój sklep pod linkiem sklep.jaksierozwijac.pl i działał bardzo dobrze. Sprzedawałem przez niego różne produkty elektroniczne i kursy online. Udało się także podłączyć płatności z programem księgowym wFirma, który dokładniej opisywałem w artykule “Najlepszy program do prowadzenia księgowości online i wystawiania faktur“. Na tą chwilę mój sklep w Shoplo został zamknięty, ponieważ sprzedaż odbywa się poza nim, więc nie był już potrzebny. Zamiast niego istnieje “SKLEP” na tym blogu, do którego zapraszam 🙂

Jeśli jeszcze nie wykorzystałeś wcześniejszych linków, to otwórz swój sklep internetowy w Shoplo o TUTAJ. A dokładną instrukcję, jak stworzyć sklep w Shoplo i nim zarządzać otrzymasz w moim kursie online “Jak zostać Freelancerem i pracować zdalnie“!


Jak sprzedawać na ALLEGRO?

Jeśli tworzysz nowe konto, to wystarczy przejść na  stronę Allegro i tam zdecydować się otworzyć “Konto firmowe“. Możesz prowadzić także sprzedaż bez konta firmowego, ale wtedy tracisz pewne korzyści, czyli mniejsze opłaty, dodatkowe promocje, status konta firmowego i Super Sprzedawcy(a to wzbudza zaufanie) itp.

Gdy posiadasz już konto na Allegro?

Tworzysz tam po kolei aukcje dotyczące swoich produktów. Opisujesz je, nadajesz trafne tytuły i opisy, by były one często wyszukiwane. Ustawiasz ceny. I jeśli sprzedajesz produkty fizyczne, które będziesz wysłać, to najlepiej postaraj się o tania wysyłkę. Dołącz do programu Inpost i zaoferuj jeszcze inne, tańsze i droższe opcje przesyłek, także wysyłkę za pobraniem. To pozwoli Ci spełnić oczekiwania większej ilości potencjalnych Klientów.

A sprzedając produktu usługowe i elektroniczne(np. E-book) zaproponuj ich szybką wysyłkę. Możesz w tym kierunku wykorzystać Menadżer sprzedaży Allegro. Gdy klient kupi i opłaci to automatycznie w przeciągu 5 minut(a nawet szybciej) otrzyma ten produkt elektroniczny na swój email.

Dbaj u wysoka jakość swoich produktów, aby na Allegro cieszyć się jak najlepszymi opiniami. Te opinie możesz także starać się ustawić w swoim sklepie Shoplo.

Liczą się także trafne tytuły i opisy, które powinny dokładnie opisywać sprzedawany produkt bądź usługę. Unikaj w nich stosowania takich słów, jak: “Super, Mega, WOW itp.”. Lepiej, jeśli w tytule zawrzesz takie informacje: nazwa przedmiotu, producent, model, rozmiar, kolor. I postaraj się o wysokiej jakości zdjęć produktów, najlepiej dużo i na jednolitym tle 🙂

Nowością są reklamy na Allegro, czyli tak zwane “Allegro Ads”. Dzięki nim możesz jeszcze bardziej promować swoje produkty na Allegro i na stronach partnerskich, aby zwiększyć sprzedaż.

Jeśli jeszcze się nie zdecydowałeś, to otwórz swój sklep internetowy w na Allegro. Na początek możesz wybrać konto tradycyjne, a później je przekształcić na konto firmowe.


Dlaczego sklep w Shoplo i na Allegro?

Mając własny sklep przedstawisz się że znacznie lepszej strony. Dodatkowo poszerzy to twoje rynki zbytu. Takim sklepie będziesz mógł się pochwalić w sieci, social media i dbać o skuteczne pozycjonowanie strony sklepu. To pozwoli Ci pozyskiwać wielu nowych klientów.

Natomiast Allegro daje ci możliwość dotarcia do milionów klientów. Także w swoich aukcjach możesz dać znać, że posiadasz swój sklep online i zachęcić, tylko nie nachalnie, by z niego skorzystali. Wtedy Ty ponosisz mniejsze kosztu z każdej transakcji.

Wiesz, jak stworzyć własny sklep internetowy i jak sprzedawać na Allegro. Wykorzystaj te wskazówki, najlepiej od razu podejmując pierwszy krok w kierunku otwarcia sklepu w Shoplo, na Allegro i promuj swoje produkty stronie, blogu, w kanałach social media i za pomocą reklam. Powodzenia!

1 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1