Jak zarobić na Facebooku? 7 pomysłów!

Jak zarobić na Facebooku

Facebook to najpopularniejszy serwis społecznościowy, dzięki któremu kontaktujemy się z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi. A zarazem umożliwia nam rozwijanie się, gdy dołączamy do pewnych grup tematycznych czy promocję swojego biznesu. Ale to nie jedyne możliwości, które nam zapewnia Facebook. Okazuje się, że na FB można również zarobić. W jaki sposób?

Jak zarabiać na FB?

Jeśli o tym myślisz, to poznaj poniższe pomysły na zarabianie na Facebooku. Możliwe, że pewne z nich już niedługo będziesz mógł zastosować. A to sprawi, że pierwsze przychody zaczną się pojawiać już za chwilę. Natomiast wdrożenie innych pomysłów będzie wymagało większego poświęcenia i cierpliwości. Ale czasami warto. Oceń więc, jak Ty możesz zarobić na Facebooku!

Jak zarabiać na FB – 10 sposobów

1. Zarabianie na popularnym Fanpage’u

Już popularna strona Facebook, tak zwany “Fanpage” może dać Ci możliwość zarabiania. Wystarczy, że zareklamujesz się na Allegro, OLX oraz w innych serwisach ogłoszeniowych. Wspominając w ogłoszeniu, że oferujesz reklamę dla firm i ich stron, na swoim Fanpage’u. I pobierasz w tym kierunku pewną opłatę.

Możesz podzielić tą reklamę na kilka etapów: reklama w postaci posta (jednego bądź ponawianego co pewien czas), reklama w postaci posta przypiętego na samej górze przez pewien okres czasu (np. 7-30 dni), reklama w postaci zdjęcia w tle na samej górze. I dla tych progów możesz ustalić poszczególne stawki. Gdy wpiszesz w Allegro “Reklama na Facebooku” to dostrzeżesz podobne aukcje, na których możesz się wzorować.

Pamiętaj jednak, aby nie zaśmiecać swojego Fanpage mało atrakcyjnymi linkami, programami partnerskimi czy nieodpowiednimi treściami. Nie chcesz przecież z niego robić śmietnika, ponieważ w przeciwnym razie szybko stracisz swoich obserwujących.

2. Polecanie programów partnerskich

Dołącz do pewnych programów partnerskich i poleć ich produkty (np. książki, programy komputerowe, usługi IT, itp.). Jeden z przykładów takich programów to polski Convertizer i WebePartners oraz Money2Money czy zagraniczna sieć afiliacyjna Rekruten(możesz tutaj zarabiać na polecaniu produktów i usług z całego świata). Takie programy partnerskie możesz polecać swoim znajomym na koncie prywatnym, a zarazem na tematycznym Fanpage. Możesz jeszcze dołączyć do pewnych grup tematycznych i tam polecać takie programy partnerskie. Z każdego pozyskanego klienta możesz uzyskać ciekawą prowizję. Oczywiście pamiętaj o polecaniu produktów i usług, do których i Ty jesteś w 100% przekonany.

Ja co jakiś czas na Fanpage polecam moje najlepsze narzędzia, które pochodzą z tych programów partnerskich. I dzięki temu każdy nowo zdobyty polecony zapewnia mi pewną prowizję. Ale, jak wspomniałem powyżej, jestem w 100% pewny o jakości tych narzędzi oraz sam z nich korzystam. I dlatego mogę je polecić z czystym sercem. Gdybym polecał coś, aby tylko na tym zarobić, to szybko straciłbym zaufanie obserwujących mój Fanpage.

3. Współpraca z firmami/reklamodawcami

Posiadając popularny Fanpage możesz wyszukać firmy i reklamodawców, którzy będą zainteresowane reklamą na Twojej stronie FB. W ten sposób będziesz promować ich produkty, które trafią do konkretnej grupy odbiorców. Musisz więc poszukać takie firmy, a następnie poprosić je o link afiliacyjny czy możliwość rozliczenia się w inny sposób. Warto zaznaczyć, że zarabianie w taki sposób nie jest zgodne z regulaminem Facebooka. Natomiast trudno udowodnić, że ktoś nam zapłacił za reklamę pewnej firmy czy produktu na naszym Fanpage. I dlatego możemy sobie na to pozwolić.

Możesz także zostać Influencerem Facebooka. Stajesz się nim wtedy, gdy posiadasz sporą grupę społecznościową, do której możesz docierać na podstawie swojego profilu prywatnego (możesz zgromadzić 5000 znajomych) lub przez swój fanpage czy grupy. Wtedy dołącz do programów WhitePress i Linkhouse, tam promuj swoje kanały social media, które będą docierać do różnych firm, które nawiążą z Tobą współpracę. Dodatkowo pomyśl o promowaniu swoich kanałów Social Media na popularnych serwisach tematycznych przez artykuły sponsorowane.

4. Promuj swój biznes

Na swojej stronie FB i osobistym profilu możesz reklamować wszystkie usługi i produkty, które sprzedajesz swoim Klientom. Pamiętaj, by nie dzielić się tylko postami sprzedażowymi. Dziel się także cytatami, zdjęciami, anegdotami, polecanymi stronami i narzędziami. Te interesujące, motywujące i czasami śmieszne rzeczy mogą sprawić, że zdobędziesz stałych i wiernych obserwatorów.

I im możesz co pewien czas przedstawiać post sprzedażowy, który nie okaże się zniechęcający. Tak to wygląda u mnie na moim Fanpage. Zobacz, że dzielę się tam linkami do najnowszych artykułów na blogu, cennymi programami, narzędziami. A co jakiś czas wrzucam info na temat naszych kursów online, z których korzysta już tysiące zadowolonych klientów.

5. Sprzedaż niepotrzebnych rzeczy

Często gromadzimy więcej ubrań, gadżetów, urządzeń i wielu innych rzeczy, z których później nie korzystamy. Zapewne wiele takich posiadamy w swoim domu, garażu i innych miejscach. Powinniśmy więc zdecydować się na ich wyszukanie, a następnie wystawienie na naszym profilu osobistym Facebook.

Można jeszcze zwiększyć szansę na sprzedaż poszukując “grup”, w których uczestnicy regularnie sprzedają bądź kupują rzeczy w naszej okolicy, w danym mieście, wsi czy na większym obszarze(np. Sprzedaż cała Polska itp.). Wystawiając pewne rzeczy na sprzedaż możesz w poście ustalić jego cenę i formę zapłaty. Tutaj Facebook nie pobiera prowizję, więc ze sprzedaży otrzymujesz 100%.

6. Znajdź pracę na Facebooku

Facebook to ciekawe miejsce, gdzie pojawia się wiele ofert pracy każdego dnia. Są utworzone nawet specjalne grupy, które codziennie przedstawiają nowe oferty pracy zdalnej, pracy dla programistów, specjalistów IT i wielu innych. Wystarczy, że wyszukasz odpowiednie dla siebie grupy i następnie będziesz przeglądał te oferty pracy, które mogą Cię zainteresować. Także możesz postarać się o zatrudnienie w konkretnej firmie.

W tym celu wyszukaj osoby na Facebooku, która odpowiada w niej za rekrutację bądź zgłoś się do niej za pomocą jej Fanpage. Ale wyślij wiadomość wideo lub audio. Wtedy masz większe szanse, że zostanie ona odczytana, przez co otrzymasz feedback. A gdy już wybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną do firmy, to możesz przyjrzeć się osobie, która przeprowadzi rekrutację, poznać na Facebooku jej zainteresowania. Tak też lepiej poznajesz daną firmę przez jej Fanpage, starsze posty(ps. ale później nie dziel się tym, że szukasz takich informacji).

Bardzo pomocne są Grupy i Serwisy dla Freelancerów.

7. Pracuj na FB

Wiele osób poszukuje specjalistów od prowadzenia profili w Social Media. Także od prowadzenia Fanpage, grupy czy profilu prywatnego. Wymaga to bieżącego wyszukiwania informacji, projektowania grafik i zdjęć, publikowania nowych postów, obsługiwania zapytań od klientów, reagowania na komentarze i ich wpisy, prowadzenie kampanii marketingowych, pozycjonowania firmy w Internecie, moderowania komentarzy, tworzenia konkursów i specjalnych wydarzeń wraz ze stałym monitoringiem profilu.

Czasami zleceniodawca posiada tylko kilka oczekiwań. A innym razem daje nam wolną rękę, więc możemy wykazać się w większym stopniu. Zdarza się, że na prowadzeniu jednego profilu na Facebooku czy Fanpage udaje się nam zarobić od 300 zł netto do kilka tysięcy zł. Gdy więc znajdziemy więcej takich zleceń, to nasze przychody wydają się być już interesujące.

Masz już plan, jak zarobić na Facebooku w najbliższym czasie? Powyższe pomysły zarabiania na FB mogą być dla Ciebie pewną inspiracją. A może posiadasz jeszcze inne pomysły zarabiania na Facebooku/Fanpage’u? Jeśli tak, to daj o tym znać w komentarzu!

4 Comments

  1. Jakub

    Zwłaszcza sprzedaż na FB jest kusząca 🙂 Większość z nas ma masę nie używanych rzeczy w domach i w ten sposób można szybko się ich pozbyć a i świnkę skarbonkę nakarmimy przy okazji 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1