Program do obróbki zdjęć online – zmiana rozmiaru do social media

Program do obróbki zdjęć online czyli zmiana rozmiaru zdjęcia

Posiadasz różne kanały social media, aby promować swoje strony www, bloga, sklep czy konkretne usługi? Może przy tym dzielisz się pewnymi zdjęciami? W takim razie musisz pamiętać, że każdy kanał social media posiada inne wymagania dotyczące wymiarów zdjęć. Nie możesz więc na Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest i Twitter stosować zdjęć o tym samym rozmiarze. Zapewne nie chce Ci się po kolei przygotowywać 1 zdjęcia do każdego kanału Social Media w darmowym programie CANVA.

Oczywiście masz tam opcję wykupienia planu Premium i dzięki temu zawsze z przygotowanego projektu możesz pobrać rozmiary zdjęć do różnych kanałów social media. Jeśli jednak szukasz innego rozwiązania, darmowego i szybkiego, to z pomocą przychodzi Ci program do obróbki zdjęć online Landscape.

Zdjęcia do social media możesz stosować gdy:

  • tworzysz nowy artykuł lub podstronę i do niej ustalasz odpowiednie zdjęcie(obrazek wyróżniający). Następnie chcesz posługiwać się linkiem do takiego artykułu/podstrony w swoich kanałach Social Media. Nie warto do postu zastosować zdjęcie automatycznie pobrane przez link, ponieważ często nie będzie ono w pełni widoczne. Wtedy osobno dodajesz link, zgodnie z wymiarami, które określa dany kanał Social Media. Gdy obrazek wyróżniający udało się utworzyć w Canva, to później pobieramy go i wrzucamy do Landscape. W jakim celu? Po to, aby uzyskać je w wymiarach do zdjęć do Facebooka, Instagrama, LinkedIn, Pinterest i Twittera. Tak to wygląda u mnie, gdy przez program do zarządzania kanałami Social Media – planuje poszczególne posty. Tam dodaje do poszczególnych mediów społecznościowe zdjęcia o właściwych wymiarach. Wtedy są zawsze dobrze widoczne w tych Social Media.
  • tworzysz indywidualne posty ukazujące zdjęcia, zdjęcia z tekstem, prezentacje. Wykorzystujesz do tego możliwości Instagrama i innych Social Media. I również wtedy zawsze posługujesz się zdjęciami o odpowiednich wymiarach do danego mediów społecznościowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1