Gdzie zakupić tanie i darmowe domeny?

Gdzie zakupić tanie i darmowe domeny?

Domena to inaczej nazwa strony internetowej. Dla ułatwienia, spoglądają na mojego bloga, moja domena to jaksierozwijac.pl. Zapewne już wiesz, o co chodzi. Wiele domen jest już zajętych, dlatego bardzo ważne jest utworzenie unikalnej nazwy domeny, która jest jeszcze wolna, a zarazem pozytywnie wpłynie na Twój biznes i rozwój w sieci.

Jak szybko sprawdzić wolną domenę i ją zarejestrować?!

Łatwo i szybko sprawdzisz dostępność domen w wyszukiwarce dostępnej na stronach wielu firm zapewniających możliwość zamówienia domen. Poniżej przedstawiam Ci jedną z takich wyszukiwarek domen. Przyjrzyj się jej i oceń czy i Tobie odpowiada ich oferta. Mi tak i to od wielu lat. Ale sam musisz sprawdzić 🙂


Spis treści:

  1. Tanie i darmowe domeny - 2 polskie firmy
  2. Naming czyli jak utworzyć idealną nazwę domeny
  3. Osobny artykuł: Najlepszy hosting www

Tanie i darmowe domeny - 2 polskie firmy

1. Domeny Hekko

Pierwsza propozycja to firma Hekko to polska firma wysilająca się na Pomorzu, która cieszy się coraz większym zaufaniem klientów od wielu lat. Sam posiadam w niej wiele hostingów, dzięki którym nie musiałem ponosić żadnych kosztów za zakup domeny. Jeśli więc do swojej domeny zakupisz usługę hostingu, to za domenę na 1 rok płacisz 0 zł czyli całkowicie nic. Gdybyś chciał tylko zarejestrować domenę w hekko, to koszty są również najmniejsze, biorąc pod uwagę całą konkurencję. Dokładnie to sprawdzałem i nie ma porównania. Bez zamówienia hostingu za domenę zapłacisz jedynie od 5 do 15 zł, a czasami również 0 zł, gdy organizują pewną promocję.

Dlaczego polecam domeny w Hekko? Oferta Hekko jest godna polecenia, ponieważ ich support (obsługa) odpowiada szybko i sprawnie. Jeśli zamówisz usługę późnym wieczorem bądź inną ciekawą porą to dodatkowo możesz natrafić na promocję wynoszącą od -10 do -20%.

Kliknij poniżej na zdjęcie i zamów swoją domenę!

tanie i najlepsze domeny hekko, tanie domeny, darmowe domeny

Po roku koszt odnowienia za tanią domenę w Hekko również jest bardzo niski, ponieważ wynosi:

  • dla domen z końcówką .pl - 72,57 zł z Vat
  • dla domen funkcjonalnych .com.pl, .net.pl, .org.pl - 61,44 zł
  • dla domen regionalnych np. .waw.pl - 20,91 zł

2. Domeny Atthost

Gdzie jeszcze warto zakupić domenę? W firmie Atthost, z którą współpracuję już od ponad pół roku. To świetna firma, która dalej się rozwija, więc mogę szczerzę polecić. Support działa naprawdę szybko. Cena za rejestrację domeny wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu zł. Jeśli jednak wybierasz również hosting Atthost, to tutaj otrzymujesz domenę z końcówką .pl za darmo 🙂

Przedłużenie prawie wszystkich domen wynosi niecałe 70 zł brutto, co tym bardziej przemawia za wyborem tej oferty.

Kliknij poniżej na zdjęcie i zamów swoją domenę!


Gdzie ja najczęściej zakupuję domeny?!

Posiadam wykupiony hosting i domeny w tych 2 firmach. Mój kolejny zakup domeny zależy od tego, gdzie aktualnie pojawi się specjalna promocja, o której mnie co jakiś czas informują. Ty wybierz tą ofertę, która będzie idealnie pasować do Twoich potrzeb.


Naming czyli jak utworzyć idealną nazwę domeny?

Naming czyli jak utworzyć idealną nazwę domeny?

Czasami może być Ci trudno określić, jaka nazwa domeny będzie najlepsza dla Twojego bloga, strony firmowej czy sklepu internetowego. To nic dziwnego? Masz przecież inne talenty, nie musisz się znać na marketingu.

Ustalenie zbyt szybkiej i pochopnej nazwy domeny może oznaczać katastrofę

Dlaczego warto więcej czasu poświęcić na ustalenie idealnej nazwy domeny. Zastanowić się nad przesłaniem naszej strony www, nad jej odbiorcami. Pomyśleć, jaka nazwa mogłaby pasować do naszego biznesu i klientów. Następnie zapisujmy sobie pewne propozycję i sprawdzajmy w wyszukiwarce domen, które są jeszcze wolne. Gdy będziemy mieli od 5-20 propozycji, to wtedy dobrze jest eliminować i wybrać tą najlepszą. I pamiętać o jej szybkim zarejestrowaniu.

Zleć przygotowanie nazwy domeny

Możesz również zlecić przygotowanie nazwy domeny. W tym zakresie musisz poszukać specjalisty od Namingu - on zadba o wyszukanie najlepszej nazwy domeny, dopasowanej do tematyki strony, oczekiwań klienta i odbiorców. Taką usługę wykonuje często doświadczony Copywriter, który posiada w tym kierunku pewne kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie. Jeśli posiada jeszcze portfolio, które poświadcza, że tworzy ciekawe nazwy domen, to dopiero warto powierzyć jej to zadanie.

Pamiętaj: Wybierz domeny tam, gdzie chcesz. Ja ukazałem Ci tylko swoje propozycje wypróbowane na przestrzeni wielu lat. To Ty sam musisz zdecydować czy z nich skorzystasz. Na rynku SEO masz jeszcze wiele innych firm hostingowych zapewniających Ci rejestrację przeróżnych domen. Przykłady innych firm to: LH, OVH(z niego także korzystam) czy zagraniczny hosting Bluehost. Zdecyduj się więc na odpowiednie domeny dla prowadzenia swojego biznesu online.

Powodzenia w utworzeniu nazwy domeny, która będzie godna zapamiętania przez Twoich Klientów i pozytywnie wpłynie na budowanie Twojej marki i wizerunku.

Zobacz także: Najlepsze hostingi / serwery stron www

Zastrzeżenie patentowe nazwy firmy i domeny

Jak stworzyć własny kurs online?!

2 Responses
    1. Dzięki za ukazanie tej propozycji. Wydaje się być naprawdę ciekawa w kwestii ceny odnowienia domeny. Jestem tylko ciekawy, czy odnowienie po 2 latach również jest takie niskie, czy już ta cena się kolosalnie zmienia bądź jest stała przez cały czas?

Dodaj komentarz :)