Copywriter SEO – kto to, jak pracuje i ile zarabia?

copywriter seo, copywriting, copywriter cennik, ekspert seo, agencja reklamowa, firma seo

Coraz większa ilość stron www, a zarazem zmieniające się algorytmy wyszukiwarek internetowych sprawiają, że pozycjonowanie okazuje się coraz trudniejsze. Eksperci SEO myślą o tym, jak szybko wybić się i sprawić by być najlepszym profesjonalistą na rynku. Jednak nie oszukujmy się, agencje i firmy seo nic nie osiągną, jeśli do pozycjonowania stron www nie będą posiadali różnego rodzaju tekstów. A ich wykonaniem zajmuje się właśnie Copywriter SEO.

copywriter seo = autor tekstów seo

Nie każdy jest dobry w układaniu słów, tak by miały one sens, a teraz wyobraźmy sobie, że trzeba napisać około 50 unikalnych tekstów, które muszą posiadać taką samą tematykę i przede wszystkim, muszą być wyposażone również w słowa kluczowe, które będą tak wkomponowane, aby tekst nadal zachowywał swój merytoryczny sens. Dla większości z nas jest to niemożliwe do wykonania zadanie, jednak na ratunek przychodzą nam takie osoby, jak copywriterzy.

Więcej na temat pracy Copywritera, o copywritingu w Polsce i na świecie + moje indywidualne wsparcie, zapewniam w kursie online “Jak zostać copywriterem i zarabiać na pisaniu tekstów?“. Po jego ukończeniu polecam, aby przejść jeszcze rozbudowany kurs “Jak zostać freelancerem – pracuj zdalnie i rozwijaj biznes online“. I pamiętaj: najlepszą ofertę wszystkich moich kursów online (które mogą wpłynąć na Twój rozwój bądź przydać się innym) znajdziesz w sklepie na tej stronie.


Spis treści:

 1. Kim jest SEO copywriter?
 2. Ile zarabia copywriter?
 3. Kim jest copywriter freelancer?
 4. Ubezpieczenie zdrowotne freelancera
 5. Zawód copywritera – krótka ocena

Kim jest Copywriter SEO?

seo copywriter, copywriter seo, copywriting, seo copywriting, copywriting seo

Copywriter SEO to osoba która codziennie zajmuje się pisaniem i żyje z tworzenia słów na różne tematy. Nie jest to prosty kawałek chleba, jak zapewne większość sądzi. Jeśli jednak ktoś jest profesjonalistą jako copywriter to może bardzo wysoko cenić swoją pracę. Bez wątpienia coraz więcej osób jest w stanie zapłacić trochę więcej i posiadać teksty wyższej jakości, niż tylko kilka podstawowych preclowych zdań, które jakościowo, nie należą do zbyt dobrych i są dodatkowo negatywnie odebrane przez wyszukiwarki internetowe, co automatycznie zmniejsza siłę pozycjonowania.

Aktualnie popularne wyszukiwarki internetowe, jak Google wymagają dobrej jakości contentu, bez którego nie uda się nam wyjść na dobrą pozycje w wynikach wyszukiwania. W tym celu wszystkie agencje reklamowe, agencje interaktywne, firmy seo i wiele innych firm wysilających się w skutecznym marketingu internetowym oraz pozycjonowaniu stron www poszukują SEO Copywriterów. Bez nich nie byliby w stanie spełnić oczekiwań swoich klientów i przeprowadzić różnorodne kampanie reklamowe.

Copywriter SEO dba o to, aby ich teksty SEO były unikalne i jak najbardziej przyjazne dla internautów. Gdzie jednak w tym wszystkim jest miejsce dla Copywritera? Wskazuje się, iż jest to człowiek od słowa, który ujmuje otaczającą rzeczywistość w wyrazy, slogany i zdania. Wyniki jego pracy są widoczne dosłownie wszędzie – pozostaje się nam tylko rozejrzeć, aby to zauważyć.


Aktywność SEO Copywritera

Można więc zauważyć, iż Copywritera można opisać jako sprzedawcę, który nie tylko operuje słowem, ale również odpowiednio je kreuje. Poza tym doskonale słucha, obserwuje, a co za tym idzie wyciąga idealne wnioski. To właśnie on podsyca pragnienia, porusza zmysły oraz kształtuje gusty konsumentów, klientów, internautów.


Ile zarabia copywriter SEO?

ile zarabia seo copywriter

Jak wyżej wspomniane, praca SEO Copywritera to dość ciężki zawód i nie każdy się do tego nadaje. Co jednak możemy powiedzieć o zarobkach takich specjalistów? Można odpowiedzieć, że jak wszędzie. Pojawiają się Ci, którzy zarabiają więcej i mniej. Ale przyjrzyjmy się temu bliżej.

 1. Spotyka się Seo Copywriterów, którzy zarabiają kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt zł za krótki tekst, a czasami jeszcze więcej.  Zazwyczaj decydują się na założenie własnej działalności i promocję swoich usług seo copywritingu do zainteresowanych klientów. Dla nich liczy się nie ilość wykonanych tekstów, ale przede wszystkich ich jakość. Swoje usługi kierują więc do bardziej wymagających klientów, którzy są w stanie zapłacić więcej, aby uzyskać lepsze teksty seo. Dzięki temu każdego miesiąca zarabiają od 2000 do 4000 zł.
 2. Mniej doświadczeni i ambitni tworzą proste teksty seo za kilka zł, a nawet za przysłowiową 1 zł.  Wolą oni pracować na rzecz pewnych agencji i firmy seo, na podstawie zwykłej umowy o dzieło. Coraz więcej osób w naszym kraju i poza jego granicami utrzymuje się w taki sposób. Przez to każdego miesiąca muszą oni wykonać blisko 1000 krótkich tekstów, o długości 120-150 słów, a nawet jeszcze więcej. Przez to spora część początkujących seo copywriterów, która się nie rozwija, po pewnym czasie wypala się i zaczynają oni szukać innego zawodu. Zdarza się jednak, że tą pracę – tworzenie tekstów, niektórzy traktują jako dodatkową. Ich zarobki najczęściej oscylują od 200 do 2000 zł.

Nie chcemy tutaj oceniać żadnej z tych grup Copywriterów SEO, ponieważ tak naprawdę każdy z nich wykonuje dobrą pracę, dzięki której agencje i firmy seo obsługują swoich klientów na jeszcze wyższym poziomie. Ceńmy więc obie grupy 🙂


Kim jest copywriter freelancer?

Czy reklama jest formą sztuki? Taki pogląd wciąż nie należy do najpopularniejszych. Reklama od lat kojarzy się raczej z nachalnym, ale nie do końca uczciwym wciskaniem produktu – z bardziej bądź mniej zgrabną manipulacją. Dokładnie o tym wie Copywriter SEO, który przygotowuje różnorodne teksty seo i opisy produktów. Wróćmy jednak do takiej specjalizacji, jak “copywriter freelancer”. Kogo tutaj mamy na myśli?

Wyrażenie Freelancer oznacza wolny zawód. Dlatego copywriter freelancer to autor tekstów, który nie prowadzi działalności gospodarczej, lecz współpracuje z klientami na podstawie umów o dzieło i zlecenie. Wielu takich Freelancerów widać na popularnych platformach, jak: Textbroker, Textbookers i 10Heads czy GoodContent, na których to wykonują teksty zgodne z dokładnymi wytycznymi od zlecających.

Zajrzyj do artykułu: Jak zacząć zarabiać w serwisach copywriterskich?


Ubezpieczenie zdrowotne dla freelancera

ubezpieczenie zdrowotne freelancera, copywritera, blogera, seo copywritera,

Taka forma zatrudnienia nie zapewnia im jednak ubezpieczenia zdrowotnego, więc decydują się na dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne, którego koszt miesięczny wynosi blisko 350 zł. Takie rozwiązanie interesuje ich jednak po ukończeniu 26 roku życia, ponieważ wcześniej mogą zapewnić sobie ubezpieczenie z NFZ, jeśli tylko dalej się kształcą, idąc na studia bądź do Technikum czy innych szkół.

Pozostali po prostu nie korzystają z ubezpieczenia zdrowotnego NFZ, lecz decydują się na prywatne ubezpieczenie, które coraz bardziej zyskuje na popularności. Ich koszty wahają się od 40 do kilkuset zł. Należy jednak pamiętać, że takie prywatne ubezpieczenie nie gwarantuje nam aż tak wielu możliwości. Kiedy więc mamy wypadek i trafiamy do szpitala, to firma ubezpieczeniowa nie zawsze pokryje wszystkie koszty leczenia.

 • do wyboru jest jeszcze zatrudnienie (przynajmniej na część etatu, także na 1/8) na umowę zlecenie, która zapewnia nam ubezpieczenie zdrowotne. Wystarczy więc, że znajdziemy jednego klienta, który zapewni nam takie warunki. U pozostałych możemy wtedy pracować na podstawie umowy o dzieło.
 • istnieją AIP czyli akademickie inkubatory przedsiębiorczości, za które najczęściej płacimy miesięcznie 200-300 zł(jak za ZUS – nie ważne ile zarobisz, zapłacić i tak należy) i pewne z nich zapewniają nam rozliczenie na podstawie umowy zlecenie, więc mielibyśmy zapewnione ubezpieczenie w NFZ. Natomiast możliwości te zapewniają tylko nieliczne AIP i warto sprawdzić na jakich warunkach.
 • można także założyć własną firmę, w której to sami opłacamy ZUS i ponosimy dodatkowe koszty. Ale do tego kroku musimy się już dobrze przygotować.
 • możesz również założyć spółkę z o. o. i dzięki niej być ubezpieczonym, ale jej zarządzanie wymaga od Ciebie większej przedsiębiorczości itp.
 • opcją jest także założenie spółki w Anglii, ale jeśli tam nie mieszkasz, to okazuje się dość ryzykowne.

Warto dokładnie przemyśleć, która forma ubezpieczenia zdrowotnego okaże się dla nas tania, a zarazem bezpieczna.


Zawód copywritera – krótka ocena

zawód copywritera

Copywriter to zawód ciekawy i pociągający, a słowo to wdzięczne narzędzie pracy. Wcielanie w życie kreatywnych pomysłów reklamowych, analizowanie rynku, dobieranie wyrazów, wymyślanie sloganów i nazw, opracowywanie kampanii reklamowych – to zadania niełatwe, ale jednocześnie przynoszące wiele satysfakcji.

By znaleźć odpowiednią drogę do odbiorcy, potrzebne są nieskrępowana wyobraźnia i umiejętność pisania czy wielopoziomowa intuicja, a w niektórych sytuacjach również szczęście.

“Copywriterzy to specjaliści, do których warto się czasami zgłosić po teksty SEO czy inne artykuły”.

52 Comments

 1. ShineWRO

  Mamy stronę na którą potrzebujemy teksty, w zasadzie sami je chcemy pisac, a nie zlecać do kogoś przy użyciu GTP czatu? czy myślicie, że obecenie jest to dobra droga ?

  1. Jak Się Rozwijać

   Chat GPT ma tylko pomóc, zainspirować, ale nie powinien tworzyć dla nas wszelkich tekstów na naszą stronę. A tym bardziej, gdy tworzymy już artykuły na nasz blog firmowy. Wskazuje na to aktualizacja Google o nazwie “Update Helpful Content”. Wynika z niej, że treści generowane za pomocą AI są uważane za SPAM, ponieważ podobny tekst AI jest w stanie polecić nam, jak i naszej konkurencji i wielu innym osobom. To zachęca, aby do czatu GPT podchodzić z pewnym dystansem. Nie ma nam wszystkiego zastąpić, ale jedynie pomóc. Pozdrawiamy.

 2. Piotr Starzyński

  Dzisiaj średnia stawka to 30 zł, dla osoby z małym doświadczeniem może 15 zł za 1000 zzs. Trzeba zwrócić uwagę, że w większości tematów wymagany jest research. Stawiam realnie max. 10000 znaków dziennie, bo wiadomo trzeba też inne rzeczy robić (odpisywać na maile/przeklikać zlecenie/zapoznać się), w tym również research.

  Myślę, że to jednak niższe kwoty 3-5 tysięcy.

  1. Jak Się Rozwijać

   Dziękujemy za aktualizację stawek copywritera, zgadza się, że coraz bardziej rosną. I wiele zależy od tego, jakie teksty przygotowujemy. Im bardziej wymagające, tym większe stawki warto ustalać.

 3. Paweł

  Wiem, że tekst ma już swoje lata… ale co do zarobków.
  Dziś nawet początkujący copywriter freelancer może zarobić 10-20 zł za 1000 zzs. To oznacza, że jeśli uda mu się znaleźć stałą współpracę, będzie w stanie zarobić od 4 do 6 tys. zł na rękę. To całkiem niezły wynik biorąc pod uwagę wymagania. Zaznaczam jednak, że praca po 8h dziennie przed monitorem bez kontaktu z innymi ludźmi jest bardzo męcząca i niewielu jest w stanie tak wytrzymać przez dłuższy czas.

  1. Jak Się Rozwijać

   To prawda, ale wszędzie można zachować równowagę. Może pomóc rozłożenie pracy na kilka etapów (np. rano 2h pisania, później inne sprawy, i po kilku godzinach powrót do pisania przez 2-3h). Poza tym inna praca (np. związana z marketingiem i pozycjonowaniem stron WWW oraz grafiką czy tworzeniem stron). Dzięki temu z pisanie staje się jedną z wielu możliwości dochodu. Naszemu zespołowi pomaga jeszcze ciągły trening, basen, praca na stojąco, jak i dobry kontakt z rodziną i przyjaciółmi. A poza tym podróżowanie czyli piękno gór, tam wypoczywamy najlepiej. Pozdrawiamy 🙂

 4. […] Najlepiej stworzyć własne. Możesz zająć się tym samodzielnie bądź powierzyć to pewnemu Copywriterowi SEO(Polecam CopywriterExpert). Jak się tworzy opisy produktów krok po kroku wyjaśniałem w artykule […]

 5. Tomasz Nowak

  Content is king! Ta sentencja rządzi niepodzielnie i jest zawsze aktualna w marketingu sieciowym. Jakościowy tekst to podstawa o czym każdy profesjonalista powinien wiedzieć.

  1. Jak Się Rozwijać

   Zgadza się, gdyby nie dbać o tą jakość, to czytelnicy na pewno dadzą nam znać bądź dość szybko się od nas odwrócą. Dbałość o content jest ważna, ale jego odpowiednie rozłożenie na stronie również, czyli formatowanie. Pozdrawiamy!

 6. Aleksander

  Cześć 🙂 Jestem nauczycielem , chętnie dorobiłbym do pensji parę groszy pisaniem tekstów , czy współpracujesz z zupełnie “surowymi” ale chętnymi do pracy żółtodziobami ?

 7. Magdakena

  Oj, nie jest to łatwy kawałek chleba, to prawda. Sama kiedyś próbowałam i nie byłam w stanie napisać nawet 10 tekstów na ten sam temat. Podziwiam wszystkich, którzy to potrafią

  1. Jak Się Rozwijać

   Racja, sami mieliśmy z tym duże trudności na początku, gdy pisaliśmy wiele tekstów SEO (tych prostych). Aktualnie dostarczamy treść wyższej jakości – na strony WWW, reklamy i wielu innych zastosowań 🙂

 8. Ania - igimondo.pl

  Bardzo ciekawy artykuł. Właśnie szukam dla siebie miejsca w świecie pisania.

  1. Jak Się Rozwijać

   Super, cieszymy się. Początki są bardzo ważne, z naszym blogiem będzie Ci o wiele łatwiej. Zapraszamy więc do obserwowania, także naszych social media. I dołączaj do kursów online, które posiadamy 🙂

 9. Pieniądze to nie wszystko!

  Uwielbiam pisać i nie ukrywam, że moim marzeniem jest prowadzenie własnego bloga firmowego, w którym będę mogła dzielić się wiedzą oraz ciekawostkami. Aktualnie prowadzę własnego bloga – ale to dobry sposób na rozwój 🙂

 10. Dorota Syguła

  Myślę, że to jeden z tych zawodów, do których żeby pozostać w nich dłużej, pasja mocno się przydaje, bo trzeba tym żyć – ciągle szukać inspiracji i umieć ją znajdywać w drobnych rzeczach 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Na pewno, sami możemy to potwierdzić. Zapewne, gdyby nie fakt, że uwielbiamy pisać i przelewamy swoje myśli na papier (klawiaturę), to zapewne realizowalibyśmy się w innych kierunkach. A z copywritingiem jesteśmy związani już od 2006 roku 🙂

 11. Bielecki.es

  Rozbiłeś temat – bardzo szczegółowe informacje, które w prosty sposób opisują tematykę którą poruszasz. Dzięki za ten wpis. 😉

 12. Lalo.mama

  A seo dla blogera na czym powinno polegać?

  1. Jak Się Rozwijać

   Na tym samym, co SEO dla właściciela strony firmowej czy sklepu internetowego. Jeśli jednak bloger chce działać samodzielnie w SEO, to zawsze może stworzyć własne zaplecze, samodzielnie prowadzić konta społecznościowe i zadbać o wysokiej jakości linki. Aby jednak uzyskać lepsze wyniki, musi się dalej rozwijać. I my w tym pomagamy, tutaj, w naszych social media, a zarazem przez wyjątkowe kursy online. Zachęcamy, by być z naszymi treściami na bieżąco 🙂

 13. Monika P.

  Za czasów dawnych (prawie 10 lat temu) chciałam być copywriterem, sporo pisałam, kilka pojedynczych prac na zlecenie też już wtedy robiłam. Jednak pomysł na życie mi się mocno zmienił, obecnie siedzę w innej branży, a hobbystycznie prowadzę bloga, po którym niestety widać że seo to u mnie leży i kwiczy…. Zastanawia mnie jednak co zrobić gdy ma się stronę typu portfolio, jak ją pozycjonować skoro treści jest jak na lekarstwo (więcej jej nie potrzeba bo i tak potencjalnych klientów interesują tylko konkretne rzeczy, czyli wizki)? Pisałeś może już o czymś podobnym, co robić w takiej sytuacji?

  1. Jak Się Rozwijać

   Pierwsze primo, to ustalenie fraz, na które chcesz pozycjonować – polecam darmowe narzędzie od Google czyli planer słów kluczowych. Następnie kampania Google Ads dla początkujących i Reklama na FB. I co bardzo ważne, prowadzenie bloga na temat naszych zleceń, usług itp, które będą pozycjonowały naszą stronę WWW. Dodatkowo warto postawić na zaplecze SEO – popularne serwisy blogowe + skuteczne katalogowanie – ale tutaj warto zachować ostrożność 🙂 Przy okazji jeszcze regularne prowadzenie profili społecznościowych. Może tyle na początek 🙂 Aby jednak ogarnąć się w tym wszystkim, koniecznie poznaj nasze kursy online 🙂

   1. Monika P.

    Dzięki za rady 🙂

 14. Aleksandra

  SEO jest niezwykle ważne, również dla blogerów! Dobrze, że mamy coraz więcej specjalista. Źle, że nie są opłacani tak dobrze, jak na to zasługują.

  1. Jak Się Rozwijać

   I tak bywa, ale w dużej mierze zależy to od nich samych. Dobry specjalista się ceni i zawsze znajdzie popyt na swoje usługi 🙂

 15. Przemek

  Dziś nie każda strona choć dobra jest w stanie się przebić. Dlatego jak samochody nie naprawiamy tylko w garażu tak i z promowaniem strony powinniśmy zgłosić się do profesjonalisty. Ciekawe jakie tylko się z tego korzyści odniesie na przykład po miesiącu?

  1. Jak Się Rozwijać

   Warto sprawdzać tych profesjonalistów i firmy SEO. Nasz zespół CopywriterExpert, oferuje swoim klientom pozycjonowanie stron oparte na wynikach. Klient zawsze po następnym miesiącu może zrezygnować, lecz tak nie czynią, ponieważ tak jakoś wychodzi, że doceniają nasze wyniki. A dodatkowo szkolimy właścicieli stron WWW, jak zadbać samodzielnie o SEO na swojej stronie WWW, w naszych kursach online 🙂

 16. Agnieszka

  Fajnie, że poruszasz ten temat. Copywriting to do dziś moje niespełnione marzenie, ale wciąż wierzę, że uda mi się je zrealizować. Dobrze, że doceniasz zarówno copywriterów “pełną gębą”, jak i tych pracujących za niższe stawki. Wszyscy są potrzebni (no, może poza tymi, którzy produkują prawdziwą “chałę”). Wiem, że jeśli zacznę działać w tym kierunku, to właśnie w tym mniejszym zakresie. Ale determinacją i konsekwencją można zdziałać wiele. 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Zgadzamy się w 100%. I życzymy powodzenia, na pewno uda Ci się to osiągnąć. Polecamy tylko dobrze planować i nie zniechęcać się, nawet jeśli czasami sama będziesz czuła, że już nie warto. Gdy przebrniesz te trudniejsze chwile, to później będzie Ci o wiele łatwiej i osiągniesz sukcesy, które zachęcą Cię do dalszej pracy 🙂

 17. Kasia

  Szkoda, że o dobrego copywritera bardzo cięzko…

  1. Jak Się Rozwijać

   Racja, czasami mieliśmy problem z ich wyszukaniem, kiedy sami potrzebowaliśmy wsparcia. Na szczęście udało się znaleźć kilku specjalistów do których zawsze możemy się zgłosić. Oczywiście tylko wtedy, gdy sam nie mam czasu na przygotowanie pewnych tekstów 🙂

 18. Bookowa Dziewczyna

  Jest to bez wątpienia ciekawa opcja na życie. Praca trudna, choć ciekawa. W Polsce, jak już ktoś wyżej napisal, wciąż bardzo niedoceniana.

  1. Jak Się Rozwijać

   Potrzeba jeszcze kilku bądź kilkunastu lat, aby się to zmieniło. Cierpliwie czekamy na te czasy 🙂

 19. Ewelina | makehappylife.pl

  Ciekawy tekst, chyba zbyt mało doceniany u nas:)

  1. Jak Się Rozwijać

   Zawód tak, mało doceniany i dlatego jest tak duże zapotrzebowanie na tych specjalistów 🙂

 20. Sylwia z Młoda mama pisze

  Pewnie nie każdy odnajdzie się jako freelancer. Niektórzy wolą zarobić mniej, ale mieć zapewnione zlecenia przez agencje. Wybór na pewno nie jest prosty.

  1. Jak Się Rozwijać

   Każdy indywidualnie musi ocenić, która forma zatrudnienia bardziej mu odpowiada. Czasami można pracować jako freelancer przez serwis useme i dodatkowo współpracować z firmami przez umowy o dzieło/zlecenie czy umowę o pracę, więc rozwiązań jest sporo 🙂

 21. Iza

  Bardzo ciekawy artykul

 22. Agar i Piżmo

  czasy się zmieniają, jeszcze kilkanaście lat temu nikt nawet nie pomyślałby o takim zawodzie…

  1. Jak Się Rozwijać

   Dokładnie, czasy się zmieniają, więc warto się do nich dostosować, oczywiście zachowując przy tym zdrowy rozsądek 🙂

 23. Kamila

  Ciekawy temat i artykuł. Zastanawiam się czy jako polonistka nadałabym się do tego zawodu czy raczej wypaliłabym się na początku drogi…

  1. Jak Się Rozwijać

   Zawsze możesz spróbować i potraktować ten zawód jako coś dodatkowego – jeśli się sprawdzisz, to oznacza, że przeszłaś próbne szkolenie i możesz spróbować pracować już w większym zakresie. Na pewno wiele Ci pomogą w tym nasze kursy online 🙂

 24. Zgred

  Dopisałbym jeszcze jak wiele copywriter musi przeczytać i przegrzebac aby stworzyć wartościowy artykuł czy wpis na bloga. To ważne. I nierzadko taki research “kosztuje” dużo czasu co ma przełożenie na cenę.

  Warto zapłacić kilkadziesiąt zł za porzadniejszy art niż 1zł za 1000zzs.

  1. Jak Się Rozwijać

   Zgadza się, zapewne wspomnimy o tym w następnych artykułach 🙂 Dziękujemy za propozycję. No tak, wyższa jakość tekstu to gwarancja skuteczności – zarówno w przypadku zamawiania tekstów reklamowych, sprzedażowych czy tekstów SEO. Coś o tym wiemy 🙂

 25. Katarzyna Formela

  Dobry teks, tym bardziej, że copywriter jest u nas jeszcze zbyt mało doceniany.

  1. Jak Się Rozwijać

   Racja, więc warto rozjaśnić ten temat, szczególnie jeśli współpracujemy z takimi osobami i zamawiamy u nich już pewne teksty 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja na kursy online!
1