Zarabianie na pisaniu przez Internet a współpraca z redakcją

Zarabianie na pisaniu przez Internet a współpraca z redakcją

Szukając sposobu na zarabianie w Internecie z pewnością pominiesz współpracę z mediami. Uważasz, że musisz mieć odpowiednie wykształcenie i doświadczenie. A jednak! Nie musisz być dziennikarzem, by na poważnie pracować w redakcji. Coraz częściej jest to praca zdalna, ale to działa tylko i wyłącznie na Twoją korzyść. Szczególnie na początku kariery, kiedy nie możemy poszczycić się interesującym CV.

Zacznijmy jednak od tego, że media tną koszty i w swoich szeregach chętnie widzą osoby, które nie mają żadnego doświadczenia z tą branżą. Oczywiście od razu nie trafimy na głęboka wodę. Do naszych zadań będą należeć te najprostsze. Jakie?

Na czym polega współpraca z redakcją?

Często jest to typowy research. Polega to na wyszukaniu niezbędnych informacji, do napisania głównego artykułu przez doświadczoną już osobę. Jednak im więcej będziemy mogli zaoferować, tym lepsze zlecenia będziemy otrzymywać.

Dzięki temu możemy od razu przejść do redagowania treści czy poprawiania w nich błędów.

Jak zacząć zarabiać na pisaniu współpracując z redakcją?

Nie ukrywam, że takie ofert pracy nie są zbyt częste. Choć nie jest to zbyt wymagająca praca dobrze byłoby mieć choć minimalne pojęcie o tym, czym możemy się zajmować. Co prawda media zapewniają, że nie musimy mieć doświadczenia. Ale ono zawsze jest mile widziane i działa na naszą korzyść.

Dlatego też jeśli wcześniej pisaliśmy już artykuły na zamówienie czy też sprzedawaliśmy je poprzez pośredników, może nam to nieco ułatwić proces rekrutacji. Ciekawą opcją jest również zainteresowanie się bezpłatnymi praktykami. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na takie rozwiązanie warto poszukać stażu w redakcji.

Sam kiedyś przechodziłem staż w redakcji w Krakowie(było to w 2006 roku), dzięki czemu przez 2 miesiące nauczyłem się lepiej redagować teksty, a przy okazji trochę na tym zarobiłem.

Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie w zakresie Copywritingu, to zdobędziesz je po przejściu mojego kursu online „Jak zostać Copywriterem i zarabiać na pisaniu tekstów?„. Dzięki niemu już wielu uczestnikom udaje się pracować i zarabiać na pisaniu coraz więcej. i również Ty możesz do nich dołączyć!

Gdzie szukać ofert pracy i stażu w redakcji?

Media społecznościowe to obecnie jedno z najlepszych miejsc, gdzie możemy natknąć się na ogłoszenia takich ofert. Z pewnością warto nastawić się na przeszukaniu grup facebookowych np. pod hasłem „praca w mediach”, „zlecenia dla copywriterów” „praca zdalna” itp. Gwarantuję, że znajdziesz tam coś dla siebie. Może tutaj okazać się pomocna cała moja lista serwisów dla Copywriterów i Freelancerów.

Poza tym polecam odwiedzić stronę wirtualnemedia.pl Tam znajdziesz ogłoszenia od takich firm jak Agora, Radio ZET, TVN, czy Polsat. Inne serwisy, gdzie regularnie pojawiają się nowe ogłoszenia pracy i stażu w redakcji odnajdziesz w artykule „Jak i gdzie szukać pracę w Internecie?„. Przejrzyj aktualne ogłoszenia i odpowiedz na najlepsze z nich, a zarazem ustaw sobie przypomnienie na swój adres e-mail, abyś otrzymywał powiadomienia o nowych podobnych ogłoszeniach.

Ile zarobimy na pisaniu współpracując z redakcją?

Nie mając wykształcenia dziennikarskiego, ani żadnego doświadczenia nie możemy mówić o zadowalających stawkach. Osoby, które dopiero zaczynają swoja przygodę w tej branży mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu 1500 -2500 złotych. Z czasem, zwiększając swoje doświadczenie, pisząc coraz poważniejsze artykuły, jesteśmy w stanie zarabiać nawet powyżej 5000 zł.

Wszystko zależy od firmy, w której będziemy pracować i zakresu naszych obowiązków. Jeśli więc zauważymy, że dana redakcja nie będzie w stanie spełnić już naszych oczekiwań, to zawsze możemy starać się o zatrudnienie w lepszej redakcji.

I pamiętajmy: poza pracą w redakcji możemy również dorabiać na pisaniu tekstów i artykułów przez Internet. A wtedy swoje dochody znacznie powiększymy.

Zarabianie na pisaniu przy współpracy z redakcją – PODSUMOWANIE

Zarabianie przez Internet w ten sposób to rzadkość. Jeśli jednak interesujesz się światem mediów warto wysłać swoje CV już teraz, by sprawdzić czy faktycznie nadajesz się do tej pracy. W większości przypadków jest to praca w domu. Zatem możesz pracować w każdym mieście co jest niewątpliwie zaletą.

Poza tym nie ukrywam, że początki mogą być trudne, a odzew ze strony potencjalnych pracodawców mizerny. Nie warto się jednak zrażać, gdyż zarabianie w Internecie w ten sposób to praca z przyszłością. Im wcześniej zdobędziemy cenne doświadczenie, tym lepiej dla nas.

Gdy coraz bardziej znane marki będą w ten sposób szukały swoich pracowników, my będziemy mogli poszczycić się już praktyką godną rasowego dziennikarza. To również automatycznie sprawi, że będziemy mogli liczyć na wyższe zarobki.

Możliwe, że zarabianie na pisaniu tekstów i artykułów okaże się naszą drogą zawodową, którą sobie wybierzemy(na kilka lat lub na znacznie dłużej). I pamiętajmy, że nawet jeśli udało się nam znaleźć pracę w redakcji, to zawsze możemy poza godzinami pracy, w domu i poza nim, zacząć zarabiać na pisaniu jako copywriter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja na kursy online!
1