Jak szukać pracę w Internecie i gdzie?

Jak szukać pracę w Internecie i gdzie?

Zastanawiasz się, gdzie i jak zacząć szukać pracę w Internecie? Na to pytanie próbuje znaleźć odpowiedź wielu bezrobotnych, ale i takich, którzy mają już dość swojego dotychczasowego miejsca pracy i mają nadzieję coś zmienić w swoim życiu. Czy warto wybrać się do lokalnego urzędu pracy lub agencji pośrednictwa pracy? Z pewnością tak, ale mimo wszystko warto przejrzeć Internet, w którym można znaleźć ciekawe oferty pracy bez wychodzenia z domu.

Poznaj kilka pomysłów na to, gdzie rozpocząć szukanie pracy w Internecie oraz jak rozwinąć swój biznes online!

W pierwszej kolejności weź pod uwagę fakt, że ogłoszeń pracy jest bardzo wiele. I na pewno będziesz w stanie wyszukać pracę, która szczególnie Ciebie interesuje. Możliwe, że dzięki temu już niedługo zaczniesz wykonywać pracę, na której Ci zależy. Przekonaj się poniżej, jak możesz do tego dojść. Powodzenia 🙂


Spis treści:

 1. Jak zacząć szukać pracy?
 2. Gdzie szukać pracy w Internecie?
 3. Szukanie pracy w internecie - wnioski
 4. Jakie błędy unikać w CV

Jak szukać pracę w Internecie?

Jak zacząć szukać pracy w Internecie

Chcesz poznać skuteczne sposoby szukania pracy?! Zanim do tego przejdziesz, to dokładnie ustal, jaką pracę chciałbyś wykonywać(może praca zdalna). Taką, która będzie sprawiać Ci zadowoleni i nie znudzisz się nią nawet po kilku latach. Uwzględnij więc swoje zainteresowania, hobby. A możliwe, że ważniejsze są dla Ciebie zarobki. W takim razie ustal, ile chciałbyś zarabiać na godzinę bądź na cały etat.

Dodatkowo zdecyduj jaka forma zatrudnienia jest dla Ciebie najlepsza: umowa o pracę na okres bezterminowy, umowa o zlecenie, umowa o dzieło czy na praca czarno(tego nie polecam).

Inne pytania w kwestii pracy:

 • Czy praca ma zapewniać Tobie i bliskim ubezpieczenie zdrowotne?
 • Chcesz pracować w Polsce czy za granicą?
 • Czy chcesz rozwijać się w pracy, uzyskać awans?
 • ile chcesz zarobić? Aby dowiedzieć się, ile powinieneś zarobić na danym stanowisku, skorzystaj Raportu Wynagrodzenia(patrz. Ile zarabia specjalista SEO?)

Odpowiedz sobie na te pytania na kartce, a dzięki temu uzyskasz bliższy obraz pracy, którą następnie będziesz poszukiwał. Nie skupisz się na pierwszej lepszej, ale na tej, która spełnia Twoje oczekiwania. Do dzieła!


Jak szukać pracę w Internecie? Sprawdzone serwisy pracy!

gdzie zacząć szukać pracy w Internecie

1. OLX

Jedna z najbardziej znanych platform, które umieszczają różnego rodzaju oferty pracy i nie tylko. Tutaj raczej nie znajdziemy stanowisk kierowniczych, jeśli na takie się nastawiamy. Najczęściej znaleźć można oferty prac fizycznych (wszelkiego rodzaju zakłady fryzjerskie), kasjerów, specjalistów obsługi maszyn, ale także lektorów języków obcych czy niższych stanowisk biurowych. Z pewnością znajdzie się dużo ofert bezpłatnych praktyk, które warto odbyć, by zyskać nowe umiejętności na nowym dla nas stanowisku.

2. Gumtree. pl

To drugi z portali oferujący raczej pracę niższego szczebla i różne oferty w branży budowlanej. Tu mogą zajrzeć również przyszli kurierzy, dostawcy pizzy i barmani. Wolontariat, staż i praktyka? Wiele ciekawych i początkujących firm (choć nie tylko, znajdą się też oszuści) ogłasza się właśnie tutaj.

3. Pracuj. pl

To chyba jeden z tych portali, na którym można znaleźć wszystkie zawody, od sprzątaczki po prezesa wielkiej spółki. Wyszukiwarka jest tak skonstruowana, że bez problemu znajdziemy pracę zarówno w naszej branży jak i w interesującej nas lokalizacji. Duże szanse na znalezienie perfekcyjnej oferty pracy będą mieć dzięki temu portalowi wszelkiej maści specjaliści, zarówno ci od prac umysłowych jak i fizycznych.

4. Indeed. com

Warto tutaj zajrzeć jeśli szuka się ofert pracy z językami obcymi, w dziale księgowości lub IT. Wadą tej strony jest mała przejrzystość i mnogość różnego rodzaju reklam, które powodują, że ciężko jest znaleźć wymarzoną pracę.

5. Praca. pl

Strona poświęcona jest przede wszystkim kandydatom na stanowiska doradcze i kierownicze, a także asystenckie i te z branży IT. Jednak z łatwością można wyszukać oferty dla sprzedawców i magazynierów. Jest to strona profesjonalna, na której ogłoszenia są płatne, mamy zatem większą gwarancję, że przyszły pracodawca będzie w stanie zaproponować ciekawe warunki pracy i dobre wynagrodzenie.

Inne polecane serwisy o pracy:

 • linkedin. pl - aktualnie podstawa, od której warto zacząć
 • goldenline. pl - podobnie, jak powyższy, pozwala budować swoją sieć kontaktów biznesowych
 • freelanceria. pl i useme. eu - oferty zleceń i stałej współpracy dla freelancerów i nie tylko
 • jobs. pl
 • praca.wp. pl
 • infopraca. pl
 • gazetapraca. pl
 • pracatobie. pl
 • praca.owi. pl - oferty pracy za granicą
 • absolvent. pl i feeder. com - oferty pracy dla absolwentów szkół wyższych

Jak szukać pracę? Wnioski

szukanie pracy w internecie wnioski

Pamiętaj, aby nie dać się oszukać. Nie wykonuj więc pracy za darmo, nawet jeśli ma ona sprawdzić Twoje kompetencje. Dokładnie przyglądaj się umowie, szczególnie jeśli rozpoczynasz pracę zdalną. A jeśli się na tym nie znasz, wyślij wstępną umowę do znajomego prawnika, księgowego czy innej osoby, która w tej tematyce lepiej sobie radzi. Nigdy nie przesyłaj kopii swojego dowodu i innych ważnych danych (nr dowodu itp.) przez email(patrz. Wyłudzenie kredytu i pożyczki - Jak się zabezpieczyć?)

Staraj się dokładnie poznać firmę, w której chciałbyś pracować. W CEiDG (Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej), a jeśli zagraniczna, to w Vies European Commission. Wystarczy podać nazwę czy NIP firmy, aby móc dowiedzieć się czy ona w ogóle istnieje.

Poznaj jeszcze opinie na temat firmy. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę Google: "nazwę firmy+opinie", a otrzymasz propozycje serwisów, gdzie dana firma została już oceniona. Zazwyczaj opinie te pojawiają się w takich serwisach, jak: gowork, opineo i inne. Oczywiście nie traktuj wszystkich tych opinii jako prawdziwe. Ale na pewno poznanie ich da Ci większy obraz sytuacji.

Wiesz już, gdzie szukać pracy w Internecie. Powodzenia w odnajdywaniu pracy swoich marzeń. Może będzie to praca zdalna bądź jakiś biznes online, który zachęci Cię do tego, aby nawet mieć własną firmę. Działaj, a osiągniesz naprawdę wiele!

Przydatne artykuły:

Interesuje Cię praca zdalna i biznes online? Zapraszam do udziału w moim kursie online "Zostań Freelancerem - pracuj zdalnie i rozwijaj biznes online", w którym możesz liczyć na moje indywidualne wsparcie. Mogą Cię także zainteresować inne moje kursy online i książki o SEO i WordPress czy YouTube. Serdecznie Zapraszam!

8 Responses
  1. Najlepiej będzie zamazać swoje zdjęcie czy numer dowodu osobistego, ponieważ te rzeczy są często wymagane podczas zaciągania pożyczek on-line czy korzystania z innych usług. Firmy, które Cię zatrudniają – do potwierdzenia Twojej tożsamości, potrzebują jedynie imię i nazwisko, datę urodzenia i adres. Jeśli więc pewna firma wymagałaby przesłania dowodu bez zamazywania tych danych (zdjęcia i numeru dowodu), to znaczy, że nie warto z nią współpracować 🙂

 1. OGIDO portal pracy zbiera oferty dla szukających zatrudnienia. Jeśli potrzebujesz pracy, lub jesteś pracodawcą poszukującym pracownika – nasz serwis to idealne miejsce dla Ciebie. Tutaj spotykają się ambitni ludzie i rzetelni właściciele firm. Kryteria wyszukiwania wolnych stanowisk pomogą Ci odnaleźć pracę lub pracownika, jakich potrzebujesz, zgodnie z kwalifikacjami i oczekiwaniami. Nasza platforma to kompleksowa oferta dla Agencji Zatrudnienia i Agencji Pracy – korzystaj w dowolnym czasie i z każdego miejsca na ziemi, 24/7.

Dodaj komentarz :)