Jaka praca zdalna przez internet na lata 2018-2020?!

Jaka praca zdalna przez internet na lata 2018-2020?!

Osobiście zawsze marzyłem o byciu pisarzem. Chciałem mieć możliwość pracy z dowolnego miejsca na ziemi i do tego w dowolnych godzinach. Marzenie swoje spełniłem częściowo, co prawda nie jestem pisarzem, ale dzięki temu, że mam pracę zdalną, mogę pracować, kiedy chcę i do tego z dowolnego miejsca. A jaka praca zdalna zaciekawiła Ciebie w pierwszej kolejności? Jestem ciekawy 🙂

Praca zdalna to bardzo ciekawe rozwiązanie, dla ludzi, którzy lubią być ciągle w ruchu

Oczywiście nie każdy może tak pracować, wiele osób nie potrafi pracować, nie mając nad sobą bata, którym pogania ich szef. Samozaparcie i samokontrola w takiej pracy jest niesamowicie ważna. Właściwie można powiedzieć, że to najważniejszy element, który decyduje o tym czy odniesiemy sukces w pracy zdalnej, czy też jednak pozostanie nam konieczność pracy w sposób tradycyjny.

Jeżeli myślimy o podjęciu takiej formy pracy, ale nie jesteśmy pewni czy sobie poradzimy, warto spróbować na początek poszukać sobie pracy dorywczej. Na godzinkę lub dwie, po pracy czy też w weekendy. Będziemy mogli sobie przetestować czy taka forma zarabiania pieniędzy nam odpowiada. Podsunę kilka pomysłów, jaka praca zdalna w domu jest najlepiej oceniana i dobrze wynagradzana.


Film z kanału #JakSieRozwijac:


Jaka praca zdalna w domu:

1. Tworzenie różnych treści (copywriting) i inne prace z tekstem

Tutaj pole manewru jest bardzo dużo. Począwszy od najprostszych treści pisanych na blogi czy też na potrzeby pozycjonowania stron, poprzez tworzenie zaawansowanych haseł reklamowych do korekty i składania książek. Jeżeli mamy odpowiednie wykształcenie, to bez problemu powinniśmy znaleźć pracę jako edytor czy też na przykład tłumacz. Wiele firm takie prace zleca na zewnątrz, a najlepszy do tego jest Internet. Możemy również prowadzić bloga, lub promować różne produkty. Tutaj wybór jest dość duży.

2. Programiści i graficy

To akurat idealnie dopasowany zakres obowiązków do pracy zdalnej. Takie zawody jak programista czy też osoba tworząca bazy danych, osoby tworzące strony internetowe lub wszelkiego rodzaju aplikacje w wielu wypadkach pracują w domu lub z domu. Nawet, jeżeli są zatrudnieni na etacie. Dla nich jest kompletnie obojętne gdzie siedzą. Oczywiście twórcy wszelkich grafik. Pracując w domu możemy projektować na przykład szaty graficzne gier jak i witryn, czy też zaprojektować logo dla jakiejś firmy.

3. Tworzenie stron

Jedna z podstawowych działalności w internecie. Projektowanie i tworzenie stron internetowych oraz tworzenie szablonów graficznych. Szablony na strony internetowej możemy sprzedawać na specjalistycznych stronach, które pośredniczą w sprzedaży. Dzięki temu mamy szansę, że tworząc jeden szablon zarabiać będziemy na nim przez jakiś czas. Inna opcja to przygotowywanie dla swoich klientów prostych i rozbudowanych stron WordPress. Jak się to odbywa dokładniej dowiadujesz się w moim kursie online "Ogarnij WordPress i tworzenie stron www", więc również i do niego zapraszam.

Możemy także wykonywać strony internetowe w oparciu o własne grafiki. Jednak to już wymaga pewnej wiedzy i tego biznesu bez umiejętności nie da się zacząć.

4. Sprzedaż

Jeden z najstarszych chyba sposobów na zarabianie w internecie. Co za tym idzie jest pracą zdalną. To sprzedaż towarów lub usług. Możemy sprzedawać swoje usługi, możemy prowadzić sklep internetowy i samodzielnie go obsługiwać, lub jedynie prowadzić sprzedaż towarów a wysyłkę i całą obsługę zostawić komuś innemu, my tylko dostajemy prowizję? Możliwości jest bardzo wiele, zwłaszcza że sklepy i firmy walczą o każdego klienta. Możemy również zarabiać na programach partnerskich polecając konkretne produkty lub usługi.

5. Programy partnerskie

Tutaj zarabiamy na podobnej zasadzie jak w przypadku dropshipingu. Oferujemy towar lub usługę, której nie mamy. To nie my realizujemy sprzedaż, jednak za przekierowanie klienta do sklepu albo na przykład banku otrzymujemy prowizję. Jest to bardzo dobre rozwiązanie zarówno dla sprzedających jak i dla nas. Nie ma tutaj właściwie limitu zarabiania. Ile prześlemy klientów, tyle zarabiamy pieniędzy. To bardzo uczciwe rozwiązanie.

Jak widać pomysłów na pracę zdalną jest sporo. Wystarczy jedynie poszukać. Konieczne jest jednak posiadanie pewnego doświadczenia lub kwalifikacji znacząco pomaga w znalezieniu odpowiedniego zatrudnienia. Jednak osoby bez kwalifikacji, też znajdą proste prace zdalne, tylko muszą liczyć się z tym że będą one gorzej płatne. Zajrzyj do zakładki na blogu "Narzędzia", z której dowiesz się, z jakimi programami ja podjąłem współpracę 🙂

6. Blogowanie

To prowadzenie bloga aktualnie stanowi najważniejsze lub główne źródło utrzymania dla wielu osób. Okazuje się, że niektórzy zarabiają na tym poważne pieniądze, a nawet miliony. Widać to nie tylko u zagranicznych blogerów (np. Pat Flynn), ale również u polskich (np. Michał Szafrański), którzy na blogowaniu zarobili już wiele milionów.

W Twoim przypadku może być podobnie, jeśli tylko dotrzesz do odpowiedniej niszy (czytelników) i regularnie będziesz tworzył dla nich coś wartościowego. Aby Cię do tego bardziej zmotywować, zobacz artykuł "Dlaczego warto prowadzić blog? 24 powody". Może i ty już niedługo otworzysz swojego pierwszego bloga. Powodzenia!

Wybrałeś, jaka praca zdalna pasuje do Ciebie?! A może już pracujesz zdalnie? Jeśli jeszcze nie, to musisz o tym pomyśleć. Przecież to właśnie ta forma zatrudnienia już niedługo może odmienić Twoje życie na znacznie lepsze. Pomyśl o tym 🙂

7. Pozycjonowanie

Możesz również podszkolić się w kierunku pozycjonowania stron www i SEO. Dzięki temu wystarczy, że pozyskasz kilku klientów (dobrych klientów), którym zapewnisz skuteczne pozycjonowanie ich stron firmowych, blogów czy sklepów internetowych. Zdobycie doświadczenia w tym kierunku nie jest czymś skomplikowanym. Sam utworzyłem kurs online "Ogarnij Pozycjonowanie i SEO", w którym tą wiedzę o pozycjonowaniu i SEO przedstawiam w bardzo prosty, przejrzysty i praktyczny sposób. Gdy więc weźmiesz w nim udział, to po jego ukończeniu zdobędziesz doświadczenie, które pozwoli Ci rozpocząć pracę jako Pozycjoner. Możliwe, że na początek będziesz tak pracować zdalnie, rozliczając się przez platformę useme.eu. Natomiast z czasem założysz własną agencję reklamową czy firmę seo, która pozwoli Ci zdobywać coraz więcej klientów. Możesz zacząć od pozycjonowania stron swoich krewnych, przyjaciół i znajomych 🙂


Wzrost zainteresowania pracą zdalną

wzrost zainteresowania pracą zdalną

Ostatnie lata to niewątpliwie okres, kiedy to praca zdalna zyskała bardzo na popularności. W dzisiejszym artykule postaram się odpowiedzieć na pytania, dla kogo jest ta praca, czy każdy może tak pracować oraz jakiego rodzaju prace można wykonywać i ile na takiej pracy można zarobić.

Wiele osób wyobraża sobie że praca zdalna to siedzenie na własnej kanapie, popijanie sobie kawy z ulubionej filiżanki, pukanie ołówkiem w klawiaturę i jednym okiem oglądanie filmu. Niestety tak nie jest. Praca w domu niewątpliwie jest przywilejem, ale jest również bardzo odpowiedzialnym zajęciem, wymagającym dużej samodyscypliny.

Dla kogo jest praca zdalna?

Praca zdalna z domu, jak i każda inna ma swoje plusy i minusy. Wiele osób jednak bardzo lubi być panem swojego czasu i dlatego lubi pracę zdalną. Podstawowa sprawa jest taka, że musimy mieć wysoki poziom samodyscypliny. Jeżeli jesteś osobą, która nie potrafi pracować bez pilnującego Ciebie non stop szefa, to praca w domu nie jest dla Ciebie.

Często jest tak, że przynosimy jakąś pracę do domu. Jeżeli udaje nam się realizować założenia, wszystko robimy w terminie to może wówczas warto spróbować pracy zdalnej, czasami przynosi to zaskakujące efekty.

Kiedy praca zdalna się sprawdzi?

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Tutaj idealnie sprawdzi się praca zdalna. Jest wiele portali, oferujących różne prace. Możemy tam znaleźć ciekawe ogłoszenia z różnymi pracami. Oferty są najróżniejsze. Od bardzo prostych prac, polegających na wprowadzaniu danych po edycje książek czy tłumaczenia. Wszystko zależy od tego jakie mamy kwalifikacje.

1. Młody rodzic

Kiedy jesteśmy młodymi rodzicami, to wówczas spędzamy na początku życia naszej pociechy nawet do trzech lat w domu. To idealny moment żeby poszukać sobie źródła dodatkowego zarobku, tutaj właśnie idealnie może się sprawdzić praca zdalna. Obojętnie czy pracujemy dla swojego szefa czy sobie dorabiamy, dzięki temu że mamy elastyczne godziny pracy, możemy idealnie dopasować się do trybu życia naszego dziecka.

2. Dla wolnych ptaków

Jeżeli jesteś wolnym ptakiem, nienawidzisz korporacji, lubisz pracować pod drzewem w sadzie to również praca zdalna będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Zwłaszcza że pewnie też wówczas jesteś marzycielem i już od dawna marzyłeś o pracowaniu z dowolnego miejsca na ziemi.

Jakie są największe plusy pracy w domu?

Podstawowa zaleta pracy w domu to nienormowany czas pracy. Możemy sobie dopasować jak chcemy. Jeżeli jesteśmy rannymi ptaszkami pracujemy o 5 rano, jeżeli chodzimy późno spać, możemy pracować o północy, takiego komfortu inna praca nie daje.

Pracujesz skąd chcesz

Nic Cię nie ogranicza. Chcesz pracować z Zakopanego albo może wolisz Międzyzdroje? Nic nie stoi na przeszkodzie. Pracujesz tam gdzie usiądziesz, to wielka zaleta takiej formy zarabiania pieniędzy.

To największe plusy, jest ich jednak znacznie więcej. Dlatego tak wielu ludzi decyduje się na taką formę pracy. A jaka praca zdalna Ci szczególnie się spodobała. Masz jeszcze inne pomysły. Daj znać 🙂

Zobacz także: Jak zostać Copywriterem

Jak zostać Freelancerem?

Jak pokonać lenistwo?

Jak zarobić pierwszy milion?!

Jaka praca zdalna przez internet na lata 2018-2020?!
5 (100%) 17 votes

Dodaj komentarz :)