Praca zdalna w domu przez internet – 7 super przykładów!

Praca w domu przez internet zdalna online

Osobiście zawsze marzyłem o byciu pisarzem. Chciałem mieć możliwość pracy z dowolnego miejsca na ziemi i do tego w dowolnych godzinach. Marzenie swoje spełniłem częściowo, co prawda nie jestem pisarzem, ale dzięki temu, że mam pracę zdalną, mogę pracować, kiedy chcę i do tego z dowolnego miejsca. A jaka praca w domu przez Internet czyli praca zdalna zaciekawiła Ciebie w pierwszej kolejności? Jestem ciekawy 🙂

Praca zdalna to bardzo ciekawe rozwiązanie, dla ludzi, którzy lubią być ciągle w ruchu

Oczywiście nie każdy może tak pracować, wiele osób nie potrafi pracować, nie mając nad sobą bata, którym pogania ich szef. Samozaparcie i samokontrola w takiej pracy jest niesamowicie ważna. Właściwie można powiedzieć, że to najważniejszy element, który decyduje o tym czy odniesiemy sukces w pracy zdalnej, czy też jednak pozostanie nam konieczność pracy w sposób tradycyjny.

Jeżeli myślisz o podjęciu takiej formy pracy, ale nie jesteś pewny czy sobie poradzisz, warto spróbować na początek poszukać sobie pracy dorywczej. Na godzinkę lub dwie, po pracy czy też w weekendy. Będziesz mógł sobie przetestować czy taka forma zarabiania pieniędzy nam odpowiada. Podsunę Ci poniżej kilka pomysłów, jaka praca zdalna w domu jest najlepiej oceniana i dobrze wynagradzana. Sam się o tym przekonałem, więc możesz mi zaufać!


Film z kanału #JakSieRozwijac:


Jaka praca w domu przez Internet:

1. Tworzenie różnych treści (copywriting) i inne prace z tekstem

Tutaj pole manewru jest bardzo dużo. Począwszy od najprostszych treści pisanych na blogi czy też na potrzeby pozycjonowania stron, poprzez tworzenie zaawansowanych haseł reklamowych do korekty i składania książek. A jeżeli masz odpowiednie wykształcenie, to bez problemu znaleźć pracę jako edytor czy tłumacz. Wiele firm takie prace zleca na zewnątrz, a najlepszy do tego jest Internet. Możesz również prowadzić bloga i na nim zarabiać(więcej o tym w artykule „Jak założyć bloga i na nim zarabiać?„). Jeśli myślisz poważnie o zarabianiu na pisaniu tekstów, to zajrzyj także do kurs online”Jak zostać Copywriterem?„. A jeśli już poważnie myślisz o tym, aby pracować jako Freelancer / zdalnie w swoim domu, to koniecznie skorzystaj z mojego kursu „Freelancing: Jak zostać Freelancerem i pracować zdalnie?„.

2. Programiści i graficy

To akurat idealnie dopasowany zakres obowiązków do pracy zdalnej. Takie zawody jak programista czy też osoba tworząca bazy danych, osoby tworzące strony internetowe lub wszelkiego rodzaju aplikacje w wielu wypadkach pracują w domu lub z domu. Nawet, jeżeli są zatrudnieni na etacie. Dla nich jest kompletnie obojętne gdzie siedzą. Oczywiście twórcy wszelkich grafik. Pracując w domu możesz projektować na przykład szaty graficzne gier jak i witryn, czy też zaprojektować logo dla jakiejś firmy. Jeśli poważnie o tym myślisz, to wykorzystaj „Najlepsze kursy online – bezpłatne i płatne” gdzie dostępnych jest wiele różnych kursów dla programistów i grafików. Na pewno znajdziesz tam coś dla siebie. I koniecznie zajrzyj na blog Devstyle Macieja Aniserowicza. Pomocna może być dla Ciebie jego książka „Zawód Programista”, którą także polecam!

3. Tworzenie stron

Jedna z podstawowych działalności w internecie. Projektowanie i tworzenie stron internetowych oraz tworzenie szablonów graficznych. Szablony na strony internetowej możesz sprzedawać na specjalistycznych stronach, które pośredniczą w sprzedaży. Dzięki temu masz szansę, że tworząc jeden szablon zarabiać będziesz na nim przez jakiś czas. Inna opcja to przygotowywanie dla swoich klientów prostych i rozbudowanych stron WordPress. Jak się to odbywa dokładniej dowiadujesz się w moim kursie online „Ogarnij WordPress i tworzenie stron www„, więc również i do niego zapraszam.

Możesz także wykonywać strony internetowe w oparciu o własne grafiki. Jednak to już wymaga pewnej wiedzy, umiejętności, obeznania w programach graficznych. Ale oczywiście także w tym kierunku możesz się rozwijać.

4. Sprzedaż

Jeden z najstarszych chyba sposobów na zarabianie w internecie. Co za tym idzie jest pracą zdalną. To sprzedaż towarów lub usług. Możesz sprzedawać swoje usługi, prowadzić sklep internetowy i samodzielnie go obsługiwać, lub jedynie prowadzić sprzedaż towarów a wysyłkę i całą obsługę zostawić komuś innemu, a Ty dostajesz prowizję. Możliwości jest bardzo wiele, zwłaszcza, że sklepy i firmy walczą o każdego Klienta. Czasami wystarczy stworzyć produkty elektroniczne, jak ebooki, kursy online czy inne. Zobacz moje książki i kursy online jako przykład. To dzięki nim co miesiąc uzyskuję wysokie dochody i podobnie może być w Twoim przypadku. Ich sprzedaż nie jest trudna, ponieważ możesz te produkty online sprzedawać na popularnych platformach i serwisach, jak Allegro, Ebay, Udemy, Amazon i czy przez Ridero.

Inna opcja, to sprzedaż produktów fizycznych, jak zeszyty, planery, odzież(możesz pozyskiwać ją z second-handów i sprzedawać na allegro, olx, vinted) sprzęt AGD i RTV, rowery(możesz taki sprzęt sprowadzać z zagranicy). Tutaj jednak musisz pewne swoje środki zainwestować. Jeśli jednak dopiero zakładasz działalność gospodarczą, to zawsze można postarać się o dofinansowanie.

5. Programy partnerskie

Tutaj zarabiasz na podobnej zasadzie jak w przypadku dropshippingu. Oferujesz towar lub usługę, której nie mamy. To nie Ty realizujesz sprzedaż, jednak za przekierowanie Klienta do sklepu albo na przykład banku otrzymujesz prowizję. Jest to bardzo dobre rozwiązanie zarówno dla sprzedających jak i dla Ciebie. Nie ma tutaj właściwie limitu zarabiania. Ile prześlesz Klientów, tyle zarabiasz pieniędzy. To bardzo uczciwe rozwiązanie.

Zajrzyj do zakładki na blogu „Narzędzia„, z której dowiesz się, z jakimi programami ja podjąłem współpracę. Może skorzystasz z pewnych z nich, a dzięki temu uda mi się zarobić jeszcze więcej 🙂

6. Blogowanie

To prowadzenie bloga aktualnie stanowi najważniejsze lub główne źródło utrzymania dla wielu osób. Okazuje się, że niektórzy zarabiają na tym poważne pieniądze, a nawet miliony. Widać to nie tylko u zagranicznych blogerów (np. Pat Flynn), ale również u polskich (np. Michał Szafrański), którzy na blogowaniu zarobili już wiele milionów. Więcej o tym w artykule „Najlepiej zarabiający blogerzy„.

W Twoim przypadku może być podobnie, jeśli tylko dotrzesz do odpowiedniej niszy (czytelników) i regularnie będziesz tworzył dla nich coś wartościowego. Aby Cię do tego bardziej zmotywować, zobacz artykuł „Dlaczego warto prowadzić blog? 24 powody„. Może i ty już niedługo otworzysz swojego pierwszego bloga. Powodzenia!

7. Pozycjonowanie i Tworzenie stron www

Możesz również podszkolić się w kierunku pozycjonowania stron www i SEO. Dzięki temu wystarczy, że pozyskasz kilku klientów (dobrych klientów), którym zapewnisz skuteczne pozycjonowanie ich stron firmowych, blogów czy sklepów internetowych. Zdobycie doświadczenia w tym kierunku nie jest czymś skomplikowanym. Sam stworzyłem kurs online „Ogarnij Pozycjonowanie i SEO„, w którym tą wiedzę o pozycjonowaniu i SEO przedstawiam w bardzo prosty, przejrzysty i praktyczny sposób. Gdy więc weźmiesz w nim udział, to po jego ukończeniu zdobędziesz doświadczenie, które pozwoli Ci rozpocząć pracę jako Pozycjoner. Możliwe, że na początek będziesz tak pracować zdalnie, rozliczając się przez platformę Useme. Natomiast z czasem założysz własną agencję reklamową czy firmę seo, która pozwoli Ci zdobywać coraz więcej klientów. Możesz zacząć od pozycjonowania stron swoich krewnych, przyjaciół i znajomych 🙂

Podobnie, gdy ukończysz moje kursy o tworzeniu stron www, jak „Ogarnij WordPress i tworzenie stron www / bloga” czy „Tworzenie stron WIX – jak stworzyć stronę, bloga, sklep w 1 godzinę„. Dzięki nim możesz stworzyć już swoje własne strony www. A nawet oferować to innym i dalej się szkolić w tym temacie, przez co zwiększysz swoje dochody coraz bardziej!

Wybrałeś, jaka praca zdalna pasuje do Ciebie?! A może już pracujesz zdalnie? Jeśli jeszcze nie, to musisz o tym pomyśleć. Przecież to właśnie ta forma zatrudnienia już niedługo może odmienić Twoje życie na znacznie lepsze. Pomyśl o tym 🙂


Wzrost zainteresowania pracą zdalną

wzrost zainteresowania pracą zdalną

Ostatnie lata to niewątpliwie okres, kiedy to praca zdalna zyskała bardzo na popularności. Dalej postaram się odpowiedzieć na pytania, dla kogo jest ta praca, czy każdy może tak pracować oraz jakiego rodzaju prace w domu można wykonywać i ile na takiej pracy możesz zarobić.

Wiele osób wyobraża sobie że praca zdalna to siedzenie na własnej kanapie, popijanie sobie kawy z ulubionej filiżanki, pukanie ołówkiem w klawiaturę i jednym okiem oglądanie filmu. Niestety tak nie jest. Praca w domu niewątpliwie jest przywilejem, ale jest również bardzo odpowiedzialnym zajęciem, wymagającym dużej samodyscypliny.

Dla kogo praca w domu przez Internet?

Praca zdalna z domu, jak i każda inna ma swoje plusy i minusy. Wiele osób jednak bardzo lubi być panem swojego czasu i dlatego lubi pracę zdalną. Podstawowa sprawa jest taka, że musimy mieć wysoki poziom samodyscypliny. Jeżeli jesteś osobą, która nie potrafi pracować bez pilnującego Ciebie non stop szefa, to praca w domu nie jest dla Ciebie.

Często jest tak, że przynosimy jakąś pracę do domu. Jeżeli udaje nam się realizować założenia, wszystko robimy w terminie to może wówczas warto spróbować pracy zdalnej, czasami przynosi to zaskakujące efekty. Więcej w artykule „Zalety i wady pracy zdalnej„.

Kiedy praca zdalna się sprawdzi?

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Tutaj idealnie sprawdzi się praca zdalna. Jest wiele portali, oferujących różne prace. Możesz tam znaleźć ciekawe ogłoszenia z różnymi pracami. Oferty są najróżniejsze. Od bardzo prostych prac, polegających na wprowadzaniu danych po edycje książek czy tłumaczenia. Wszystko zależy od tego jakie posiadasz kwalifikacje.

1. Praca dla Mam i Tatusiów

Kiedy jesteś młodym rodzicem, to wówczas spędzasz na początku życia swojej pociechy nawet do trzech lat w domu. To idealny moment, żeby poszukać sobie źródła dodatkowego zarobku, tutaj właśnie idealnie może się sprawdzić praca zdalna. Obojętnie czy pracujesz dla swojego szefa czy sobie dorabiasz, dzięki temu, że masz elastyczne godziny pracy, możesz idealnie dopasować się do trybu życia swojego dziecka.

2. Dla wolnych ptaków

Jeżeli jesteś wolnym ptakiem, nienawidzisz korporacji, lubisz pracować pod drzewem w sadzie to również praca zdalna będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Zwłaszcza, że pewnie też wówczas jesteś marzycielem i już od dawna uwielbiasz pracę z dowolnego miejsca na ziemi.

3. Nie praca chałupnicza w domu!

Składanie długopisów, zabawek czy biżuterii to często spotykana praca chałupnicza, na którą dalej nabiera się ogromna ilość ludzi. Ty jednak nie musisz się do nich zaliczać. Jeśli więc nawet lubisz składać pewne rzeczy i uważasz, że taka praca chałupnicza by Ci pasowała, to mimo z niej zrezygnuj. Dlaczego? Najczęściej osoby oferujące taką pracę nie zapewniają Ci stałych i bezpiecznych przychodów. Może być tak, że złożysz karton długopisów, zabawek lub biżuterii, odeślesz do „pracodawcy”, a on i tak Ci nie zapłaci. To jedna z wielu „idealnych” i „dobrze płatnych” ofert pracy, na którą możesz się nabrać. Niby możesz zarobić nawet do 5000 zł lub więcej. To jednak bajka. Ceń więc swój czas, siły i możliwości. I podejmij się pracy w domu, która faktycznie zapewni Ci stałe dochody, współpracę z bezpiecznymi pracodawcami i dużo satysfakcji. Skorzystaj więc z 7 przykładów pracy w domu opisanych na początku tego artykułu 🙂

Jakie są największe plusy pracy w domu?

Podstawowa zaleta pracy w domu to nienormowany czas pracy. Możesz go sobie dopasować jak tylko chcesz. Jeżeli jesteś rannym ptaszkiem, to pracuj o 5 rano, a jeżeli chodzisz późno spać, możesz pracować nawet o północy. Takiego komfortu inna praca nie Ci nie zapewni.

Pracujesz zdalnie skąd chcesz, ile chcesz i kiedy tylko chcesz!

Nic Cię nie ogranicza. Chcesz pracować z Zakopanego albo może wolisz Międzyzdroje, Trójmiasto czy Mazury? Nic nie stoi na przeszkodzie. Pracujesz tam, gdzie usiądziesz. To wielka zaleta takiej formy zarabiania pieniędzy. I nie musisz tracisz czasu, sił i pieniędzy na dojazdy 🙂

Oto poznałeś największe plusy, które posiada praca w domu / praca zdalna. Dlatego tak wielu ludzi się na nią decyduje. A jaka praca zdalna Ci szczególnie się spodobała? Masz jeszcze inne pomysły? Daj znać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.