Jak ustawić Meta Title i Meta Description na stronie WWW?

Tytuł i opis strony www - jak ustawić meta title i description

Coś z mojego kursu online, czyli krótkie info o tym, jak poprawnie i szybko ustawić Tytuł (Title) i opis (description) strony www. Jeśli chcesz, aby i Twoje strony www były pod tym względem dobrze przygotowane, to zapraszam na to krótkie szkolenie z pozycjonowania i SEO.

Z moją pomocą uda Ci się ustawić tytuł i opis swojej strony www!


Ustaw tytuł i opis strony www / znaczniki meta

Film z kanału #JakSieRozwijac:


Internauci wpisując do wyszukiwarki słowa i frazy kluczowe, na które się pozycjonujecie, dostrzegają później pewne tytuły i opisy strony głównej czy podstrony. Warto postarać się, aby za każdym razem okazał się on dla nich zachęcający, a zarazem dostosowany do wymagań wyszukiwarek internetowych i SEO. Jak to uczynić?

Tytuł i opis strony w Google

Wymagania tytułu i opisy strony w Google:

  • Tytuł – do 70 znaków (więcej i tak nie będzie wyświetlane)
  • Opis – dawniej do 150 znaków i tak polecam (teraz nawet do 320 znaków)

W tytule i opisie strony zawsze możesz ustawić pewne słowa kluczowe, natomiast najlepiej jest to uczynić w jak najbardziej naturalny sposób.


Tytuł i opis strony wtyczką Yoast SEO?

1 sposób: W stronach opartych o WordPress za pomocą wtyczki Yoast SEO. Wystarczy ją zainstalować. A później w edycji strony głównej, innych stron czy artykułów, zjeżdżasz na sam dół do ustawień wtyczki Yoast SEO.

Jak ustawić tytuł i opis strony za pomocą wtyczki Yoast SEO w WordPressie

Tutaj wypełniasz pola “Tytuł SEO” i “Opis”. A następnie zapisujesz.

2 sposób: możesz ustawić tytuł i opis strony głównej w ustawieniach Yoast SEO. Klikasz w ikonę SEO po lewej stronie, wtedy rozwija się kolumna i przechodzisz do „Wyszukiwarki”. I następnie tam ustawiasz „Tytuł SEO” i „Opis”. Zapisujesz i tak oto ustawiłeś tytuł i opis dla strony głównej.

ustawienie tytułu i opisu strony wtyczką yoast seo

Dla poszczególnych podstron i wpisów na stronie WordPress tytuł i opis seo ustalasz tak, jak w przykładzie 1.


Tytuł i opis strony HTML, PHP czy innej?

Gdy nie posiadasz strony na WordPressie, możesz skorzystać z innej opcji ustawienia Tytułu i Opisu strony w Google. Jak? Na przykład za pomocą plików meta.

Logujesz się na hosting, gdzie znajduje się Twoja strona i wszystkie jej pliki. Może to być na przykład panel DirectAdmin bądź cPanel czy inne.

Wyszukujesz tam plik index.html, stronaglowna.html czy inny (w zależności do tego, jak plik Twojej strony głównej jest zapisany) i go edytujesz:

Tam sprawdź w sekcji <HEAD> czy znajduje się <title> i <description>. Jeśli nie, to
umieść te znaczniki w sekcji <head>- oczywiście wypełnij je o dane swojej strony 🙂

<title>Miejsce na tytuł strony – do 70 znaków</title>
<meta name=”description” content=”Miejsce na opis strony, od 70 do 160 znaków”/>

Tytuł i opis strony html php i innej

Zapisz plik, a następnie po kilku dniach, kiedy strona zostanie ponownie zaindeksowana przez Google, to ten tytuł i opis zacznie się wyświetlać w wynikach wyszukiwania.


Tytuł i opis strony www – Podsumowanie

Zadbaj więc o atrakcyjny Tytuł i Opis swojej strony. Nie pomijaj tutaj indywidualnych tytułów i opisów dla wszystkich podstron czy artykułów na blogu. Dzięki temu Twoje strony i podstrony będą pozytywnie odbierane przez wyszukiwarkę Google i użytkowników.

5 Comments

  1. Zespół adstelligence

    Warto wspomnieć, że Screaming Frog umożliwia stworzenie audytu technicznego SEO, który pozwala na wychwycenie stron na blogu, które nie posiadają odpowiednich znaczników meta – tym samym oszczędza nam pracy 🙂

    Pozdrawiamy

  2. PETABAJT

    🙂 thanx

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja na kursy online!
1