Jak wygląda instalacja WordPress w DirectAdmin?

Jak wygląda instalacja Wordpress w Direct Admin

Zakupiłeś już własny hosting i domenę? Jeśli nie, to poznaj najlepszy hosting www, gdzie poznasz 2 najlepsze firmy hostingowe w Polsce. U nich poza hostingiem otrzymasz również 1 domenę za darmo, więc tym bardziej to wykorzystaj. Następnym krokiem, który chcesz rozpocząć jest instalacja WordPressa? Może to wydawać się dość trudne, natomiast sam będziesz mógł sobie z tym poradzić i to nawet w przeciągu kilku minut.

Zainstaluj WordPressa bez strachu

Poniżej dowiesz się, jak wygląda instalacja WP za pomocą panelu Atthost bądź przez Hekko w Direct Admin krok po kroku. Ustal, która opcja bardziej Ci odpowiada.


Instalacja WordPress w Cyber_Folks:

Wykorzystaj mój link i kod rabatowy74916045, który zmniejszy koszt zakupu hostingu i domeny WordPress, Woocommerce i Pretashop o minimum 10%.


Instrukcja poniżej dla ulubieńców tekstu i zdjęć:

Instalacja WordPress w DirectAdmin

1. Logujesz się do konta DirectAdmin

logowanie do Direct Admin w Hekko czyli wordpress poradnik dla początkujących

2. Przechodzisz na stronę główną i szukasz opcji „Instalator Aplikacji

Instalator aplikacji czyli WordPress w direct Admin

3. Teraz „Instalator Aplikacji” w przybliżeniu. O niego chodzi, więc klikasz.

Poprawna instalacja wordpress w direct admin

4. Następnie dostrzegasz różnorodne aplikacje, ale szukasz  „WordPress” w kategorii „Aplikacje dla System Zarządzania Treścią”.

Aplikacja dla systemu zarządzania treścią WordPress blog w direct admin

5. Przeglądasz informację o tej aplikacji, możesz zajrzeć w wymagania i jeśli wszystko się zgadza to klikasz w „Instaluj tę aplikację

stwórz nową instalację aplikacji WordPress na stronie w Direct Admin

6. Przechodzisz do formularza i na początku określasz lokalizację WordPressa. Możemy zainstalować go na stronie głównej (http://naszastrona.pl) bądź na podstronie bądź subdomenie (http://naszastrona.pl/blog czy http://subdomena.naszastrona.pl). Zazwyczaj korzystamy z pierwszej instalacji WordPress, więc zainstaluj WP na stronie głównej, co oznacza, że pole „Ścieżka” pozostawiasz puste.

ścieżka lokalizacji wordpressa na stronie www w Direct Admin

7. Przechodzisz do Ustawienia instalacji WordPress w sekcjiWersja„. Masz możliwość pozostawienia wszystkich ustawień domyślnych bądź wprowadzenia własnych. Polecam domyślne 🙂

Wersję WordPressa w Direct Admin pozostawiamy bądź ustawiamy wedle swoich upodobań

8. Przechodzisz do sekcji „Ustawienia” i wpisujesz odpowiedni login i hasło administratora.

Instalacja wordpress - Ustawienia aplikacji WordPress na naszej stronie www w Direct Admin

W przypadku ustawienia hasła masz możliwość kliknięcia w „Generate” i dzięki temu otrzymasz przykładowe silne hasło, które możesz wykorzystać. W przeciwnym razie wpisujemy własne, ale oczywiście trudne 🙂

ustawianie loginu i hasła dla WordPressa w Direct Admin

9. Gdy zaakceptujesz wszystko na samym dole i będzie wszystko ok, to pojawi się nam informacja, że WordPress jest instalowany, o tak to wygląda:

Instalacja WordPressa na stronie w Direct Admin rozpoczęta

10. Po chwili powinna pojawić się informacja, że aplikacja WordPress została poprawnie zainstalowana na stronie. O tak to wygląda:

Instalacja WordPressa na stronie w Direct Admin zakończona

Dowiedziełeś się już, jak zainstalować WordPress w Direct Admin. Kiedy zostaną poprawnie skonfigurowane DNS (kilka godzin bądź dni) będziesz mogli zalogować się na WordPressa pod linkiem https://twojastrona.pl/wp-admin

Czy to wszystko po zainstalowaniu WordPressa?!

Jeśli już udało się zalogować do panelu administracyjnego WP, to następnie powinna Cię zainteresować „Bezpieczna konfiguracja WordPress czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo swojej strony www.  Koniecznie zajrzyj do tego artykułu i życzę powodzenia w dalszym zarządzaniu oraz pozycjonowaniu swojej strony WordPress!

I pamiętaj: najlepszą ofertę wszystkich moich kursów online (które mogą wpłynąć na Twój rozwój bądź przydać się innym) znajdziesz w sklepie na tej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *