Jak sprzedawać skutecznie przez Internet? Strategia 70/30

Jak sprzedawać skutecznie! Strategią sprzedaży 7030

Co sprawia, że maile sprzedażowe się sprzedają. Klienci decydują się na ich przeczytanie, a następnie na zakup. Czy jest jakaś złota recepta na taką sprzedaż? Chcesz wiedzieć, jak sprzedawać skutecznie online? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania. A gdy poznane wnioski wdrożysz w swoim biznesie, bez względu na to, w jakiej branży działasz, to osiągniesz sukces finansowy.

Jak sprzedawać skutecznie?! 70% treści i 30% sprzedaży…

To zasada sprzedaży 70/30, której zastosowanie może wydawać się trudniejsze. Natomiast właśnie ona pozwala osiągnąć znacznie lepsze wyniki sprzedażowe. Jak więc możesz ją wykorzystać? Poniżej kilka ciekawych pomysłów.


Spis treści:

 1. Jak zwiększyć sprzedaż zasadą 70/30?
 2. Dlaczego zwiększasz sprzedaż?
 3. Jak uczyć się skutecznie sprzedawać?

Jak zwiększyć sprzedaż zasadą 70/30?

jak zwiększyć sprzedaż strategią 70 30 czyli jak skutecznie sprzedawać

Po prostu. Dostarczaj 70% treści, a 30% sprzedaży. Poświęcaj Klientowi 70% czasu na zwykła rozmowę, rozwiązanie jego problemów, poznanie potrzeb i oczekiwań, a 30% czasu poświęć na sprzedaż.

Pomyślmy na przykład o sprzedaży komputera w sklepie internetowym: Zamiast od razu denerwować klienta przez zachęcenia do zakupu konkretnego komputera hasłami: “Kup”. “To najlepsza okazja” itp. lepiej, gdy oferujesz mu swoją pomoc. Np.:

“Witaj, znam się na tych wszystkich komputerach i jeśli potrzebujesz pomocy, to chętnie doradzę Ci, który komputer mógłby spełnić Twoje oczekiwania.

Gdybyś potrzebował komputer około 1000 zł, to zwróć szczególną uwagę na te modele. …

Natomiast, jeśli interesują Cię komputery biznesowe bądź gamingowe, to przyjrzyj się tym modelom….”

To wszystko?! Nie.

Gdy zobaczysz, że Klient jest zainteresowany konkretnym modelem, to pytasz:

“Czy może interesuje Cię ten komputer?

Jeśli chcesz, to możesz go zakupić już teraz i wyjść razem z nim. Masz możliwość zakupienia go na raty bądź za gotówkę. Co wybierasz?”.

To tylko przykład, ale ma Ci uzmysłowić, jak przestać myśleć o sprzedaży. A bardziej jak skupić się na Kliencie i jego profesjonalnej obsłudze. Wtedy do sprzedaży dojdzie przy okazji 🙂


Dlaczego zwiększasz sprzedaż?

zwiększenie sprzedaży strategią 70 procent treści i 30 procent sprzedaży

Opiera się na dostarczeniu 70% interesującej wartości. A tylko 30% na sprzedaży. Wielu sprzedawców dzisiaj odchodzi od tego i stosuje tylko hasła “kup to”, “musisz to mieć” itp. Ale tak naprawdę odstraszają tym do siebie Klientów.

Kiedy więc sprzedajesz, to na początek (także w kampanii email i ofertach handlowych) ukaż, tak naturalnie, po ludzku, jak mógłby pomóc Twoim klientom Twój produkt. Następnie dlaczego to jest warte ich pieniędzy. I wtedy na samym końcu zwróć uwagę na sprzedaż.

Pamiętaj: zanim coś sprzedasz następnym razem, dostarcz 70% wartości i wtedy sprzedawaj.

Sukces gwarantowany 🙂


Jak uczyć się skutecznie sprzedawać?

Obejrzyj filmy o teoriach humoru, napięcia, np. na Tedx. Czytaj wiele książek o sprzedaży, marketingu i biznesie.

Podejmij ćwiczenie: Otwórz książkę (beletrystykę), zacznij czytać, a prawdopodobnie skończysz do końca. Dlaczego? Ponieważ dowiadujesz się, jak bohater spotyka się z pewnym problemem. Następnie zastanawiasz się, jak zachowałbyś się w takiej sytuacji. Wczuwasz się z jego położenie i w konsekwencji czytasz dalej.

Pierwsze zdania w takich książkach są ukazane w podobny sposób: konflikt, dysonans, niestabilność, emocjonalne znaczenie, brak kontroli, oczekiwanie. Zastosowanie tych technik sprawia, że udaje się przyciągnąć czytelnika do dalszego czytania.

Podobnie staraj się oceniać krótkie i długie filmy reklamowe, na przykład te od Allegro:

ps. dotrwaj do końca filmu, a poznasz kilka technik sprzedaży, które tutaj wykorzystano.

Dowiedziałeś się, jak sprzedawać skutecznie poprzez strategię 70/30. Teraz prześledź swoją sprzedaż, swój sklep internetowy, oferty handlowe, mailing. I oceń, co należy w tym kierunku poprawić.

Wiesz już, jak sprzedawać skutecznie, a przynajmniej w pewnym małym stopniu. Wykorzystaj to jak najszybciej w swoim biznesie. Masz również własne pomysły na zwiększenie sprzedaży? Daj znać!

2 Comments

 1. Gostillo

  Dobrze napisane. W sumie nie zdawałem sobie sprawy z tej zasady 70/30. Czas wcielić ją w życie. 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Życzymy powodzenia we wdrożeniu tego schematu sprzedaży. My zawsze staramy się go uwzględniać, choć różnie to wychodzi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1