Jak sprzedawać skutecznie przez Internet?! Strategia sprzedaży 70/30

Jak sprzedawać skutecznie przez Internet?! Strategia sprzedaży 70/30

Co sprawia, że maile sprzedażowe się sprzedają. Klienci decydują się na ich przeczytanie, a następnie na zakup. Czy jest jakaś złota recepta na taką sprzedaż? Chcesz wiedzieć, jak sprzedawać skutecznie online? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania. A gdy poznane wnioski wdrożysz w swoim biznesie, bez względu na to, w jakiej branży działasz, to osiągniesz sukces finansowy.

Jak sprzedawać skutecznie?! 70% treści i 30% sprzedaży...

To zasada sprzedaży 70/30, której zastosowanie może wydawać się trudniejsze. Natomiast właśnie ona pozwala osiągnąć znacznie lepsze wyniki sprzedażowe. Jak więc możesz ją wykorzystać? Poniżej kilka ciekawych pomysłów.


Spis treści:

  1. Jak zwiększyć sprzedaż zasadą 70/30?
  2. Dlaczego zwiększasz sprzedaż?
  3. Jak uczyć się skutecznie sprzedawać?

Jak zwiększyć sprzedaż zasadą 70/30?

Film "Jak sprzedawać skutecznie" z kanału #JakSieRozwijac:

Artykuł:

jak zwiększyć sprzedaż strategią 70 30 czyli jak skutecznie sprzedawać

Po prostu. Dostarczaj 70% treści, a 30% sprzedaży. Poświęcaj Klientowi 70% czasu na zwykła rozmowę, rozwiązanie jego problemów, poznanie potrzeb i oczekiwań, a 30% czasu poświęć na sprzedaż.

Pomyślmy na przykład o sprzedaży komputera w sklepie internetowym: Zamiast od razu denerwować klienta przez zachęcenia do zakupu konkretnego komputera hasłami: "Kup". "To najlepsza okazja" itp. lepiej, gdy oferujesz mu swoją pomoc. Np.:

"Witaj, znam się na tych wszystkich komputerach i jeśli potrzebujesz pomocy, to chętnie doradzę Ci, który komputer mógłby spełnić Twoje oczekiwania.

Gdybyś potrzebował komputer około 1000 zł, to zwróć szczególną uwagę na te modele. ...

Natomiast, jeśli interesują Cię komputery biznesowe bądź gamingowe, to przyjrzyj się tym modelom...."

To wszystko?! Nie.

Gdy zobaczysz, że Klient jest zainteresowany konkretnym modelem, to pytasz:

"Czy może interesuje Cię ten komputer?

Jeśli chcesz, to możesz go zakupić już teraz i wyjść razem z nim. Masz możliwość zakupienia go na raty bądź za gotówkę. Co wybierasz?".

To tylko przykład, ale ma Ci uzmysłowić, jak przestać myśleć o sprzedaży. A bardziej jak skupić się na Kliencie i jego profesjonalnej obsłudze. Wtedy do sprzedaży dojdzie przy okazji 🙂


Dlaczego zwiększasz sprzedaż?

zwiększenie sprzedaży strategią 70 procent treści i 30 procent sprzedaży

Opiera się na dostarczeniu 70% interesującej wartości. A tylko 30% na sprzedaży. Wielu sprzedawców dzisiaj odchodzi od tego i stosuje tylko hasła "kup to", "musisz to mieć" itp. Ale tak naprawdę odstraszają tym do siebie Klientów.

Kiedy więc sprzedajesz, to na początek (także w kampanii email i ofertach handlowych) ukaż, tak naturalnie, po ludzku, jak mógłby pomóc Twoim klientom Twój produkt. Następnie dlaczego to jest warte ich pieniędzy. I wtedy na samym końcu zwróć uwagę na sprzedaż.

Pamiętaj: zanim coś sprzedasz następnym razem, dostarcz 70% wartości i wtedy sprzedawaj.

Sukces gwarantowany 🙂


Jak uczyć się skutecznie sprzedawać?

Obejrzyj filmy o teoriach humoru, napięcia, np. na Tedx. Czytaj wiele książek o sprzedaży, marketingu i biznesie. Pomocne mogą okazać się dla Ciebie także moje książki i kursy online o SEO, WordPress, Pracy zdalnej, Biznesie online i YouTube.

Podejmij ćwiczenie: Otwórz książkę (beletrystykę), zacznij czytać, a prawdopodobnie skończysz do końca. Dlaczego? Ponieważ dowiadujesz się, jak bohater spotyka się z pewnym problemem. Następnie zastanawiasz się, jak zachowałbyś się w takiej sytuacji. Wczuwasz się z jego położenie i w konsekwencji czytasz dalej.

Pierwsze zdania w takich książkach są ukazane w podobny sposób: konflikt, dysonans, niestabilność, emocjonalne znaczenie, brak kontroli, oczekiwanie. Zastosowanie tych technik sprawia, że udaje się przyciągnąć czytelnika do dalszego czytania.

Podobnie staraj się oceniać krótkie i długie filmy reklamowe, na przykład te od Allegro:

ps. dotrwaj do końca filmu, a poznasz kilka technik sprzedaży, które tutaj wykorzystano.

Dowiedziałeś się, jak sprzedawać skutecznie poprzez strategię 70/30. Teraz prześledź swoją sprzedaż, swój sklep internetowy, oferty handlowe, mailing. I oceń, co należy w tym kierunku poprawić.

Wiesz już, jak sprzedawać skutecznie, a przynajmniej w pewnym małym stopniu. Wykorzystaj to jak najszybciej w swoim biznesie. Masz również własne pomysły na zwiększenie sprzedaży? Daj znać!

2 Responses

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *