Jak znaleźć pracę bez znajomości? Bądź ekspertem danej dziedziny

Jak znaleźć pracę bez znajomości Bądź ekspertem w pewnej dziedzinie!

Kto jest w stanie znacznie szybciej znaleźć pracę: ekspert w danej dziedzinie czy osoba z małym doświadczeniem i bez znajomości? Oczywiście, że ekspert. Ale przy okazji chcę Ci wytłumaczyć, że ekspert to nie osoba, która po prostu ukończyła studia na danym kierunku. Ekspert to również nie osoba, która pracowała już wiele lat. Kogo więc można uznać za eksperta? Ekspert na rynku pracy to osoba, która jest w stanie pokazać swojemu przyszłemu pracodawcy, że ma ogromny potencjał i przyda się danej firmie.

Z tego względu każdy ma możliwość powoli stawać się ekspertem. A co Ci w tym pomoże?!

Poniżej poznasz kilka pomysłów na to, jak zwiększyć swoje doświadczenie i dzięki temu być postrzeganym przez coraz większą ilość osób za eksperta w danej dziedzinie. Oto kilka sprawdzonych pomysłów!

Jak znaleźć pracę bez znajomości? Ukaż innym, że jesteś ekspertem:

  • Stwórz i prowadź bloga – stworzenie własnego bloga nie jest takie trudne. Wystarczy do tego wykorzystać odpowiedni hosting, domenę, a następnie zainstalować tam WordPressa. Później wybierasz pewien motyw/wygląd bloga i zaczynasz pisać. To wszystko. Dbaj jednak o to, aby te teksty były wysokiej jakości. Nie liczy się ich ilość, ale jakość. Przecież inni czytając takie teksty mają dojść do wniosku, że jesteś ekspertem w pewnej dziedzinie(np. wielu czytelników mojego bloga uważa mnie za eksperta w zakresie SEO, WordPressa i Pracy zdalnej, za co bardzo dziękuję). I Ty masz uczynić podobnie. Ustal więc jaki ma być główny temat Twojego bloga, który będzie dotyczył Twojego doświadczenia. Prowadzenie takiego bloga nie musi zajmować Ci dużo czasu. Poświęcając już kilka godzin tygodniowo masz możliwość regularnie ukazywać coraz to nowym czytelnikom, że jesteś ekspertem(np. ekspertem od finansów, giełdy, marketingu, programowania, administracji sieci itp.).
  • Dalej rozwijaj swoje doświadczenie – możesz być już bardzo dobry w pewnej dziedzinie. Ale to nie oznacza, że masz zatrzymywać się w miejscu. Czas biegnie do przodu i Ty też powinieneś. Będzie to możliwe, jeśli w danej dziedzinie dalej zaczniesz się rozwijać. A pomogą Ci w tym pewne czasopisma branżowe, specjalistyczne blogi i kursy online. Z częścią tych informacji będziesz mógł później podzielić się na blogu, ukazując że bardzo dobrze znasz się już na danej sprawie.
  • Promuj swojego bloga – stwórz własny profil w popularnych kanałach społecznościowych. Właśnie tam masz możliwość budowania swojej listy znajomych. Uczyć to jak najszybciej. I powiększaj tą listę. Dodatkowo w ustawieniach każdego social media (FB, Instagram, LinkedIn, YouTube itp.) poinformuj, jakiego posiadasz bloga(podziel się linkiem do niego). A gdy jest ten bloga postawiony na stronie WordPress, to koniecznie zainstaluj wtyczkę JetPack. Dzięki temu możesz później przejść do ustawień tej wtyczki. I tam skorzystać z opcji dzielenia się informacją o nowych artykułach na blogu w podłączonych przez nas Social Media. Gdy więc odbędzie się publikacja nowego artykułu na blogu, to krótkie info na ten temat automatycznie zostanie wysłane również do naszych profili społecznościowych. Warto wykorzystać te udogodnienie.
  • Udzielaj się na branżowych blogach, profilach społecznościowych, forach internetowych i grupach – wyszukaj takie miejsca, a jeśli trzeba, to zarejestruj się tam i udzielaj. Gdy ktoś postawia pytanie, na które ty znasz idealną odpowiedź, daj o tym znać jak najszybciej. Po czasie inni będą odbierali Cię za eksperta w danym temacie i mogą Cię również innym polecić. Ja robię tak często korzystając z wybranych przeze mnie grup tematycznych na FB. Tam udzielam się w grupach poświęconych tematyce SEO i WordPressa.
  • Uczęszczaj i udzielaj się na konferencjach i spotkaniach branżowych – w naszym kraju organizowanych jest coraz więcej przydatnych szkoleń, konferencji i spotkań branżowych. Na nich możesz bezpośrednio mieć kontakt z pewnymi ekspertami i dalej uczyć się od nich. Warto inwestować w siebie w taki sposób. A przy okazji bądź tam i z czasem ukazuj innym, że to właśnie Ty jesteś ekspertem w danej dziedzinie. Możesz wtedy podzielić się swoją wizytówką, telefonem czy adresem e-mail.
  • Napisz własną książkę lub ebook – może być bardzo krótka (np. opisująca najlepsze 10 rozwiązań przydatnej w danej branży/firmie itp.). Sam kiedyś zaczynałem od krótkiego e-booka, dopiero z czasem uznałem, że skoro napisałem książkę o długości 50 stron, to mogę napisać i taką o długości 200-300 stron. I Ty możesz mieć podobnie!
  • Wykorzystaj wcześniej opublikowane miejsca gdzie szukać pracę w Internecie – już jakiś czas temu na blogu został zaktualizowany wpis, w którym ukazałem przeróżne miejsca, serwisy, portale, w których znajdują się różnorodne ogłoszenia o pracę. Tam także otrzymasz garść dodatkowych wskazówek, jak starać się o zatrudnienie i być pod tym względem najlepiej przygotowanym. Koniecznie tam zajrzyj!

Poszukiwania pracy bez znajomości (bliskich krewnych, przyjaciół) jest możliwe. Ale tylko wtedy, gdy przedstawisz się innym, w tym Twoim potencjalnym pracodawcom lub klientom, jako ekspert. Powyższe pomysły mogą Ci w tym pomóc. A jeśli masz jeszcze inne, to koniecznie się nimi podziel!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1