Jak sprawdzić pozycję strony w Google?

Jak sprawdzić pozycję strony w Google?

Monitorowanie pozycji strony internetowej to temat, który interesuje niemalże wszystkich właścicieli stron firmowych, blogów i sklepów internetowych, a przynajmniej tak powinno być. Dzięki temu na bieżąco uzyskuje się dostęp do aktualnej pozycji strony w wynikach wyszukiwania Google na odpowiednie słowa kluczowe.  Jak sprawdzić pozycję strony w Google? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów!

Monitorowanie pozwala ocenić skuteczność wielu działań związanych z pozycjonowaniem strony, na przykład skuteczność pewnych linków bądź innej formy reklamy. Dodatkowo umożliwia dowiedzieć się, na jakie frazy Twoja strona www jest już popularna, na które musisz ją jeszcze skutecznie pozycjonować. Pozycję strony w Google możesz sprawdzić za pomocą ręcznego wprowadzania do wyszukiwarki poszczególnych fraz kluczowych, natomiast to rozwiązanie zawsze okazuje się to czasochłonne i mało efektywne. Dlaczego? O tym poniżej!


Jak sprawdzić pozycję strony w Google - Spis Treści:

 1. Aktualna pozycja w Google a ręczny pomiar w wyszukiwarce
 2. Monitorowanie pozycji w Google
 3. Jak sprawdzić pozycję strony w Google - darmowe programy
 4. Jak sprawdzić pozycję stron w Google - najlepszy płatny program

Film z kanału #JakSieRozwijac:


Artykuł dla ulubieńców tekstu i zdjęć:

Aktualna pozycja w Google a ręczny pomiar

Jak sprawdzić pozycję strony w google - Monitorowanie pozycji ręczne i automatyczne

Ocenia się, że ręczny pomiar pozycji strony w Google często nie przedstawia Ci wiarygodnych wyników wyszukiwania. Dzieje się tak, ponieważ o pozycji witryny decydują również takie czynniki, jak historia wyszukiwania. Jeśli wielokrotnie sprawdzałeś pozycję pewnej strony na wybrane słowo kluczowe, to często pojawi się ona wyżej w Google, niż jest faktycznie. Podobnie dzieje się, gdy jesteś zalogowani na konto Google.

Pewne zmiany w wynikach wyszukiwania pojawiają się, gdy korzystasz z innej przeglądarki, w której masz do czynienia z inną historią wyszukiwania czy innym zalogowanym kontem Google+. Ręczny pomiar pozycji w Google może jeszcze przedstawiać błędne wyniki poprzez pewne ustawienia wyszukiwarki Google (ilość wyników na stronę, lokalizacja, język itp.) i czas sprawdzania, ponieważ pozycje w Google zmieniają się w czasie.

Jak więc to zmienić i zapewnić sobie szybkie, a zarazem skuteczne sprawdzanie pozycji strony w Google? Wystarczy, że uwzględnisz zastosowanie bezpłatnych i płatnych programów / aplikacji do monitorowania pozycji strony. Poniżej zwracam uwagę na najlepsze z nich.


Monitorowanie pozycji strony w Google

Monitorowanie pozycji strony w Google

Takie programy i aplikacje są skutecznie połączone z wyszukiwarką Google, a następnie przeszukują 100 organicznych wyników wyszukiwania, czyli pierwsze 10 stron. Następnie zwracają nam dokładne wyniki w postaci czytelnej tabelki i wykresów. Dzięki temu udaje Ci się sprawdzić, jak zmieniała się pozycja strony na wybrane słowa kluczowe w określonym terminie.

W przypadku tych programów jest możliwość zastosowania adresu z przedrostkiem WWW i bez niego. Takie domeny są traktowane jako ta sama strona i dzięki temu otrzymujemy dokładne wyniki strony w Google. Podajemy główny adres strony, czyli bez żadnych podstron (np. mojastrona.pl).

A jeśli Twoje podstrony znajdują się na pewnej pozycji w Google, takie narzędzie do monitorowania pozycji również będzie mogło je uwzględnić. Pewne z nich umożliwiają sprawdzenie podstron i domen, o jednym z nich mowa na końcu.


Jak sprawdzić pozycję strony w Google - darmowe programy:

polecane programy i aplikacje do monitorowania pozycji strony w Google

1. cMonitor

Umożliwia sprawdzenie pozycji strony nawet dla kilkunastu czy kilkudziesięciu fraz kluczowych. Czasami może podawać minimalnie inne wyniki od tych faktycznych. Korzystałem przez ponad rok, przydał mi się do monitorowania pozycji pierwszych stron www 🙂

2. Gspot

Tutaj możesz sprawdzić co minutę bądź dłużej pozycję strony w Google tylko dla 5 fraz kluczowych. Natomiast wyniki są bardzo dokładne, więc również polecam. Dodatkowo na stronie dostępne są pozostałe i godne polecenia narzędzia: weebspeed (do sprawdzenia szybkości i jakości strony www), whois (pozwala przedstawić najważniejsze dane dotyczące domeny, jak: właściciel, rejestrator, serwery dns czy listy spamowe).


Jak sprawdzić pozycję strony w Google - najlepszy płatny program:

Jak sprawdzić pozycję strony w Google płatne programy

1. ASPS

Korzystam od pół roku miesięcy i oceniam, że jest to najlepszy płatny program, który pojawił się na rynku. Jest możliwość wykupienia różnorodnych pakietów i również to mi się tutaj spodobało. Skorzystałem na początek z "Pakietu 50" czyli z możliwości monitorowania 50 fraz kluczowych za 24 zł na 2 miesiące, czyli 12 zł za 1 miesiąc. Ja wykupiłem od razu 2 miesiące 🙂

A teraz korzystam już z opcji "pakiet 200 dla specjalistów", a zapewne niedługo, wedle rozwoju firmy, skorzystam z jeszcze wyższych pakietów.

Kliknij tutaj i skorzystaj z ASPS. Dla czytelników bloga kod rabatowyBMN764258

Główne zalety programu:

 • codzienny monitoring pozycji stron na wybrane słowa kluczowe
 • monitoring domen, subdomen i podstron
 • nielimitowana liczba witryn i wyszukiwań
 • wyniki wyszukiwania z urządzeń mobilnych
 • dostęp do wyników z każdego urządzenia (pc, tablet, telefon)
 • obsługa różnych krajów, w tym także google.pl
 • liczenie reklam, wiadomości,
 • kontrola strony - sprawdzanie czy nie została zainfekowana
 • dostęp do wyników Alexa Rank
 • dostęp do narzędzia Google PageSpeed Insights - sprawdza szybkość i jakość strony
 • porównywanie pozycji z konkurencją
 • podgląd serp
 • dostęp do spersonalizowanych statystyk i wykresów

To te, które szczególnie mi się spodobały 🙂 Pozostałe zauważysz na stronie głównej tego narzędzia, na samym dole.

Co mi się jeszcze podoba? Wspomnę, że poprzez ten program o wiele łatwiej jest mi przygotowywać klientom wyliczenia za pozycjonowanie ich stron. A sporządzanie dla nich raportu z pozycjonowania każdego miesiąca zajmuje mi kilka sekund 🙂

Podsumowanie: Wybierz program bezpłatny bądź płatny do monitorowania pozycji strony w Google i dzięki temu bądź na bieżąco z jej pozycjonowaniem. Gdyby na rynku pojawiło się coś nowego i lepszego, oczywiście dam znać. Bądź Ty mnie oświeć w komentarzu, będę wdzięczny 🙂 Na koniec krótkie przypomnienie!


Zalety monitorowania pozycji strony w Google:

 1. Kontrola i szybka reakcja na spadek pozycji strony
 2. Wyciąganie odpowiednich wniosków związanych z samodzielnym pozycjonowaniem strony www
 3. Możliwość kontrolowania konkurencji
 4. Kontrola firmy pozycjonującej (sprawdzamy jej raporty z naszymi)

Pamiętając o tym zdecyduj się na odpowiedni program i regularnie sprawdzaj pozycję stron w Google. Powodzenia! I pamiętaj, że więcej wskazówek na ten i inne tematy, krok po kroku, otrzymasz w moich 2 kursach online: "Ogarnij Pozycjonowanie stron www i SEO" oraz "Ogarnij WordPress i tworzenie stron www". Mogą Cię także zainteresować moje pozostałe kursy online i książki. Zachęcam do wykorzystania, ponieważ naprawdę warto, o czym przekonało się już tysiące odbiorców. Zapraszam do udziału!

27 Responses
  1. Dziękuję Joanno za polecenie. Właśnie się z nim zapoznaję. Widzę, że to dość ciekawe narzędzie do sprawdzania pozycji szczególnie dla początkujących. I dodatkowo darmowe do sprawdzenia 25 słów kluczowych każdego dnia. Ja już przyzwyczaiłem się do rozbudowanego ASPS, ponieważ codziennie sprawdzam blisko 500 fraz kluczowych 🙂

 1. Cmonitor chyba najdokładniejszy. Warto najpierw wypisać frazy w Wordzie, a następnie je wklejać je ręcznie w odpowiednie pole. Formularz zapamiętuje wtedy wpisane przez nas frazy co ułatwia sprawdzanie.

  1. Zgadza się, w Asps darmowych jest 5 fraz, natomiast tam to wygląda bardziej profesjonalnie. W webpozycja jest taniej, ale muszą się jeszcze rozwinąć, aby zapewnić takie możliwości, jak ASPS. Ale oczywiście każdy musi ocenić, co mu bardziej odpowiada 🙂

  1. Zgadza się, ASPS daje szerokie możliwości i dodatkowo wszystko w PL 🙂 Dla obeznanych w EN i tych, którzy chcą zaoszczędzić na początek – warto spróbować „Serplab.co.uk” bądź jeszcze „Serposcope”(aktualnie testuje)

  1. Kojarzę i korzystałem, choć mi nie zawsze przedstawiał dobrych wyników i nie działał w przypadku posiadania dużej ilości słów kluczowych. Do testów na pewno przydatny, ale na dłuższą metę warto postawić na coś stabilniejszego 🙂

 2. Doradziłbym jeszcze sprawdzenie SERPmojo na Androida jako bardzo wygodną formę monitoringu (darmowa apka, na małą skalę do własnego projektu wystarczy). Niestety na iOS nie ma. Za to bardzo fajnie też sprawdza się Seostation. Docelowo jednak i tak większość tego typu programów może mieć problemy przez walkę Google z proxy obciążającymi ich serwery. Finalnie najlepszym (chociaż nie tak dokładnym w sensie sprawdzania „uniwersalnej” pozycji, która i tak staje się reliktem przeszłości) rozwiązaniem jest sprawdzanie sytuacji w Google Search Console.

  1. Witaj Szymon na moim blogu, miło że zagościłeś. Dzięki za polecenie aplikacji. Co do Seostation to nie polecam, sam sprawdzałem. GSC oczywiście polecam, choć jeśli ktoś chce mieć rozbudowane narzędzie do monitoringu, wyszukiwania słów kluczowych i śledzenia konkurencji, to tutaj lepszego od ASPS w Polsce nie znalazłem. A mój zagraniczny program przeznaczony tylko do monitorowania pozycji strony w Google, to jak na razie wygrywa Serprobot.com, gdzie za 6$ miesięcznie mogę śledzić pozycję dla ponad 300 słów/fraz kluczowych.

 3. Z darmowych rozwiązań są jeszcze mniej oczywiste rozwiązania takie jak to od RankTank Keyword position checker tool. W wersji darmowej można sprawdzić jednorazowo pozycję 100 fraz. Mamy też info, na jaki url rankuje dane słowo kluczowe, co sprawia, że narzędzia jest mega użyteczne.

 4. ASPS ma 1 wadę nie przychodzi link aktywacji konta, pomimo dodatkowego klikania w ponowne wysłanie.
  Masz literówkę „łatwiej jest mi przygotowywać klientom wyleczenia” wyliczenia .Pozdrawiam

  1. Jeśli nie dotarł do Ciebie link aktywacji, to sprawdź w folderze „SPAM” lub „Oferty”. A gdy i tam nie ma, to skontaktuj się z ASPS przez email. Dość szybko odpowiadają 🙂 ps. Dzięki za wskazanie błędu w literówce. Już poprawione 🙂

 5. Od lat korzystam z stat4seo – wiem, że jest to płatne narzędzie, ale koszty nie są jakieś wygórowane. Jeżeli chodzi o te narzędzia darmowe to od siebie mogę polecić serpsurf.com podczas sprawdzania pozycji można wybrać czy są to sprawdzenia dla mobile, pc czy tablet.

 6. Od lat, tak jak Tomasz korzystam z stst4seo. Jestem zwolennikiem kupić i mieć niż płacić abonamenty. Raz wydane pieniądze i praktycznie brak ograniczeń. Dodam, że auto softu szybko reaguje na zmiany w serpach i wdraża poprawki.

Dodaj komentarz :)