Pozycjonowanie stron www – techniki SEO godne wypróbowania

pozycjonowanie-stron-www-copywriter-cennik-copywriting-cennik-copywriter-portfolio-teksty-pozycjonujace

Każdy właściciel strony internetowej zastanawia się nad tym, jak zapewnić jej najwyższą popularność w sieci. Jest ona przede wszystkim zależna od stopnia pozycjonowania, w oparciu o najnowsze techniki seo. Pozycjonowanie stron www polega na dostosowaniu się do sposobu działania wyszukiwarki internetowej Google. Jest ona najczęściej stosowana przez internautów. Jej twórcy nadal decydują się na zmianę algorytmu, co przyczynia się do ulepszenia jej działania.

dawniej wystarczyło pozycjonowanie stron internetowych oparte na stworzeniu jak największego zaplecza linków dla strony

Najkorzystniej wtedy, jeśli linki do naszych stron prowadziły z katalogów bądź innych stron, które posiadały wysoki PR. Tak duże znaczenia nie odgrywała wtedy unikalna treść, lecz ilość linków prowadzących do naszej strony. Natomiast od 2015 roku zaczyna się to coraz bardziej zmieniać.

Wyszukiwarka Google ocenia, jakiej jakości treść pojawia się na naszej stronie, a zarazem ocenia treść stron, na których to pojawia się link do naszej strony. Jeśli więc link naszej strony będzie pojawiał się w serwisie, którego treść jest niskiej jakości, nie nawiązuje do tematyki naszej strony, to automatycznie obniżymy jej pozycję w wyszukiwarce.

Oznacza to, że pozycjonowanie stron internetowych musi być coraz bardziej ostrożne. Warto więc ocenić, jak należy aktualnie podchodzić do pozycjonowania stron już przez same katalogi internetowe.


Spis treści:

 1. Pozycjonowanie stron www w katalogach internetowych
 2. Zaplecze seo strony internetowej i Blog firmowy
 3. Reklama Adwords i Facebook
 4. Co jeszcze obejmuje profesjonalne pozycjonowanie stron www?!
 5. Pozycjonowanie stron www – komu zlecić?!

Pozycjonowanie stron www w katalogach

Dawniej dla promocji naszej strony internetowej liczył się PR katalogów internetowych oraz ich ilość. Natomiast aktualnie liczy się tematyka takiego katalogu. Jeśli więc chcemy, aby katalogowanie pozytywnie wpłynęło na pozycję naszej strony, to należy wybrać te katalogi, których tematyka jest zbliżona do naszej strony www. A jeśli szukasz takich wartościowych katalogów, to zajrzyj na “Najlepsze katalogi stron www“.

Pewne z nich posiadają specjalne kategorie tematyczne. Np. Nasza strona o tematyce finansowej powinna pojawić się w kategorii Finanse. I najlepiej, jeśli w każdym katalogu pojawia się unikalny tekst seo opisujący naszą stronę www.

Pamiętaj: Tysiące kopii tego samego tekstu w każdym katalogu na pewno zostanie negatywnie odebrane przez Google


Zaplecze seo strony i blog 

Zaplecze seo strony internetowej a pozycjonowanie

a) Zaplecze seo naszej strony to miejsce, gdzie ją dokładnie opisujemy. Na zapleczu teksty seo ukazują tematykę zbliżoną do tej, która jest widoczna na stronie głównej. Dzięki temu każdy wpis zawiera indywidualny link do naszej strony. Treść takich blogów powinna być wartościowa.

To właśnie od niej zależy, jak Google i inne wyszukiwarki potraktują nasze zaplecze. Kilka bądź kilkanaście blogów może stanowić ciekawe zaplecze seo dla Twojej strony. Nie zwalnia Cię to jednak przed prowadzeniem profesjonalnego bloga dla danej strony będzie docierał do potencjalnych klientów.

b) Blog firmowy bądź promujący sklep internetowy to gwarancja, że pozycjonowanie stron internetowych okaże się skuteczne. O takim blogu będą mogli dowiedzieć się wszyscy internauci, którzy trafiają na naszą stronę. Należy więc zadbać o to, aby każdy wpis na nim był najwyższej jakości. Jeśli nie posiadamy w tym zakresie doświadczenia, może nas w tym wyręczyć wykwalifikowany copywriter.

Zadba o to, aby nasz blog firmowy odpowiednio się prezentował i przyjemnie promował naszą działalność. Copywriter seo dodatkowo zadba o to, aby wszystkie jego wpisy skutecznie wpasowywały się w algorytm google, dzięki czemu pozytywnie wpłyną na pozycjonowanie strony internetowej.

Pamiętaj: Nie należy więc umieszczać swoich linków stron na wpisach, których tematyka całkowicie odbiega od tej, która pojawia się na naszej stronie. Np. umieszczenie linku strony o tematyce sportowej na blogu o tematyce programowania. Takie rzeczy są już niedopuszczalne.


Reklama Adwords i Facebook

Pozycjonowanie wymaga poświęcenia pewnych środków na kampanie reklamowe. Koszty nie zawsze powinny grać tutaj najważniejszą rolę. Adwords umożliwia nam wykonanie reklamy, za którą poniesiemy koszty, jeśli okaże się skuteczna. Wysokość wydatków takiej reklamy jest zależna od liczby unikalny użytkowników, którzy klikną w link sponsorowany, a następnie przejdą do naszej strony internetowej. Na temat Adwords przygotowałem dla Was 2 ciekawe Poradniki:

 • Adwords vs Express czyli skuteczna reklama Google. Prosty poradnik, jak korzystać z Google Adwords i z pewnej nowości Google Express – dla osób początkujących 🙂
 • Pozycjonowanie czy Adwords czyli co jest skuteczniejsze. Ciekawe tłumaczę Wam tutaj, dlaczego warto inwestować w pozycjonowanie seo i zarazem w reklamę adwords.

Podobne rozliczenie jak w Adwords przedstawia nam reklama Facebook. Jest więc możliwość ustalenia dokładnych wytycznych naszej reklamy, co pozwala dotrzeć do wybranej grupy internautów. Oni mogą szczególnie zainteresować się tematyką naszej strony, jak i ofertą, która jest na niej przedstawiona.

Pozycjonowanie stron www przybiera różne formy. Ale nowa technologia, a zarazem ulepszenia wyszukiwarek internetowych sprawiają, że należy być z nimi na bieżąco, jeśli mamy zamiar osiągać coraz lepsze pozycje. To sprawi, że nasza strona internetowa znajdzie się na pierwszej stronie wyszukiwania, w najlepszych dla nas słowach kluczowych.


Co obejmuje profesjonalne pozycjonowanie ?!

Skorzystajcie ze specjalnego Poradnika “10 sposobów na skuteczne pozycjonowanie strony www” oraz z Listy katalogów do pozycjonowania. Ukazuję tam, co warto jeszcze wykorzystać, aby nasza strona jak najszybciej wspięła się na samą górę wyszukiwarki Google. Zajrzyjcie poniżej i dbajcie o swoje strony 🙂


Pozycjonowanie stron www – komu zlecić?

Pozycjonowanie stron www - komu zlecić?

Jeśli nie mamy czasu na samodzielne pozycjonowanie stron www w google, warto to powierzyć osobie, która posiada wieloletnie doświadczenie i pozytywne opinie od klientów prywatnych, a zarazem firmowych.

Dawniej mieliśmy do wyboru tylko firmy seo i agencje reklamowe. Natomiast aktualnie o wiele większe możliwości pozycjonowania (White Seo) zapewnia nam Copywriter, który działa również jako Pozycjoner. Pozytywnie są odebrani szczególnie Ci, którzy na przestrzeni ponad lat poznali najskuteczniejsze techniki pozycjonowania i chętnie wykorzystują je na rzecz swoich aktualnych i nowych klientów.

czasami 1 skuteczna osoba lepsza od firmy

Copywriterzy to specjaliści, którzy posiadają świetny kontakt z klientami i chętnie przedstawiają im dokładne raporty z pozycjonowania stron internetowych. Tym samym zdobywają ich zaufanie, które skutkuje długofalową współpracą. Czyni tak coraz większa ilość właścicieli stron firmowych i sklepów internetowych. Dzięki temu koszty pozycjonowania strony firmy są często niższe, a efekty o wiele bardziej zadowalające.

Dzieje się tak, ponieważ pozycjonowaniem zajmuje się wtedy 1 konkretna osoba, a nie cała firma, która i tak często wykorzystuje różnego rodzaju automaty do pozycjonowania, które nie są tak pozytywnie odbierane przez Google. Dodatkowo pisałem Wam również o tym, że czasami jesteśmy oszukiwani przez firmy seo, które obiecują nam wiele, natomiast nie są w stanie nam tego zapewnić. Ukazuje to artykuł “Jak czasami oszukują firmy pozycjonujące strony www?“.

A kiedy kończymy z nimi współpracę to automatycznie zabierają nam wszelkie teksty i linki, które przygotowali dla nas w ramach pozycjonowania. Jeśli pozycjonowaniem zajmuje się Copywriter, który posiada jednoosobową działalność gospodarczą to mamy większą pewność, że potraktuje nas, jak człowieka 🙂

Podsumowanie: Poznałeś techniki SEO, które zwiększają skuteczność pozycjonowania każdej strony internetowej. Wykorzystaj je u siebie, a zobaczysz, że działają.

20 Comments

 1. Bezbłędna Kosmetyka

  Świetny artykuł i wszystko jest jasno wyjaśnione. Mam nadzieję, że pomoże mi w prowadzeniu mojej strony. 🙂

 2. Magdalena Wojdała

  Kolejny ważny a pomijany temat. Podziwiam Twoją odwagę. Ten wpis pewnie doda wiary wielu ludziom, którzy mogą nie wiedzieć co dalej … Pozdrawiam!

  1. Jak Się Rozwijać

   O miłe słowa, dziękujemy – zachęcają do dalszych wysiłków związanych z rozwojem bloga i naszych kanałów social media. Ale oczywiście poświęcamy najwięcej sił na nasze kursy online, więc zachęcamy aby koniecznie je poznać 🙂

 3. Magdalena Wojdała

  Bardzo ciekawy blog.

  1. Jak Się Rozwijać

   Dziękujemy i zapraszamy ponownie. A zarazem zachęcamy, by poznać nasze kursy online 🙂

 4. Ewa

  Ciekawy blog na pewno będę tu częściej zaglądać 🙂

 5. Maria

  SEO – tą częścią prowadzenia bloga najmniej lubię się zajmować. Ale niestety, bez tego, samymi wpisami nie sposób zdobyć czytelników. Coraz bliższa jestem zlecenia tej pracy specjaliście, chociaż z drugiej strony niektórzy idą na skróty i efektem bywa kara od Google. Dziękuję za wpis – trzeba wreszcie zacząć. 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Pozdrawiamy i zachęcamy by zaglądać na ten blog, obserwować też nasze social media. A więcej wsparcia zapewniamy w naszych kursach online 🙂

 6. Diana z Pieniadzjestkobieta

  Przydatne rady, pozostaje tylko korzystać 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Dziękujemy i zapraszamy na nowe wpisy na naszym blogu. A więcej wsparcia w naszych kursach online 🙂

 7. Radosna Chata

  Bardzo ciekawe porady, nie wiedziałam, że teraz przy pozycjonowaniu licza sie tylko te linki na stronach o podobnej tematyce…

  1. Jak Się Rozwijać

   Dziękujemy i zapraszamy po ponowne wskazówki o SEO i wiele innych na tym blogu i naszym kanale YouTube #jaksierozwijac. A jeszcze więcej wsparcia udzielamy w naszych kursach online 🙂

 8. Natalia

  Wiele rzeczy, których nie wiedziałam, dziękuję!

  1. Jak Się Rozwijać

   Proszę bardzo i cieszymy się, że “coś” okazało się praktyczne. Zapraszamy na nowe wpisy na naszym blogu. A więcej wsparcia i profesjonalne materiały w naszych kursach online 🙂

 9. AgaGr

  Bardzo przydatny post, właśnie zastanawiałam się nad SEO, to nie jest takie proste.

  1. Jak Się Rozwijać

   Tak mogłoby się wydawać, gdy dokładnie nie znamy tematu. W razie potrzeby proszę pytać, chętnie wszystko wytłumaczymy 🙂

 10. Klinika Zdrowego Jedzenia

  Czy wg Ciebie Adwords jest skuteczny?

  1. Jak Się Rozwijać

   Oczywiście, że tak. Ale samo pozycjonowanie również. W przypadku Google Ads (i FB Ads) i samego pozycjonowania należy zastosować odpowiednie techniki SEO, w których zakresie pojawia się copywriting czyli content marketing. A Google ocenia unikalny content za istotną wartość w pozycjonowaniu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja na kursy online!
1