Jak pozycjonować stronę internetową – część 1

10 sposobów na pozycjonowanie stron www, sprawdzone techniki pozycjonowania stron internetowych, jak promować bloga za darmo, skuteczne pozycjonowanie

Internet znacząco zmienił oblicze reklamy. Stała się ona prostsza i tańsza niż kiedykolwiek, wystarczy tylko chcieć i potrafić wykorzystać możliwości jakie niesie ze sobą sieć internetowa. 10 sposobów na pozycjonowanie stron www to wypróbowane techniki pozycjonowania White Hat SEO, czyli te pozytywnie odebrane przez Google. Dzięki ich zastosowaniu ze swoją stroną www i jej ofertą dotrzesz do potencjalnych Klientów.

Czy będzie Cię stać na pozycjonowanie i działania SEO?!

Możliwości jest naprawdę wiele, ale co najważniejsze – jako przedsiębiorca czy freelancer – nie musisz wykładać ostatniego grosza w promocję swojego produktu czy usługi. Marketing w sieci jest stworzony dla ludzi kreatywnych i dążących do osiągnięcia sukcesu nie tylko lokalnego, ale również krajowego czy  światowego. Jest to możliwe, więc przekonaj się, jak o to zadbać krok po kroku. Pozycjonowanie nie jest takie trudne!


Spis treści pierwszych 5 sposobów na pozycjonowanie:

 1. Własna strona, sklep, blog
 2. Bezpieczne pozyskiwanie linków + Bonus linków do pozycjonowania
 3. Promocja w Social Media
 4. Prowadzenie bloga
 5. Audyt SEO strony
 6. Kolejne 5 sposobów na pozycjonowanie

Jak zacząć pozycjonować stronę?

10 sposobów na pozycjonowanie stron www, sprawdzone techniki pozycjonowania stron internetowych, jak promować bloga za darmo, copywriting, copywriter, tworzenie responsywnych stron

Internet to źródło komunikacji międzynarodowej, które jest doskonałym sposobem na pozyskania klientów nawet z całego świata, jeśli tylko postawi się na właściwe pozycjonowanie stron internetowych.

Możliwości jest bardzo wiele, natomiast należy zastosować się do aktualnych wytycznych, które zapewniają nam popularne wyszukiwarki, jak Google. Dopiero dzięki dostosowaniu się do ich oczekiwań, nasza Twoja będzie się piąć w wynikach wyszukiwania na coraz wyższą pozycję.


1. Własna strona firmowa, sklep online bądź blog

10 sposobów na pozycjonowanie stron www - własna strona firmowa, blog czy sklep internetowy

Dobrym sposobem na reklamę w sieci jest założenie własnej strony internetowej. Jest to właściwie podstawa funkcjonowania w wirtualnym świecie. Własna strona www z unikalną nazwą jest naszą sieciową wizytówką i w jej odpowiednie przygotowanie warto jest poświęcić nieco czasu i pieniędzy.

Witryna internetowa powinna być przejrzysta.

Jak o to zadbać? Powinna być niezbyt skomplikowana i dokładnie opisana: wprowadź na niej kilka słów o firmie, kilka słów o jej produktach lub usługach oraz zakres działania twojej firmy czy osoby.

Zobacz także: Instalacja strony www w 5 minut

Treści, teksty na strony internetowe, powinny być pisane do każdego, logicznym, niezbyt skomplikowanym językiem. Kolorystyka witryny powinna wiązać się w sposób wizualny z logiem marki. Dobrze skonstruowana strona internetowa jako przykład skutecznego marketingu, powinna za jakiś czas zacząć już na siebie zarabiać, a więc najistotniejszy jest wkład początkowy w powstanie takiej witryny, w tym także pomysł na teksty seo. Trzeba zadbać o częste aktualizacje strony i stałą jej kontrolę. Jeżeli umożliwiasz dzięki niej kontakt z Tobą, to warto zadbać o to, by jak najszybciej odpowiadać na wiadomości internautów.

Klienci powinni mieć dostęp do dokładnego zapoznania się z naszą ofertą. Właściwie w tym celu powinna zostać stworzona strona internetowa – aby ukazać, co firma produkuje i jakie usługi wykonuje. Tak więc dodatkowe podstrony z takimi wyjaśnieniami mogą okazać się naprawdę cenne.

Warto w kwestii marketingu pomyśleć także nad uruchomieniem sklepu internetowego, umożliwiającego dokonywanie naszym klientom zakupów online. Sklepy internetowe odnoszą bezwzględnie duże sukcesy w dzisiejszych czasach, szczególnie jeśli decydują się na wykorzystanie możliwości pojawiających się na platformach B2B, czyli business to business.

To początek, więc zajrzyj na dalsze sposoby pozycjonowania!


2. Bezpieczne pozyskiwanie linków

10 sposobów na pozycjonowanie stron internetowych - bezpieczne pozyskiwanie linków, link building
 • Czerp linki z wielu źródeł: blogi, katalogi.
 • Różne typy linków: tekstowe, graficzne.
 • Różne anchory: nie tylko https://jaksierozwijac.pl, ale też blog.copywriterexpert.pl, Blog.CopywriterExpert i inne.
 • Artykuły gościnne: wysyłać zapytania do bloggerów, którzy mają podobną tematykę i pozwolą na umieszczenie własnego artykułu.
 • Udzielaj wywiadów dla wartościowych stron.
 • Linkowanie wewnętrzne.
 • Znajdź firmy i osoby zapewniające usługę komplementarną i reklamujcie się wzajemnie.

Mocne linki SEO / Link Building

Linki przyczyniają się do zwiększenia autorytetu strony i podniesienia jej wskaźnika TR. Profile, fora internetowe i katalogi to doskonałe źródło linkowania strony internetowej. Linkuj się na stronach cieszących się dużym zaufaniem w Google. Jeśli chcesz sprawdzić daną stronę, wystarczy skorzystać z narzędzia MajesticSEO. Wszystkie strony powyżej Tust Flow 35 są godne uwagi. Taki link building jest w pełni bezpieczny dla naszej strony.

Lista mocnych linków (Pamiętaj: otrzymasz je, gdy dołączysz do subskrybentów tego bloga):

 • 1. SPIS Lista 1800 Katalogów z wysokim PR
 • 2. Lista 155 polskich for internetowych
 • 3. Lista 149 profili do pozycjonowania strony internetowej

To dopiero 2 sposoby pozycjonowania. Przejdź dalej!


3. Techniki pozycjonowania – promocja na portalach społecznościowych

Techniki pozycjonowania - 10 sposobów na pozycjonowanie stron www - social media czyli media społecznościowe

Jeśli mowa o tanich sposobach na marketing i promocję produktów lub usług firmy to z pomocą przychodzą nam portale społecznościowe. Powszechnie lubiane środki komunikacji jak Facebook, Twitter, Google Plus, Instagram, czy Snapchat to świetna forma budowania więzi z klientem. Firmy coraz chętniej i częściej sięgają po pomoc przy promowaniu swoich ofert, z portali społecznościowych, które zazwyczaj w bezpłatny sposób lub za małą dopłatą idealnie spełniają rolę narzędzia reklamowego. Na dodatek takich witryn społecznościowych jest tyle, że masz w czym wybierać.

Najpopularniejszym portalem społecznościowym jest w dzisiejszych czasach Facebook. Ze względu na jego wszechstronność i prostą obsługę aktywnie korzysta z niego około 1,65 mld ludzi na całym świecie. Oznacza to tyle, że co czwarty człowiek na ziemi ma konto na Facebook’u. Jest to wystarczający powód, aby każda firma wyszła naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i w ramach skutecznego marketingu utworzyła stronę także w tym serwisie.

Strona na Facebook’u, czyli tak zwany Fanpage, powinna być uzupełniona wysokiej jakości zdjęciami oraz częstymi aktualizacjami. Codzienne interesujące wpisy sprawiają, że Fanpage żyje i to skłania użytkowników FB, aby go obserwować. Stanowi on ważny wizerunek naszej działalności, więc nie powinniśmy zaniedbać naszego Fanpage, na przykład nie dodając nowego wpisu przez prawie cały tydzień bądź dłużej.

Pozycjonowanie przez Social Media czyli media społecznościowe

Czy wiedziałeś: Wiele osób korzysta z poczty gmail.com. Gmail jedno z wielu dzieci Google. Dzięki niemu prowadzimy również konto społecznościowe Google+, które podobnie jak Facebook umożliwia dzielenie się ze znajomymi swoimi przemyśleniami lub w przypadku firmy – nowymi produktami lub ciekawostkami z nimi związanymi. Skuteczne jest wrzucanie zdjęć, które bardziej niż treść przyciągają uwagę internautów, dlatego warto uzyskać konto na portalu Instagram. Pozwól zdjęciom mówić samym za siebie, a z pewnością odniesiesz sukces.

Pozostałe portale społecznościowe jak Twitter, który umożliwia komunikowanie się ze światem poprzez posty o ograniczonej ilości znaków, czy Snapchat, który polega na wrzucaniu na portal krótkich filmików z życia użytkownika, często o charakterze humorystycznym, również mogą stać się cenną formą marketingu pozwalającą nam dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Portale społecznościowe uznawane są za przykład nowoczesnego i skutecznego marketingu dla każdej firmy.

Promocja na portalach społecznościowych – poradnik:

 1. Poproś stałych klientów o rekomendację
 2. Stwórz grupę na FB
 3. Zadbaj o udostępnienia
 4. Uzyskaj opinie na FB i Google firma
 5. Używaj hasztagów
 6. Zastosuj płatne reklamy – adwords bądź FB

Poznałeś już 3 sposoby na skuteczne pozycjonowanie!


4. Prowadzenie bloga

Techniki pozycjonowania - Sposoby na pozycjonowanie stron www - prowadzenie bloga

Zadbaj o regularne wpisy na swojego bloga, w którym pojawiają się artykuły zgodne z zasadami SEO. Co to dokładnie oznacza? W tytule, pierwszym akapicie i w dalszej części tekstu dbaj o właściwe podkreślenie ważnych słów kluczowych. Jeśli nie wiesz o jakie słowa kluczowe chodzi, to zapraszam do artykułu “Jak dobrać słowa kluczowe do pozycjonowania“.

Jeśli posiadasz stronę opartą o silnik WordPress, to warto zainstalować wtyczkę Yoast SEO. Dzięki niej podczas tworzenia kolejnych wpisów na bloga otrzymasz dokładną instrukcję na temat ulepszenia go pod względem aktualnych zasad SEO.

Jeśli szukasz pomysłów na kolejne artykuły, to wypisz problemy, które rozwiązuje Twój produkt. Wyszukaj w Google informacji na ten temat i napisz ciekawe artykuły. Za pomocą narzędzia Google Planner czy Google Trends można dokładniej ocenić, na które pytania internauci chętnie szukają odpowiedzi w wyszukiwarce Google. Pisząc na ten temat i dbając o dalsze pozycjonowanie naszych wpisów mamy pewność, że większa ilość użytkowników pojawi się na Twoim blogu.

Poznaj kolejny skuteczny sposób na pozycjonowanie!


5. Techniki pozycjonowania – Audyt SEO strony

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych - audyt seo

Audyt SEO umożliwia zapoznanie się z aktualnym stanem technicznym strony www. Wyszukuje wszelkie błędy, które można by rozwiązać za pomocą prostych i bardziej skomplikowanych kroków. Taki Audyt należy przeprowadzić co pewien czas. A najlepiej, jeśli uwzględniamy go już w momencie tworzenia strony internetowej. Chcemy, aby była ona w pełni dostosowana do zasad SEO, co wpłynie na jej prostsze i skuteczniejsze pozycjonowanie. Wyszukiwarka Google po prostu lepiej oceni naszą stronę i chętniej wypozycjonuje ją na wyższą pozycję.

Tutaj link do artykułu na temat tego, gdzie i jak przeprowadzić skuteczny i darmowy Audyt SEO.

Audyt SEO warto wykonać / zlecić, gdy:

 1. Pozycjonowanie nie przynosi efektów.
 2. Roboty Google nie widzą naszej strony.
 3. Roboty Google nie indeksują naszych stron.
 4. Przeglądarki internetowe źle wyświetlają naszą stronę.
 5. Witryna narażona jest na ataki z zewnątrz, na przykład złośliwe oprogramowanie.

Podsumowanie: Opanowałeś już 5 prostych i skutecznych technik pozycjonowania. Jak najszybciej je wykorzystać. Ale to nie wszystko! Chcesz poznać pozostałe techniki pozycjonowania stron www?! Zajrzyj do artykułu: 10 sposobów na skuteczne pozycjonowanie strony www – część 2.

80 Comments

 1. Szymon Majewski

  Ciekawy artykuł, ale dla początkujących. Czekam na bardziej wyczerpujące wpisy na temat pozycjonowania.

  Ogólnie bardzo ciekawa strona, właśnie jestem w trakcie przeglądania różnych artykułów.

  Życzę wytrwałości w tym co robisz!

 2. polskitrader

  niektóre katalogi to już nieaktywne są 🙂

  1. Szymon Owedyk

   Zgadza się Przemek. Nie jesteśmy w stanie tego wszystkiego monitorować, ale dziękemy za uwagę 🙂 Może kiedyś przyjdzie czas na aktualizację. Teraz inne priorytety realizujemy. Pozdrawiam!

 3. ania

  trochę wiedzy zaczerpnięte, więc do dzieła! dzięki 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Do dzieła i powodzenia. Jeśli chcesz być na bieżąco z SEO to koniecznie poznaj nasze kursy online 🙂

 4. Ilona

  O ile u mnie świetnie działa pozycjonowanie pod wyszukiwarki, o tyle w SM dostaję jakiegoś bana i tnie mi zasięgi. Muszę chyba skupić się na tym aspekcie 🙂 Dzięki za źródło informacji!

 5. Kamil

  Przydatne informacje. Dzieki.

  1. Jak Się Rozwijać

   A proszę bardzo i zapraszamy częściej 🙂 Blog jest regularnie aktualizowany. Najwięcej wysiłku wkładamy w nasze kursy online o grafice, marketingu, IT i zarabianiu online, więc prosimy także je poznawać 🙂

 6. Magda

  Przeczytane, czas na wprowadzanie w życie. Fajnie, że trafiłam na tę stronę. 🙂

 7. Marie

  Dżiękuję 🙂 będę to wszystko próbowała 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Cieszymy się, zapraszamy tak często, jak tylko się da 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Dziękujemy pięknie i zapraszamy ponownie – zapewne wiele na tym skorzystasz, jeśli chcesz pozycjonować swojego bloga 🙂

 8. Asia

  Dziękuję za skondensowaną wiedzę i napisany dostępnym językiem artykuł. Juz wiem, że napewno skorzystam z narzędzia do audytu SEO. Czekam na kolejną część 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Dzięki za komentarz, zachęcasz nas, aby już niedługo opublikować znacznie więcej materiałów. Część z nich pojawi się na blogu, a inne w naszych social media, więc obserwuj nas. I poznawaj aktualne, wyjątkowe kursy online, które posiadamy 🙂

 9. Dorota

  Jestem jeszcze zielona w tych kwestiach dlatego z zaciekawieniem przeczytałam posta. Dzięki :)!

 10. netstylistka

  Bardzo cenne porady, postaram się zastosować je w praktyce 🙂 Pozdrawiam serdecznie.

  1. Jak Się Rozwijać

   Powodzenia w zastosowaniu. Na pewno wyniki się poprawią, wystarczy tylko monitorować 🙂

 11. Anna - Kobieta Inwestuje

  Dzięki! Świetny post i bardzo mi potrzebny, bo jakoś ciągle pozycjonowanie mojego bloga zaniedbuję i się usprawiedliwiam oczywiście, że nie umiem. To się biorę do roboty 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   A jeśli potrzebujesz wsparcia, to zapraszamy do częstych odwiedzin 🙂

 12. Danuta Kitowska

  Bardzo przydatny i napisany prostym językiem artykuł 🙂 Dziękuję

  1. Jak Się Rozwijać

   Dziękujemy za prosty język, na tym szczególnie mi zależało, bo pozycjonowanie i copywriting to dla wielu dość skomplikowany temat 🙂 Ale można sobie z nim poradzić – wystarczy tylko chcieć i poświęcić temu odpowiedni czas. Nam się udało. Tobie również może. Jeśli chcesz zostać poprowadzona krok po kroku, to koniecznie poznaj nasze kursy online o marketingu, IT, grafice i zarabianiu online 🙂

 13. Anna

  Pomocny wpis 🙂 Na pewno się przyda, szczególnie teraz, gdy chce połączyć bloga z nową usługą i zależy mi, żeby zobaczyło ją jak najwięcej osób.

  1. Jak Się Rozwijać

   Życzymy powodzenia w nowej promocji bloga, na pewno przyciągnie nowych klientów 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Dziękujemy i powodzenia. Na pewno poprawisz swoje wyniki Izo 🙂

 14. Sylwia Szutko

  Bardzo przydatny, precyzyjnie napisany wpis. Dziękuję!

 15. Bielecki.es

  Dzięki za podpowiedzi zwłaszcza za 2 punkt. Przydatna wiedza zwłaszcza jeśli chodzi o katalogi i strony w z wysokim PR. Czekam na 2 cześć. 😉

  1. Jak Się Rozwijać

   Cieszymy się Tomku, że pomogliśmy. Obserwuj ten blog, nasze social media oraz koniecznie poznaj nasze wyjątkowe kursy online 🙂

 16. Kinga

  Bardzo ciekawy i rzeczowy wpis. Wiele z niego wyciągnęłam i na pewno zacznę stosować. Dziękuje i pozdrawiam!

 17. Paulina

  Bardzo ciekawy i wartościowy wpis. Dużo się z niego dowiedziałam. Teraz tylko wprowadzić wiedzę w życie…

  1. Jak Się Rozwijać

   Zastosowanie wiedzy w praktyce to podstawa. Bez niej pozycjonowanie nie przyniesie żadnych efektów, życzymy więc powodzenia 🙂

 18. Ladyflower123

  Świetne rady. Kilka z nich będę musiała koniecznie wprowadzić w życie.

  1. Jak Się Rozwijać

   Cieszy to nas niezmiernie 🙂 Poznawaj ten blog, nasze social media i koniecznie poznaj wyjątkowe kursy online, które posiadamy 🙂

 19. Agnieszka

  Tak bardzo na czasie. Wypróbuję te sposoby z pewnością 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Super, życzymy powodzenia, a w razie trudności zapraszam na blog, gdzie pełno ciekawych wskazówek, obserwuj nasze social media. I koniecznie dołącz do wielu wyjątkowych kursów online (z których korzysta ponad 20k uczestników)!!!

 20. Radek Salak

  Z tego miejsca chciałbym podziękować za listę. Jest ich trochę sporo i przyznam szczerze, że nie jestem w stanie skorzystać ze wszystkiego więc które polecasz. Czy lista jest zrobiona losowo czy według jakieś schematu. No i dobra robota. Na pewno skorzystam z rad.

  1. Jak Się Rozwijać

   Listy są w miarę uporządkowane, choć dokładniej musisz je sam ocenić. W tym celu możesz wykorzystać specjalne narzędzia seo do badania wartości takich katalogów i innych stron. Życzymy powodzenia w pozycjonowaniu i nie tylko 🙂

 21. Sylwia Antkowicz

  Bardzo przydatne porady. O części z nich nie miałam pojęcia.

  1. Jak Się Rozwijać

   Cieszymy się, że udało się trafić w potrzeby. Więcej wsparcia w pozostałych treściach na blogu oraz w naszych social media (szczególnie YouTube). I koniecznie dołącz do naszych kursów online 🙂

 22. Bernardeta Nosek

  Ten temat właśnie mnie interesuje i pojawiłeś się z wpisem w dobrym czasie dla mnie.

  1. Jak Się Rozwijać

   Super, cieszymy się i życzymy powodzenia. W razie potrzeby służymy pomocą 🙂

 23. asia | amelushka

  Bardzo przydatny tekst. A przy tym, napisany bardzo przejrzyście.

 24. New Life Easier

  wchodząc tutaj miałam obawy, poniewaz kiedyś czytałam post “pozycjonowanie w 5 krokach” czy jakos tak. Były to same bzdety i inne sprawy.
  JEdnak u cb jest to logiczne. Dobra, przydatna robota

 25. Szufladopółka

  Dzięki za podzielenie się wiedzą! Na pewno będę korzystać z porad. Będę śledzić 🙂
  /Pozdrawiam,
  Szufladopółka

  1. Jak Się Rozwijać

   Super, zapraszamy tak często, jak tylko się da. I nie omijaj także naszych kursów online 🙂

 26. Magda T.

  Dzięki! Spróbuję wykorzystać.

 27. Marina

  Bardzo przydatny artykul! Staram sie zwracac na te wydawaloby sie drobne szczegoly uwage, ale warto od czasu do czasu sobie przypomniec.

  1. Jak Się Rozwijać

   Na tym blogu zawsze można sobie coś odświeżyć, szczególnie w kwestii marketingu, grafiki, IT i zarabiania przez Internet. A najwięcej wsparcia udzielamy w naszych kursach online 🙂

 28. Alicja

  Hmm, o wielu rzeczach nie wiedziałam. Dopiero zaczynam przygodę z własną stroną (blogiem), ale też nie mogę poświęcać mu codziennie czasu. Mam nadzieję, że mimo tego niektóre z tych podpowiedzi okażą się skuteczne. 🙂 Dzięki!

 29. zaniczka

  Świetne kompendium. Odwaliłeś kawał dobrej roboty. Szacun 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Dzięki wielkie i zapraszamy do kolejnych treści na tym blogu, obserwuj nasze social media. I dołącz do wyjątkowych kursów online 🙂

 30. Jagoda

  Kolejny bardzo przydatny artykuł – na pewno skorzystam z rad! Już czekam na 2 część! 😉

 31. Dziewczynka jak malinka

  Genialny wpis! Przeczytałam od deski do deski! Bardzo mi pomogłeś! Nie wiedziałam o wtyczce Yoast SEO, tzn miałam zainstalowaną wtyczkę ale nie wyłączoną i nie wiedziałam do czego on służy, od dzisiaj już jest włączona, mam nadzieje ze to troche pomoze 😀

  1. Jak Się Rozwijać

   Życzymy powodzenia, na pewno pomoże. My co kilka miesięcy ulepszamy nasze wpisy, po nowych aktualizacjach Yoast SEO 🙂

 32. Smooky / Magda

  Takiej wiedzy nigdy dość, a tutaj przynajmniej krótko, ale na temat. Z pewnością się przyda, zapisuję link 🙂
  Pozdrawiam,
  M.

 33. pisanepopijaku

  No proszę, dowiedziałem się więcej niż gdy przeszukiwałem Internet jeszcze przed założeniem strony 😉

 34. Grzegorz

  Spróbuję wszystkie porady wykorzystać na swoim blogu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1