Darmowy Audyt SEO w kilka sekund – z kursu Ogarnij SEO

Darmowy Audyt SEO w 2020 roku w kilka sekund

Pozycjonowanie stron internetowych jest bardzo ważne, ponieważ decyduje o tym, na jakim miejscu znajduje się nasza strona na wybrane słowa kluczowe. Ty chciałbyś pojawić się w Google w Top 5, a nawet w Top 3 czy Top 1. Aby jednak uzyskać taki wynik, ważne jest skuteczne zoptymalizowanie strony internetowej, a to zapewnia nam darmowy audyt seo.

Czy darmowy audyt jest możliwy?! TAK

Poprzez taki audyt SEO wiesz, co zrobić, aby strona ww uzyskała o wiele lepszą opinię od Google, a zarazem by internauci byli z niej zadowoleni. Jak można taki audyt przeprowadzić i później zadbać o wykorzystanie informacji, które nam przedstawia. O tym krok po kroku poniżej. Zapraszam!


Oglądaj film z kanału #JakSieRozwijac:


Spis treści:

 1. Audyt SEO – czym jest?
 2. Ile kosztuje Audyt SEO?
 3. Parametry darmowych audytów seo
 4. Darmowy Audyt SEO – polecane narzędzia
 5. Narzędzia wspomagające audyty seo
 6. Co po audycie SEO?

Audyt SEO – czym jest?

Audyt seo czym jest

Audyt SEO polega na przeprowadzeniu dokładnej analizy strony www pod względem pozycjonowania. Ma na celu wyelimonowanie wszystkich błędów pojawiających się na naszej stronie. Mogłyby one negatywnie wpływać na jej szybkość działania, a zarazem zmniejszać jej widoczność w popularnych wyszukiwarkach internetowych.

Poprawnie zakończony Audyt SEO…

Polega na uzyskaniu raportu z cennymi wytycznymi i wskazówkami, co należałoby zrobić, aby poprawić jakość danej strony www.

Ile kosztuje Audyt SEO?

Wielu właścicieli blogów, stron firmowych, a nawet sklepów internetowych nie chcą poświęcać wielu środków na przeprowadzenie audytu seo. Na szczęście nie muszą korzystać z ofert firm seo, u których audyt seo kosztuje od 300-500 zł, a nawet jeszcze więcej, do kilku tysięcy zł. Posiadają oni odpowiednią wiedzę i doświadczenie i to sprawia, że są w stanie ocenić stronę www pod każdym względem, proponując najlepsze rozwiązania na jej poprawienie i ulepszenie.

Jak wykonać tańszy / darmowy audyt seo?

O wiele lepszym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z cennych narzędzi online, które pozwalają wykonać darmowy audyt SEO w przeciągu kilku sekund. W takich narzędziach branych jest pod uwagę kilkanaście parametrów, które oceniają jakość każdej strony internetowej. Oceniając one jakość zoptymalizowania strony, szybkość jej działania i dostosowanie do wymagań SEO.


Parametry darmowych audytów online:

Parametry darmowych audytów seo - co przedstawiają?
 • header, title, description (znaczniki h1, h2, h3…, tytuł i opis strony)
 • keywords (słowa kluczowe)
 • plik robots.txt
 • java script
 • css
 • content (heading tags, tekst i kod html, alt obrazków – ich opisy, pogrubienia tekstu)
 • analiza słów kluczowych
 • pr – page rank
 • sitemap.xml
 • social media
 • linki wychodzące
 • rozmiar strony
 • walidacja W3C
 • mobilność – dostosowanie do komórek
 • poradnik “Co poprawić”
 • export raportu z audytu do pliku

Darmowy audyt seo – polecane narzędzia

Darmowy audyt seo - polecane narzędzia

Oceń, które narzędzie okaże się najlepsze dla Ciebie 🙂

Narzędzia wspomagające Audyt SEO:

 1. Google Webmaster Tools / Google Search Console – narzędzie Google do wspaniałych statystyk na temat naszej strony, informacji o indeksacji, adresach url i wiele innych. W artykule “Instrukcja obsługi Google Search Console” na blogu wyjaśniłem, jak dokładnie z niego skorzystać.
 2. Google Analitycs – wyjątkowe narzędzie pozwalające dowiedzieć się, jaki jest ruch na naszej stronie, skąd on jest i jak dalej prowadzić działania marketingowe, aby go zwiększyć. O nim na blogu już niedługo 🙂
 3. Majestic seo  –   narzędzie do analizowania jakości linków pozycjonujących, ukazujący współczynnik linków Trust Flow (jakość linków) i Citation Flow – ilość linków).
 4. Ahrefs –  narzędzie do dokładnej analizy linków.
 5. Visual SEO – przeprowadza audyt na naszym pulpicie po pobraniu odpowiedniego oprogramowania i jego zainstalowaniu.
 6. Screaming Frog –   świetna aplikacja do sprawdzenia rozbudowanych stron i serwisów internetowych, instalowana na urządzeniu, w wersji płatnej i bezpłatnej.

Co po Audycie SEO

Po przeprowadzonym audycie seo musisz dalej dbać o poprawę swojej strony www. Do wielu wskazówek z darmowych audytów seo będziesz mógł zastosować się bez pomocy innych osób. Natomiast czasami poprawa strony dotyczy ulepszenia jej kodu, zoptymalizowania zdjęć i innych działań. A to już trudniejsza sprawa.

Czy samemu poprawić stronę po audycie seo?!

Jeśli więc nie zawsze będziesz w stanie zrozumieć raportu z darmowego audytu SEO i go zastosować, to skorzystaj z pomocy eksperta SEO, pracownika firmy SEO czy agencji reklamowej czy doświadczonego freelancera(projektanta stron www, pozycjonera, programisty). Chętnie udzielą Ci dokładniejszych wyjaśnień. A zarazem mogą zająć się poprawą Twojej strony biorąc pod uwagę cały audyt SEO.

Tutaj jednak musisz już liczyć się z poważniejszymi kosztami. Ale czasami warto, ponieważ zaoszczędzasz swój czas, wybierasz bezpieczne rozwiązanie (nie musisz przecież szperać po kodzie strony) i skupiasz się na tym, na czym szczególnie jesteś dobry.

Ustal, który wybór będzie dla Ciebie najlepszy. A jeśli masz inne narzędzia online godne polecenia do przeprowadzenia audytu SEO, to daj znać w komentarzu!

45 Comments

 1. carted

  Jakie to prawdziwe 🙂 Większość kompletnie nie ma świadomości na temat audytów i ich wpływu na stronę. A co do darmowych narzędzi to można delikatnie samodzielnie i za darmo to podciągnąć ale nigdy nie będzie to równe co wiedza doświadczonego pozycjonera.

  1. Jak Się Rozwijać

   Zgadza się. Korzystając z darmowych audytów, to można minimalnie poprawić, szczególnie gdy na początku swojego biznesu nie mamy zbyt dużego budżetu. Z czasem warto jednak zainwestować w płatny audyt SEO bądź samemu wyszkolić się w tematyce SEO, co uczyniło już wiele osób przechodząc mój kurs “Ogarnij SEO i Pozycjonowanie stron www” bądź czytając moją książkę na ten temat. Oczywiście wymaga to już zainwestowania czasu i sił w naukę i praktycznego zastosowania poznawanej wiedzy. Ale jeśli możemy sobie na to pozwolić, to na pewno warto 🙂

 2. […] strony pod Google, to na sam koniec warto wszystko sprawdzić. W jaki sposób? Pomocny będzie "Darmowy audyt SEO strony www", który oceni, co jeszcze możesz poprawić na swojej stronie internetowej, aby osiągnęła […]

 3. Asia

  Dziękuję za ten artykuł – bardzo rozsądny głos w sprawie. Audyt da się zrobić za darmo (chociaż kwestia czasu, jaki na to trzeba poświęcić również powinna być przeliczona na czas), zwłaszcza korzystając z bezpłatnych narzędzi, choć nie zawsze to jest faktycznie wykonalne. Tylko problem pojawia się później. Wyniki to jedno, ale wyciągnięcie z nich wniosków nie zawsze jest możliwe, nie mówiąc – tak jak piszesz – o tym, że trzeba je jakoś wcielić w życie. Właśnie dlatego jestem zdania, że jeśli strona ma zarabiać lub kierować do nas klientów, a nie być tylko wizytówką w sieci, to trzeba w nią zainwestować. To właśnie do specjalistów zgłaszałabym się po pomoc. Mają narzędzia, wiedzę, doświadczenie i umiejętności. Jak boli ząb, to idziemy do lekarza. Myślę, że z pracą na stronie powinno być tak samo.

  1. Jak Się Rozwijać

   Zgodzimy się z tym Asiu, że czasami warto zgłosić się do ekspertów, np. od audytów SEO. Natomiast czasami na początku warto samemu się zapoznać z możliwościami swojej strony. A te opisane w artykule darmowe narzędzia do przeprowadzenia audytu już wiele nam dają. Później można nauczyć się wdrożyć w życie te wskazówki z audytu, jeśli potrafimy. W przeciwnym razie warto to komuś zlecić. Dodatkowo sami staramy się uczyć właścicieli stron, aby samodzielnie opanowali podstawy SEO, WordPressa i inne umiejętności. Tego uczymy na blogu oraz w naszych kursach online. Dzięki temu mogą mieć bardziej pod kontrolą rozwój swoich stron WWW 🙂

 4. Misiek Kalisz

  Audyt w kilka sekund? Nie wydaje mi się, że to tak profesjonalnie jest możliwe. Analityk potrzebuje czasu by poprzez narzędzia oraz ręcznie sprawdzić naszą stronę, by móc wycenić pracę jaką należy wykonać do profesjonalnego pozycjonowania i optymalizacji. Jeśli jest darmowy to fajnie ale może nie w kilka sekund 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Niezłe polecenie firmy zajmującej się profesjonalnymi audytami SEO 🙂 A co do audytu w kilka sekund, to z wykorzystaniem Page Speed Insight i takich audytów online, które wymieniłem w artykule, staje się już możliwe i tanie. Oczywiście nie dla każdego, ponieważ nie wszyscy właściciele stron są w stanie wprowadzić zmiany, które zostaną tam podkreślone. Wielu takich właścicieli stron firmowych nawet nie ma pojęcia, co to jest Google, Internet i SEO. Takie osoby się jeszcze trafiają i trzeba im to wybaczyć. Dlatego takim osobom, a zarazem tym, którzy chcą bardziej profesjonalny audyt, warto polecić doświadczenie specjalistów SEO, od marketingu, reklamy i samych programistów. My już wiele audytów wykonaliśmy w swojej pracy. I nadal je wykonujmy dla pewnych klientów 🙂

 5. […] Dokładny raport przedstawiający, w jaki sposób doprowadzić do skuteczniejszego pozycjonowania pewnej strony internetowej. Ocenia również szereg działań, które należy podjąć, aby doprowadzić do optymalizacji strony. Wprowadzenie takich zmian pozytywnie wpływa na pozycję strony w popularnych wyszukiwarkach internetowych, jak Google. Na podstawie raportu zauważa się pewne błędy na stronie, które należy jak najszybciej wyeliminować, na przykład: brak opisu strony, brak tytułu strony, brak atrybutów alt dla obrazków bądź błędy w kodzie strony. Więcej w artykule „Darmowy Audyt SEO„. […]

 6. Zielona Karuzela Kasia

  Wiele przydatnych informacji w jednym miejscu! My również dopiero rozgryzamy SEO, także dziękujemy za podpowiedzi 🙂

 7. jogosfera

  Bardzo przydatne!

 8. Ada - Glow Up

  Bardzo przydatny, ale i bardzo stresujący post 😉 Oczywiście żartuję. Dobrze, że są darmowe narzędzia, dzięki którym możemy sprawdzić, co tam na tej naszej stronie słychać (od środka). No i czekają mnie kolejne godziny spędzone przed komputerem 😉

  1. Jak Się Rozwijać

   Dobrze powiedziane, też tak mamy, ale już na początku tworzenia strony WWW zabieramy się do tego, dzięki czemu zmian do wprowadzenia jest o wiele mniej 🙂 Powodzenia!

 9. Alicja

  Jej, super post! Zapisuję do wypróbowania!

 10. Paweł

  Chyba w końcu zgłębię tajniki tego SEO dzięki Tobie, dzięki!

 11. Małgosia | Dobre Zielsko

  Bardzo przydatne informacje. Ja, freelancerka, od niedawna również blogerka, zwracam uwagę na pozycjonowanie, cieszę się, jak mi wtyczka pokazuje wszystkie zielone punkciki, ale korzystam też z usług zaprzyjaźnionej firmy i mam wszystko wytłumaczone, sprawdzone, doradzone. Warto zaufać specjalistom. 🙂

 12. Happyneska

  O proszę…i już się czegoś więcej dowiedziałam!

  1. Jak Się Rozwijać

   I my się cieszymy 🙂 ps. poranny komentarz świadczy o odpowiedniej dyscyplinie pracy, trzymać tak dalej!

 13. Justyna

  Przydatny artykuł. 🙂 Seo to dla mnie czarna magia, a dość przydatne narzędzie do promowania marki. Dzięki! 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Miło to słyszeć. SEO to dla niektórych to temat tabu, ale jeśli chcemy rozwijać swój biznes, to powinniśmy starać się go przełamać bądź nawiązać współpracę ze ekspertami w tej dziedzinie. Pozdrawiamy 🙂

 14. Aneta

  Ja się ciągle SEO uczę, ale jeszcze daleka droga do tego, żebym się dobrze pozycjonowała. Czasem po prostu nie umiem pogodzić tego, co chcę zaprezentować z wytycznymi SEO 🙂 Ale taki audyt super, dzięki za te strony!

  1. Jak Się Rozwijać

   Cieszę się, że artykuł okazał się przydatny. Audyty są ważne w pozycjonowaniu, przeprowadzamy audyty SEO regularnie – na strony własne i naszych klientów. A więcej o SEO i nie tylko dowiesz się w naszych wyjątkowych kursach online 🙂

 15. DIANA LITWIN DOLEZIŃSKA

  Bardzo przydatne, dziękuję!!!

  1. Jak Się Rozwijać

   Proszę bardzo, cieszymy się, że udało się pomóc. Prowadzenie audytów to zadanie, którego podejmujemy się każdego miesiąca dla naszych klientów, więc z własnego doświadczenia wiemy, jakie to ważne. Ukazujemy to również w naszych kursach online o SEO, więc jeśli ich nie znasz, to zachęcamy, aby nadrobić te zaległości 🙂

 16. Bielecki.es

  Dzięki za cenne wskazówki, zaczynamy wprowadzanie w życie poprawek. 😉

  1. Jak Się Rozwijać

   Powodzenia, my regularnie przeprowadzamy co jakiś czas audyt SEO, aby móc dowiedzieć się, co jeszcze możemy usprawnić 🙂

 17. Kasia

  O matko, nic nie zrozumiałam! Niestety dla mnie to czarna magia, ale widzę że chyba muszę zgłosić się do specjalisty 😉

  1. Jak Się Rozwijać

   Szkoda, staraliśmy się pisać w miarę prostym językiem. Ale minimum doświadczenia w SEO jest potrzebne. Dużą pomocą mogą okazać się nasze kursy online o SEO i wiele innych (grafika, marketing, IT i zarabianie przez Internet) 🙂

 18. Małgorzata Śmiechowicz

  Aktualnie siedzę nad SEO więc dobrze trafiłam

  1. Jak Się Rozwijać

   Cieszymy się, zapraszamy więc do regularnych odwiedzin 🙂 Koniecznie poznaj także nasze kursy online, w które wkładamy najwięcej sił 🙂

 19. Hamak Life

  Znam te narzędzia i należę do tych, którzy nie wiedzą co z nimi zrobić tj. jak interpretować wyniki. Według mnie za audyt w ogóle nie powinno się płacić, ale za optymalizację, bo co z tego że zostajesz z listą błędów, skoro nie wiesz, jak je poprawić, bo nie rozumiesz języka branżowego? Może dobre to jest dla korporacji, gdzie pracuje cały sztab ludzi, którzy znają się na poszczególnych fontach alfabetu, ale w przypadku blogera, który zna się na pisaniu i na fotografowaniu to nic nie wnosi oprócz frustracji 😉

  1. Jak Się Rozwijać

   Takie darmowe audyty SEO są polecane tym właścicielom stron WWW, którzy rozwinęli się w tematyce SEO i posiadają pewne obeznanie. Możliwe, że nie są w stanie wykonać wszystkie z tego, co wykaże im raport z audytu. Ale już wykonanie części rzeczy okazuje się bardzo pomocne. I na każde pytanie co do audytu można znaleźć w sieci. Tak działaliśmy na początku i udawało się poprawić niejedną stronę internetową i przez to podnieść jej pozycję w rankingu.

 20. Rozwój i cele

  Kocham te audyty :). Mam po nich co poprawiać :). Chociaż na ogół mi się nie chce, ale wiem, że trzeba, jeśli ktokolwiek ma mi na bloga wchodzić z google.

  1. Jak Się Rozwijać

   Dokładnie, każdy audyt to możliwość poprawy naszej strony. Ostatnio udało się nam poprawić szybkość wczytywania strony o kilkanaście %, a dodatkowo zwiększona została mobilności strony do ponad 90% 🙂

 21. healthystyle

  Zagłębienie się w tematykę SEO to jeden z głównych punktów na liście rzeczy do realizacji w przyszłym roku. Cały czas się do tego zabieram i jakoś ciągle brakuje mi na to czasu, a bez tego w biznesie raczej daleko nie zajadę. Dzięki za przydatny wpis – z chęcią przyjrzę się bliżej przedstawionym przez Ciebie narzędziom 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi narzędziami SEO 🙂

 22. Marzena Kud

  Bardzo przydatny dla mnie post:) muszę się rozgryźć z tematem bo u mnie pozycjonowanie nie działa,nie mam o tym pojęcia i niestety sporo przez to tracę. Myślę, że warto jeden tydzień poświęcić na ustawienie strony bo nawet najlepszy wpis zginie w gąszczu informacji.

  1. Jak Się Rozwijać

   Dokładnie, ustawienie strony, audyt SEO, to podstawa. Często spotykamy się z bałaganem na stronach klientów, którzy dopiero po kilku latach decydują się na pierwszy audyt 🙂 Jest wtedy wiele do poprawienia. Więc im wcześniej, tym lepiej. A najlepiej już podczas tworzenia strony internetowej – więc wszystko zależy od tego, komu to zlecimy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1