O pracy zdalnej, freelancingu, biznesie online i zarabianiu przez Internet

Artykuły, filmy, książki i kursy online o tematyce: praca zdalna, biznes online, freelancing, copywriting, zarabianie online, tworzenie stron WWW, WordPress, SEO, YouTube, Amazon KDP, CANVA, Genially, matematyka, muzyka itp. Zapraszam do jego subskrypcji, a wtedy Twój rozwój gwarantowany. Już blisko 500 wpisów i około 10 tysięcy uczestników moich kursów!

Darmowy Audyt SEO w 2020 roku w kilka sekund

Pozycjonowanie stron internetowych jest bardzo ważne, ponieważ decyduje o tym, na jakim miejscu znajduje się nasza strona na wybrane słowa kluczowe. Ty chciałbyś pojawić się w Google w Top 5, a nawet w Top 3 czy Top 1. Aby jednak uzyskać taki wynik, ważne jest skuteczne zoptymalizowanie strony internetowej, a to zapewnia nam darmowy audyt seo.

Czy darmowy audyt jest możliwy?! TAK

Poprzez taki audyt SEO wiesz, co zrobić, aby strona ww uzyskała o wiele lepszą opinię od Google, a zarazem by internauci byli z niej zadowoleni. Jak można taki audyt przeprowadzić i później zadbać o wykorzystanie informacji, które nam przedstawia. O tym krok po kroku poniżej. Zapraszam!


Oglądaj film z kanału #JakSieRozwijac:


Spis treści:

 1. Audyt SEO – czym jest?
 2. Ile kosztuje Audyt SEO?
 3. Parametry darmowych audytów seo
 4. Darmowy Audyt SEO – polecane narzędzia
 5. Narzędzia wspomagające audyty seo
 6. Co po audycie SEO?

Audyt SEO – czym jest?

Audyt seo czym jest

Audyt SEO polega na przeprowadzeniu dokładnej analizy strony www pod względem pozycjonowania. Ma na celu wyelimonowanie wszystkich błędów pojawiających się na naszej stronie. Mogłyby one negatywnie wpływać na jej szybkość działania, a zarazem zmniejszać jej widoczność w popularnych wyszukiwarkach internetowych.

Poprawnie zakończony Audyt SEO…

Polega na uzyskaniu raportu z cennymi wytycznymi i wskazówkami, co należałoby zrobić, aby poprawić jakość danej strony www.

Ile kosztuje Audyt SEO?

Wielu właścicieli blogów, stron firmowych, a nawet sklepów internetowych nie chcą poświęcać wielu środków na przeprowadzenie audytu seo. Na szczęście nie muszą korzystać z ofert firm seo, u których audyt seo kosztuje od 300-500 zł, a nawet jeszcze więcej, do kilku tysięcy zł. Posiadają oni odpowiednią wiedzę i doświadczenie i to sprawia, że są w stanie ocenić stronę www pod każdym względem, proponując najlepsze rozwiązania na jej poprawienie i ulepszenie.

Jak wykonać tańszy / darmowy audyt seo?

O wiele lepszym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z cennych narzędzi online, które pozwalają wykonać darmowy audyt SEO w przeciągu kilku sekund. W takich narzędziach branych jest pod uwagę kilkanaście parametrów, które oceniają jakość każdej strony internetowej. Oceniając one jakość zoptymalizowania strony, szybkość jej działania i dostosowanie do wymagań SEO.


Parametry darmowych audytów online:

Parametry darmowych audytów seo - co przedstawiają?
 • header, title, description (znaczniki h1, h2, h3…, tytuł i opis strony)
 • keywords (słowa kluczowe)
 • plik robots.txt
 • java script
 • css
 • content (heading tags, tekst i kod html, alt obrazków – ich opisy, pogrubienia tekstu)
 • analiza słów kluczowych
 • pr – page rank
 • sitemap.xml
 • social media
 • linki wychodzące
 • rozmiar strony
 • walidacja W3C
 • mobilność – dostosowanie do komórek
 • poradnik „Co poprawić”
 • export raportu z audytu do pliku

Darmowy audyt seo – polecane narzędzia

Darmowy audyt seo - polecane narzędzia

Oceń, które narzędzie okaże się najlepsze dla Ciebie 🙂

Narzędzia wspomagające Audyt SEO:

 1. Google Webmaster Tools / Google Search Console – narzędzie Google do wspaniałych statystyk na temat naszej strony, informacji o indeksacji, adresach url i wiele innych. W artykule „Instrukcja obsługi Google Search Console” na blogu wyjaśniłem, jak dokładnie z niego skorzystać.
 2. Google Analitycs – wyjątkowe narzędzie pozwalające dowiedzieć się, jaki jest ruch na naszej stronie, skąd on jest i jak dalej prowadzić działania marketingowe, aby go zwiększyć. O nim na blogu już niedługo 🙂
 3. Majestic seo  –   narzędzie do analizowania jakości linków pozycjonujących, ukazujący współczynnik linków Trust Flow (jakość linków) i Citation Flow – ilość linków).
 4. Ahrefs –  narzędzie do dokładnej analizy linków.
 5. Visual SEO – przeprowadza audyt na naszym pulpicie po pobraniu odpowiedniego oprogramowania i jego zainstalowaniu.
 6. Screaming Frog –   świetna aplikacja do sprawdzenia rozbudowanych stron i serwisów internetowych, instalowana na urządzeniu, w wersji płatnej i bezpłatnej.

Co po Audycie SEO

Po przeprowadzonym audycie seo musisz dalej dbać o poprawę swojej strony www. Do wielu wskazówek z darmowych audytów seo będziesz mógł zastosować się bez pomocy innych osób. Natomiast czasami poprawa strony dotyczy ulepszenia jej kodu, zoptymalizowania zdjęć i innych działań. A to już trudniejsza sprawa.

Czy samemu poprawić stronę po audycie seo?!

Jeśli więc nie zawsze będziesz w stanie zrozumieć raportu z darmowego audytu SEO i go zastosować, to skorzystaj z pomocy eksperta SEO, pracownika firmy SEO czy agencji reklamowej czy doświadczonego freelancera(projektanta stron www, pozycjonera, programisty). Chętnie udzielą Ci dokładniejszych wyjaśnień. A zarazem mogą zająć się poprawą Twojej strony biorąc pod uwagę cały audyt SEO.

Tutaj jednak musisz już liczyć się z poważniejszymi kosztami. Ale czasami warto, ponieważ zaoszczędzasz swój czas, wybierasz bezpieczne rozwiązanie (nie musisz przecież szperać po kodzie strony) i skupiasz się na tym, na czym szczególnie jesteś dobry.

Ustal, który wybór będzie dla Ciebie najlepszy. A jeśli masz inne narzędzia online godne polecenia do przeprowadzenia audytu SEO, to daj znać w komentarzu!

Podobne wpisy

45 thoughts on “Darmowy Audyt SEO w 2020 roku w kilka sekund

 1. Jakie to prawdziwe 🙂 Większość kompletnie nie ma świadomości na temat audytów i ich wpływu na stronę. A co do darmowych narzędzi to można delikatnie samodzielnie i za darmo to podciągnąć ale nigdy nie będzie to równe co wiedza doświadczonego pozycjonera.

  1. Zgadza się. Samemu, korzystając z darmowych audytów, to można minimalnie poprawić, szczególnie gdy na początku swojego biznesu nie mamy zbyt dużego budżetu. Z czasem warto jednak zainwestować w płatny audyt SEO bądź samemu wyszkolić się w tematyce SEO, co uczyniło już wiele osób przechodząc mój kurs „Ogarnij SEO i Pozycjonowanie stron www” bądź czytając moją książkę na ten temat. Oczywiście wymaga to już zainwestowania czasu i sił w naukę i praktycznego zastosowania poznawanej wiedzy. Ale jeśli możemy sobie na to pozwolić, to na pewno warto 🙂

 2. Dziękuję za ten artykuł – bardzo rozsądny głos w sprawie. Audyt da się zrobić za darmo (chociaż kwestia czasu, jaki na to trzeba poświęcić również powinna być przeliczona na czas), zwłaszcza korzystając z bezpłatnych narzędzi, choć nie zawsze to jest faktycznie wykonalne. Tylko problem pojawia się później. Wyniki to jedno, ale wyciągnięcie z nich wniosków nie zawsze jest możliwe, nie mówiąc – tak jak piszesz – o tym, że trzeba je jakoś wcielić w życie. Właśnie dlatego jestem zdania, że jeśli strona ma zarabiać lub kierować do nas klientów, a nie być tylko wizytówką w sieci, to trzeba w nią zainwestować. To właśnie do specjalistów zgłaszałabym się po pomoc. Mają narzędzia, wiedzę, doświadczenie i umiejętności. Jak boli ząb, to idziemy do lekarza. Myślę, że z pracą na stronie powinno być tak samo.

  1. Zgodzę się z tym Asiu, że czasami warto zgłosić się do ekspertów, np. od Audytów SEO. Natomiast czasami na początku warto samemu się zapoznać z możliwościami swojej strony. A te opisane w artykule darmowe narzędzia do przeprowadzenia audytu już wiele nam dają. Później można nauczyć się wdrożyć w życie te wskazówki z audytu, jeśli potrafimy. W przeciwnym razie warto to komuś zlecić. Dodatkowo sam staram się uczyć właścicieli stron, aby samodzielnie opanowali podstawy Pozycjonowania stron www, WordPressa i inne umiejętności. Tego uczę na blogu oraz w swoich kursach online. Dzięki temu mogą mieć bardziej pod kontrolą rozwój swoich stron, a zarazem swój sukces 🙂

 3. Audyt w kilka sekund? Nie wydaje mi się, że to tak profesjonalnie jest możliwe. Analityk potrzebuje czasu by poprzez narzędzia oraz ręcznie sprawdzić naszą stronę, by móc wycenić pracę jaką należy wykonać do profesjonalnego pozycjonowania i optymalizacji. Jeśli jest darmowy to fajnie ale może nie w kilka sekund 🙂

  1. Niezłe polecenie firmy zajmującej się profesjonalnymi audytami SEO 🙂 A co do audytu w kilka sekund, to z wykorzystaniem Page Speed Insight i takich audytów online, które wymieniłem w artykule, staje się już możliwe i tanie. Oczywiście nie dla każdego, ponieważ nie wszyscy właściciele stron są w stanie wprowadzić zmiany, które zostaną tam podkreślone. Wielu takich właścicieli stron firmowych nawet nie ma pojęcia, co to jest Google, Internet i Pozycjonowanie. Takie Asy się jeszcze trafiają i trzeba im to wybaczyć. Dlatego takim osobom, a zarazem tym, którzy chcą bardziej profesjonalny audyt, warto polecić doświadczenie specjalistów SEO i programistów. Ja już wiele audytów wykonałem w swojej pracy. I nadal je wykonuję dla swoich pewnych Klientów. Może i część czytelników po przeczytaniu tego komentarza się do mnie zgłosi, kto wie 🙂

 4. Wiele przydatnych informacji w jednym miejscu! My również dopiero rozgryzamy SEO, także dziękujemy za podpowiedzi 🙂

 5. Bardzo przydatny, ale i bardzo stresujący post 😉 Oczywiście żartuję. Dobrze, że są darmowe narzędzia, dzięki którym możemy sprawdzić, co tam na tej naszej stronie słychać (od środka). No i czekają mnie kolejne godziny spędzone przed komputerem 😉

 6. Bardzo przydatne informacje. Ja, freelancerka, od niedawna również blogerka, zwracam uwagę na pozycjonowanie, cieszę się, jak mi wtyczka pokazuje wszystkie zielone punkciki, ale korzystam też z usług zaprzyjaźnionej firmy i mam wszystko wytłumaczone, sprawdzone, doradzone. Warto zaufać specjalistom. 🙂

  1. Miło to słyszeć. SEO to dla niektórych temat tabu, ale jeśli chcemy rozwijać swój biznes, to powinniśmy starać się go przełamać bądź nawiązać współpracę ze ekspertami w tej dziedzinie. Pozdrawiam 🙂

 7. Ja się ciągle SEO uczę, ale jeszcze daleka droga do tego, żebym się dobrze pozycjonowała. Czasem po prostu nie umiem pogodzić tego, co chcę zaprezentować z wytycznymi SEO 🙂 Ale taki audyt super, dzięki za te strony!

  1. Proszę bardzo, cieszę się, że mogłem pomóc. Prowadzenie audytów to zadanie, którego podejmuje się każdego miesiąca dla swoich klientów, więc z własnego doświadczenia wiem, jakie to ważne 🙂

 8. O matko, nic nie zrozumiałam! Niestety dla mnie to czarna magia, ale widzę że chyba muszę zgłosić się do specjalisty 😉

  1. Szkoda, starałem się pisać w miarę prostym językiem. Ale minimum doświadczenia w seo jest potrzebne. W razie poszukiwania pomocy w przeprowadzeniu audytu zapraszam do siebie 🙂

 9. Znam te narzędzia i należę do tych, którzy nie wiedzą co z nimi zrobić tj. jak interpretować wyniki. Według mnie za audyt w ogóle nie powinno się płacić, ale za optymalizację, bo co z tego że zostajesz z listą błędów, skoro nie wiesz, jak je poprawić, bo nie rozumiesz języka branżowego? Może dobre to jest dla korporacji, gdzie pracuje cały sztab ludzi, którzy znają się na poszczególnych fontach alfabetu, ale w przypadku blogera, który zna się na pisaniu i na fotografowaniu to nic nie wnosi oprócz frustracji 😉

  1. Takie darmowe audyty seo są polecane tym blogerom, którzy rozwinęli się w tematyce seo i posiadają pewne obeznanie. Możliwe, że nie są w stanie wykonać wszystkie z tego, co wykaże im raport z audytu. Ale już wykonanie części rzeczy okazuje się bardzo pomocne. I na każde pytanie co do audytu można znaleźć w sieci. Tak działałem na początku i udawało mi się poprawić niejedną stronę i blogi. Wyszukiwałem odpowiedzi w sieci, czasami dość długo. Aktualnie wiem, co robić krok po kroku 🙂

  1. Dokładnie, każdy audyt to możliwość poprawy naszej strony. Ostatnio udało mi się poprawić szybkość wczytywania strony o kilkanaście %, a dodatkowo zwiększenie mobilności strony do ponad 90% 🙂

 10. Zagłębienie się w tematykę SEO to jeden z głównych punktów na liście rzeczy do realizacji w przyszłym roku. Cały czas się do tego zabieram i jakoś ciągle brakuje mi na to czasu, a bez tego w biznesie raczej daleko nie zajadę. Dzięki za przydatny wpis – z chęcią przyjrzę się bliżej przedstawionym przez Ciebie narzędziom 🙂

  1. Zapraszam do zapoznania się z kolejnymi narzędziami seo. Jeśli chodzi o pozycjonowanie, to również zachęcam, szczególnie jeśli prowadzimy biznes. Wtedy sprzedaż online, posiadanie strony firmowej to po prostu obowiązek. Ale wartość takich stron ma znaczenie dopiero wtedy, gdy zadbamy o ich pozycjonowanie 🙂 Właśnie to staram się wyjaśniać swoim klientom! Nie zawsze mają czas, aby samodzielnie pozycjonować.

 11. Bardzo przydatny dla mnie post:) muszę się rozgryźć z tematem bo u mnie pozycjonowanie nie działa,nie mam o tym pojęcia i niestety sporo przez to tracę. Myślę, że warto jeden tydzień poświęcić na ustawienie strony bo nawet najlepszy wpis zginie w gąszczu informacji.

  1. Dokładnie, ustawienie strony, audyt seo, to podstawa. Często spotykam się z bałaganem na stronach klientów, którzy dopiero po kilku latach decydują się na pierwszy audyt 🙂 Jest wtedy wiele do poprawienia. Więc im wcześniej, tym lepiej. A najlepiej już podczas tworzenia strony internetowej – więc wszystko zależy od tego, komu to zlecimy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *