Pomysły na biznes dla młodych – Lista!

Pomysły na biznes dla młodych - Lista!

Młode osoby są silne, elastyczne, a zarazem odważne. Nie obawiają się założyć własny biznes i dążyć do jego rozwoju. Natomiast nie zawsze wiedzą, jaką drogą pójść. System edukacyjny w Polsce nie bardzo im w tym pomógł, ponieważ bardzo często nie przekazuje on praktycznej wiedzy. A zarazem nie ukazuje możliwości pracy, która pojawia się w XXI wieku.

Jaki pomysł na biznes może mieć młoda osoba?

Jeśli jako osoba młoda chcesz pokierować swoim życiem, być niezależna finansowa i dobrze prowadzić swój biznes, natomiast trudno jest Ci określić, jaką drogą biznesową pójść, to zobacz, jakie masz tutaj możliwości. Może one wskażą Ci pewną drogę rozwoju.

Pomysły na biznes dla młodych z małym kapitałem

Większość młodych osób nie posiada zbyt rozbudowanego kapitału. Rzadko mogą liczyć na otrzymanie dużych kredytów na finansowanie swojego biznesu. Natomiast, aby rozpocząć biznes, nie potrzebujemy dużo wkładu finansowego. Można skorzystać z opcji, którą zapewnia praca zdalna i biznes online. Wybieramy pracę w domu, więc automatycznie rezygnujemy z kosztów wynajmowania biura, zatrudniania dodatkowych pracowników itp. Pracujemy na własny rachunek.

Taki pomysł na biznes i pracę freelancera preferują: tłumacze, copywriterzy, programiści, redaktorzy, montażyści, graficy, twórcy stron internetowych, wirtualne asystentki. Wystarczy, że mają dostęp do swojego komputera, internetu i telefonu. Dzięki temu są w stanie pracować w każdym miejscu na świecie.

Pomysły na biznes dla rodziców w domu

Dawniej młode matki musiały tylko skupić się na wychowaniu dzieci i obowiązkach domowych. Natomiast aktualnie zaczyna się to zmieniać. Coraz więcej rodziców stara się tak dzielić te zadania, że młode matki mają również część czasu na prowadzenie własnego biznesu. Jakiego?

Młode matki bardzo chętnie wybierają taką pracę zdalną w domu, jak: copywriting, programowanie, tłumaczenie, tworzenie stron www, prowadzenie działań e-commerce. Inne decydują się na rękodzieło, produkując i sprzedając biżuterię, dekorację, zabawki i tekstylia. Do wyboru jest także sprzedaż odzieży.

Pomysły na biznes dla młodych – konsulting i kursy online

W naszych czasach jest ogromne zapotrzebowanie na specjalistów, których poszukujemy. Możemy od nich otrzymać wsparcie telefoniczne, mailowo, przez skype lub bezpośrednio. Można więc pójść w kierunku doradcy i korepetytora, który specjalizuje się w temacie dietetyki, prawa, psychologii, sportu czy w innych dziedzinach. Aby dobrze wystartować z tym biznesem, musimy wcześniej posiadać odpowiednie kwalifikacje. To czasami wymaga ukończenia pewnej szkoły, studiów, a innym razem jeszcze przejścia pewnych szkoleń i stażu. Dopiero wtedy możemy pozwolić sobie na przyjmowanie pierwszych Klientów i zdobywanie kolejnych.

Taki konsulting możemy realizować indywidualnie. Ale inna opcja to kursy online, które możemy stworzyć i one docierają już do większego grona odbiorców – szczególnie, gdy na dana tematyka kursu cieszy się zainteresowaniem. To właśnie na tym aktualnie udaje mi się każdego miesiąca zarabiać na moich kursach online i poprzez usługi konsultingu / konsultacji online. Poznaj je, zobacz ile już udało mi się zdobyć uczestników. Może i Ciebie to zainteresuje!

Pomysły na biznes dla młodych i mobilnych

Jeśli jesteśmy mobilni, posiadamy rower, jednoślad czy samochód, to możemy pomyśleć o bezpośrednim docieraniu do naszych Klientów. I tam możemy dla nich realizować swoje pewne usługi. Jakie?

Popularny zawód mobilny to na przykład: fryzjer, fizjoterapeuta, masażysta, wizażysta, treser psów, specjalista od komputerów i konsultant ślubny. Umawiamy się wcześniej z Klientami telefonicznie, a później docieramy do ich domów, mieszkań czy siedzib firm. A czasami możemy ich zaprosić do siebie 🙂

Jak rozliczyć swój biznes dla młodych?

Na początek możemy działać jako freelancerzy i rozliczać się z klientami na podstawie umowy o dzieło / zlecenie oraz wystawiając faktury bez firmy przez serwis useme.

To nie wszystkie opcje. Jest także możliwość prowadzenia działalności bez rejestracji. Omijamy składki ZUS, inne koszty firmowe. A zarazem nie musimy prowadzić całej księgowości. Aby skorzystać z działalności nierejestrowanej: musimy być osobą fizyczną, w ostatnich 5 latach nie prowadziliśmy działalności gospodarczej i nasz przychód w miesiącu nie przekracza 1050 zł (na początek powinno nam wystarczyć). Oczywiście te wymagania mogą się zmieniać, w zależności od przepisów, więc zawsze warto to dokładnie sprawdzić.

A gdy po pewnym czasie uzyskamy wyższe przychody, to możemy już zdecydować się na założenie własnej działalności gospodarczej. Wtedy będziemy już na ten krok gotowi.

Podsumowanie: Pomysły na biznes dla młodych są przeróżne. Ta lista powiększa się coraz bardziej(i Ty możesz się do tego przyczynić, gdy pozostawisz ciekawy komentarz na tym blogu). Oceń więc, który pomysł na biznes to idealne rozwiązanie dla Ciebie. I działaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *