Jak Google ocenia jakość strony WWW? Poradnik!

Jak Google ocenia jakość strony www? Poradnik!

Każda strona internetowa powinna być idealnie dopasowana do odbiorców. Gdy będziesz o tym pamiętać to z czasem sam zauważysz, jak Google ocenia strony. Wszystko zależy od tematyki strony, jej właściciela oraz oferty (produktów i usług), którą masz do zaproponowania. W tym celu ważna okazuje się współpraca z doświadczonymi grafikami, copywriterami i specjalistami od seo. Dlaczego?

dostarczają strony internetowej, które odpowiadają naszym klientom

Oczywiście zawsze możesz samodzielnie podjąć wysiłki związane z utworzeniem takiej nowoczesnej i responsywnej strony www. Przyjrzyj się, czym powinna cechować się nowoczesna strona internetowa i jak taki nowy wygląd wpływa na skuteczność jej pozycjonowania.


Spis treści:

 1. Jak Google ocenia strony www?
 2. Zoptymalizowanie strony www
 3. Jak ulepszyć stronę www – podsumowanie

Jak Google ocenia strony www? Poradnik!

Wyszukiwarka Google stara się regularnie ulepszać swój algorytm. Dzięki temu zawodzi on coraz rzadziej, a jest to ważne, gdy przeprowadza ocenę setek milionów stron internetowych każdego dnia. Każdy właściciel strony internetowej dąży do uzyskania jak najlepszej opinii, aby później miała ona przełożenie na pozycję ich witryny w wyszukiwarce Google na wybrane słowa kluczowe.

Taka opinia na pewno się poprawi, jeśli posiadamy nowoczesny wygląd strony, która jest dodatkowo mobilna. Oznacza to, że będzie się poprawnie wyświetlała również na urządzeniach mobilnych. Gdy Google to zauważy, to dodatkowo da nam łapkę w górę. Ważne jest uwzględnienie jeszcze innych elementów związanych z wyglądem naszej strony. Na przykład duże znaczenie odgrywa multimedialna treść na stronie (zdjęcia, filmy) powinna zostać dobrze opisana pod względem SEO. Pozwalają na to tytuły zdjęć i obrazków, które tworzymy poprzez atrybuty ALT.

W WordPressie dodawanie atrybutów ALT:

jak google ocenia jakość strony www, atrybuty alt obrazków, zdjęć i filmów na stronie internetowej, SEO

Nie należy zapominać również o metatagach, czyli krótkich opisach naszej strony głównej, jak i jej wszystkich podstron. Do każdej strony należy utworzyć indywidualny metatag, który będzie dostosowany do treści na stronie, a zarazem zawierał odpowiednie słowa kluczowe.

Jeśli posiadasz bloga czy stronę oparte o technologię WordPress, to zachęcam do wykorzystania niezawodnego narzędzia seo, a mianowicie wtyczki Yoast Seo. W panelu wordpress (twojadomena.pl/wp-admin) będziesz mógł dla każdej strony i wpisu na blogu utworzyć osobny metatag, który znajduje się na samym dole.

Zajrzyj do artykułu “Jak ustawić tytuł i opis strony w Google?

Tutaj sprawdź, jak Google ocenia strony www:

testmysite.withgoogle.com

Oto wyniki mojego dawnego bloga: Muszę przyznać, że jestem z nich bardzo zadowolony, ponieważ udało się dość sporo poprawić te wyniki. Oczywiście regularnie wprowadzam nowe ulepszenia, więc gdy będzie wszystko na zielono, to chętnie Was poinformuje 🙂

Jak google ocenia jakość strony - przez szybkość ładowania się strony

Zoptymalizowanie strony www

Ważnym działaniem podczas pozycjonowania strony internetowej jest jej optymalizacja. Polega na wyeliminowaniu różnorodnych błędów, które pojawiły się podczas przeprowadzenia audytu strony www. Część błędów można zauważyć w W3C Walidator, który okazuje się bardzo praktyczny. Warto postarać się o usunięcie wszystkich takich błędów, ponieważ dzięki temu Google również poprawi opinie o naszej stronie.

Tutaj sprawdź, jakie błędy posiada strona www:

validator.w3.org

Wyniki strony firmowej: Jak widać błędów 0. Było ich dość sporo, ale udało się je wszystkie powoli wyeliminować. Jeśli trudno będzie Ci usunąć pewne błędy, to daj znać w komentarzu, a chętnie ci pomożemy 🙂

wyniki strony copywriterexpert.pl na stronie validator v3c

Jak ulepszyć stronę www – podsumowanie

Wprowadzenie powyższych wskazówek w życie przyczynia się do poprawy jakości każdej strony internetowej. Więc w ramach utrwalenia sobie tej cennej wiedzy krótka powtórka.

 • Po pierwsze zadbaj o nowoczesny wygląd strony, o jej responsywność.
 • Po drugie ustaw odpowiednie metatagi dla każdej strony / podstrony i wpisu na blogu.
 • Po trzecie nie zapominaj o atrybutal ALT dla obrazków i filmów, które mogą również zawierać cenne słowa kluczowe.
 • Po czwarte popraw szybkość działania strony na komputerach i urządzeniach mobilnych. O tym również wyjaśniam w poradniku “Jak zwiększyć szybkość ładowania strony“.
 • Po piąte usuń wszelkie błędy na naszej stronie.
 • Po szóste, jeśli nie jesteś w stanie wykonać tego samodzielnie, zastosuj się do ostatniego nagłówka w tym artykule  🙂
 • Po siódme zadbajmy o unikalną i wysokiej jakości treść na naszej stronie.

Skorzystaj ze wsparcia fachowców od SEO

jak Google ocenia strony - skorzystaj z pomocy specjalistów SEO

Specjaliści od SEO dokładnie wiedzą, jak Google ocenia strony internetowe. Będą więc w stanie zająć się całym procesem związanym z optymalizacją strony internetowej i jej dalszym pozycjonowaniem. Jeśli więc nie masz czasu i sił, aby samodzielnie się tym zająć, to wystarczy powierzyć im to zadanie, a już po kilku dniach uzyskasz odświeżoną stronę www, pozbawioną błędów i różnorodnych śmieci.

Dzięki temu Google oceni Twoją stronę www, sklep internetowy i bloga jeszcze lepiej, co będzie miało przełożenie na poprawę ich wyników na wybrane słowa kluczowe. W efekcie końcowym na Twojej stronie zaczną pojawiać się nowi potencjalni klienci bądź czytelnicy naszego bloga, z którymi będziemy mogli utrzymywać stałe relacje. Powodzenia!

56 Comments

 1. […] Natomiast "SEO Copywriting" uwzględnia podjęcie wszelkich działań związanych z treścią, która ma istotny wpływ na skuteczność pozycjonowania stron internetowych. W tym celu powstają odpowiednie teksty seo, artykuły na rzadko odwiedzane blogi, teksty zapleczowe i katalogowe oraz wiele innych. Taka unikalna treść, dopasowana jest do tematyki strony, jej oferty  i wzbogacona o odpowiednie słowa kluczowe. Właśnie ona sprawia, że strona www do której prowadzi taka treść, znajduje się wyżej w wynikach wyszukiwania Google. […]

 2. wielopokoleniowo

  … aż żałuję, że zernkęłam na tę stronkę z błędami strony, bo okazało się, że mam ich baaardzo dużo!

  1. Jak Się Rozwijać

   I tak warto, jeśli jednak masz pewne trudności, to zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Super 🙂 Jeśli napotkalibyście problemy trudne do ominięcia, to zapraszamy do kontaktu 🙂

 3. Maciej Wojtas

  Nie wiem dlaczego, ale kompletnie nie mogę się przekonać do Yoasta. Zdecydowanie bardziej mi podchodzi All i one seo 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   To chyba kwestia przyzwyczajenia. My od samego początku korzystam z Yoast SEO i zdecydowanie polecamy. Regularnie jest jeszcze aktualizowany i dzięki temu, gdy pojawią się pewne nowości, od razu możemy poprawić swoje wcześniejsze wpisy 🙂 Pozdrawiamy!

 4. Wyrodna Matka

  Hm… bardzo otworzyłeś mi oczy na to, że przecież teraz na komórkach częsciej przeglądamy internet niż na kompach… Musze wszystko sobie znów przewartościować i pozmieniać pod urządzenia mobilne 🙂 Dzięki za ten wpis!

  1. Jak Się Rozwijać

   Cieszymy się, że pomogliśmy. Gdybyś potrzebowała wsparcia w utworzeniu responsywnej i mobilnej strony WWW, korzystając z technologii WordPress CMS, to zapraszamy do naszych kursów online 🙂

 5. zaniczka

  Warto wiedzieć co poprawić na swoim blogu, bo przecież nikt nie jest doskonały. 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Na pewno, polecamy, ponieważ takie systematyczne ulepszenia strony WWW mają dość duży wpływ na wynik pozycjonowania 🙂

 6. Młodzi na Dorobku

  jak poprawić szybkość na komórkach? To nasz największy problem… 🙁

  1. Jak Się Rozwijać

   Zajrzyj tutaj na “darmowy audyt SEO” i życzymy Ci powodzenia 🙂

 7. Joanna Bogielczyk

  Fajny artykuł. Przetestowałam moją stronę i jak widzę szybkość wymaga poprawy. Dziękuję za linka. Pozdrawiam!

  1. Jak Się Rozwijać

   Proszę bardzo i życzymy powodzenia w dalszym pozycjonowaniu 🙂

 8. Jacek eM: dizajnuch.pl

  MEGA przydatny wpis. Widzę, że trzeba sobie Ciebie wrzucić do głębszego postudiowania 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Cieszymy się “MEGA” 🙂 Powodzenia w poznawaniu świata SEO i nie tylko. A więcej wsparcia otrzymasz w naszych kursach online 🙂

 9. Roman Sidło

  Yoast SEO to prawdziwe zbawienie. Już samo korzystanie z tej wtyczki może dać człowiekowi +10 do wiedzy na temat SEO i pozycjonowania.

  1. Jak Się Rozwijać

   Zgadza się, dbamy o jego regularną aktualizację i powracanie do wpisów, które systematycznie ulepszamy 🙂

 10. Bielecki.es

  Dzięki za podpowiedź, gdzie sprawdzić działanie strony, już szybka ocena pierwszego testu pozwoliła stwierdzić wysokie dostosowanie strony dla urządzeń mobilnych, zostaje jeszcze praca nad szybkością. 😉

 11. Natalia

  Fantastyczny wpis, który bardzo mi pomógł zrozumieć co powinnam jeszcze ulepszyć na moim blogu 🙂 Powodzenia!

  1. Jak Się Rozwijać

   Cieszymy się, życzymy więc coraz wyższej pozycji w Google. Jeśli potrzebujesz wsparcia bądź pewnych rzeczy nie rozumiesz, to koniecznie poznaj nasze aktualne kursy online o SEO i wiele innych 🙂

 12. Patrycja

  Nie wiem czy nie będę musiała skorzystać z takiej seo konsultacji:)

  1. Jak Się Rozwijać

   Warto skorzystać z pomocy doświadczonego copywritera. Jeśli masz pytania w tym zakresie, to daj znać – chętnie pomożemy 🙂

 13. Krysia

  ufff same ważne informacje, czytam i muszę w praktyce wykorzystać 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Miłe słowa, zachęcają nas tylko do tworzenia nowych wpisów, a właśnie takie już kończymy 🙂

 14. Ada - Glow Up

  Fajnie i konkretnie opisane = bardzo pomocny tekst.
  U mnie na początku była tragedia, ale godziny spędzone na poprawianiu i na uważnym pisaniu, powoli procentują. Teraz jednak spędza mi sen z powiek (czasem dosłownie) wynik walidatora. Mam 4 błędy i 4 ostrzeżenia i po ostatnich moich akcjach, kiedy to strona przestała się wyświetlać 😉 , boje się grzebać w htlm.

  1. Jak Się Rozwijać

   Racja, trzeba uważać bądź się na tym dobrze znać. Sam kiedyś mieliśmy z tym problem. Aktualnie się znamy, więc wiemy w czym gra rzecz. Jeśli potrzebujesz wsparcia, to koniecznie poznaj nasze kursy online 🙂

 15. Angelika G.

  Bardzo cenne wskazówki. Dziękuję.

 16. Maciej Wojtas

  Zawsze zapominam o tych “altach”.
  Inna sprawa, że generalnie nie przywiązuję aż tak wielkiej wagi do seo (wiem, to spory błąd).

  1. Jak Się Rozwijać

   Omijanie SEO podczas prowadzenia bloga to ogromny błąd, ale na pewno to już nadrabiasz, więc będzie już tylko lepiej. A więcej wsparcia w kierunku SEO i wielu innych, zapewniamy w naszych kursach online 🙂

 17. Agnieszka

  Przydatny tekst. Myślę,że warto sie wgłębić w temat.
  Pozdrawiam i do siebie zapraszam.

 18. Kiedy mama nie śpi

  Dziękuję za ten wpis. 🙂 Sprawdziłam swoją stronę poprzez podany przez Ciebie link i wszystko jest na zielono, więc mam się z czego cieszyć na wieczór. 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Życzymy powodzenia, na pewno z czasem wszystko będzie dla Ciebie jasne 🙂

 19. Amanda Niedrich

  Mega post, przydatny i zarazem ciekawy. A mój wynik aż mnie zaskoczył mnie mega pozytywnie, google całkiem dobrze ocenia mojego bloga 100/76/89 – super stronka!

  1. Jak Się Rozwijać

   Świetne wyniki, tak dalej. Zapraszamy częściej na bloga, a na pewno otrzymasz dostęp do nowych wpisów z zakresu SEO, marketingu, biznesu, grafiki i zarabiania przez Internet 🙂

 20. Roman Sidło

  Wow, bardzo przydatny wpis. Nie znałem dotąd tych narzędzi, które polecasz we wpisie, a dzięki Tobie już zdążyłem z nich skorzystać 😀 chyba mam problem z szybkością działania strony na urządzeniach mobilnych. Jakieś rady, jak ów problem zredukować? 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Poprawić plik Htaccess i polecamy wtyczkę do WordPressa W3 Total Cache (bądź inną tego typu) – wystarczy tylko pobrać i odpowiednio skonfigurować. Dzięki temu strona będzie zapisywać się w pamięci przeglądarki internetowej.

 21. Fru

  Bardzo fajny poradnik! Ze swojej strony dodałabym jeszcze narzędzia do bezstratnej kompresji obrazków. Nie raz już widziałam zdjęcia ważące powyżej 1 mb na stronach co wpływa znacznie na szybkość ładowania tejże 😉 W wordpressie korzystam z wtyczki WP Smush. Ach i SSL, który również ma teraz dla googla znaczenie 🙂

  1. CopywriterExpert

   Zgadza się, kompresja obrazów mile widziana, ze swej strony polecam wtyczkę EWWW Image Optimizer. O SSL będę już niedługo pisać, jak za darmo zarejestrować SSL dla każdej domeny. Pozdrawiam 🙂

 22. Artur

  Super,wpis,będę tutaj zaglądał,bo ostatni czasy bardzo interesuje mnie SEO i te sprawy 😉

 23. Agata

  Dodałabym jeszcze do tego konieczność optymalizacji strony na urządzenia mobilne. Jej stworzenie to połowa sukcesu, a druga to przystosowanie do wyszukiwarki, nie można o tym zapominać. Już teraz ponad 50% osób szuka informacji o produktach i usługach właśnie przez mobile, a z pewnością odsetek ten będzie rósł.

  1. Jak Się Rozwijać

   Zgadza się, właśnie dlatego kolejne wpisy zostaną poświęcone tej tematyce – w bardziej rozbudowany sposób, chociaż już trochę wspominaliśmy o tym wcześniej 🙂

 24. Klaudia J

  Po raz kolejny bardzo przydatne informacje. O atrybutach ALT nie mieliśmy pojęcia!

  1. Jak Się Rozwijać

   Zachęcamy więc do pracy nad ulepszeniem strony. Na pewno zauważycie z czasem o wiele lepsze wyniki w Google 🙂

 25. youcancallmeann

  Zrobiłam test i jestem całkiem zadowolona – mojej stronie wyszła słaba szybkość na komórkach, a reszta jest ok 🙂 Zastosuję się do Twoich rad i poprawię niedociągnięcia, zwłaszcza atrybuty ALT – zapominam o nich notorycznie.. Pozdrawiam!

  1. Jak Się Rozwijać

   Cieszymy się i życzymy powodzenia w dalszym ulepszaniu strony internetowej 🙂

 26. Zacisze Rozmaitości

  bardzo praktyczny i naprawdę pomocny artykuł, dziękuję

  1. Jak Się Rozwijać

   Dziękujemy, zachęcasz nas do tworzenia kolejnych ciekawych treści 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1