O pracy zdalnej, freelancingu, biznesie online i zarabianiu przez Internet

Artykuły, filmy, książki i kursy online o tematyce: praca zdalna, biznes online, freelancing, copywriting, zarabianie online, tworzenie stron WWW, WordPress, SEO, YouTube, Amazon KDP, CANVA, Genially, matematyka, muzyka itp. Zapraszam do jego subskrypcji, a wtedy Twój rozwój gwarantowany. Już blisko 500 wpisów i około 10 tysięcy uczestników moich kursów!

Jak Google ocenia jakość strony www? Poradnik!

Każda strona internetowa powinna być idealnie dopasowana do odbiorców. Gdy będziesz o tym pamiętać to z czasem sam zauważysz, jak Google ocenia strony. Wszystko zależy od tematyki strony, jej właściciela oraz oferty (produktów i usług), którą masz do zaproponowania. W tym celu ważna okazuje się współpraca z doświadczonymi grafikami, copywriterami i specjalistami od seo. Dlaczego?

dostarczają strony internetowej, które odpowiadają naszym klientom

Oczywiście zawsze możesz samodzielnie podjąć wysiłki związane z utworzeniem takiej nowoczesnej i responsywnej strony www. Przyjrzyj się, czym powinna cechować się nowoczesna strona internetowa i jak taki nowy wygląd wpływa na skuteczność jej pozycjonowania.


Spis treści:

 1. Jak Google ocenia strony www?
 2. Zoptymalizowanie strony www
 3. Jak ulepszyć stronę www – podsumowanie

Film z kanału #JakSieRozwijac:


Jak Google ocenia strony www? Poradnik!

Wyszukiwarka Google stara się regularnie ulepszać swój algorytm. Dzięki temu zawodzi on coraz rzadziej, a jest to ważne, gdy przeprowadza ocenę setek milionów stron internetowych każdego dnia. Każdy właściciel strony internetowej dąży do uzyskania jak najlepszej opinii, aby później miała ona przełożenie na pozycję ich witryny w wyszukiwarce Google na wybrane słowa kluczowe.

Taka opinia na pewno się poprawi, jeśli posiadamy nowoczesny wygląd strony, która jest dodatkowo mobilna. Oznacza to, że będzie się poprawnie wyświetlała również na urządzeniach mobilnych. Gdy Google to zauważy, to dodatkowo da nam łapkę w górę. Ważne jest uwzględnienie jeszcze innych elementów związanych z wyglądem naszej strony. Na przykład duże znaczenie odgrywa multimedialna treść na stronie (zdjęcia, filmy) powinna zostać dobrze opisana pod względem SEO. Pozwalają na to tytuły zdjęć i obrazków, które tworzymy poprzez atrybuty ALT.

W WordPressie dodawanie atrybutów ALT:

jak google ocenia jakość strony www, atrybuty alt obrazków, zdjęć i filmów na stronie internetowej, SEO

Nie należy zapominać również o metatagach, czyli krótkich opisach naszej strony głównej, jak i jej wszystkich podstron. Do każdej strony należy utworzyć indywidualny metatag, który będzie dostosowany do treści na stronie, a zarazem zawierał odpowiednie słowa kluczowe.

Jeśli posiadasz bloga czy stronę oparte o technologię WordPress, to zachęcam do wykorzystania niezawodnego narzędzia seo, a mianowicie wtyczki Yoast Seo. W panelu wordpress (twojadomena.pl/wp-admin) będziesz mógł dla każdej strony i wpisu na blogu utworzyć osobny metatag, który znajduje się na samym dole.

Zajrzyj do artykułu „Jak ustawić tytuł i opis strony w Google?

Tutaj sprawdź, jak Google ocenia strony www:

testmysite.withgoogle.com

Oto wyniki mojego dawnego bloga: Muszę przyznać, że jestem z nich bardzo zadowolony, ponieważ udało się dość sporo poprawić te wyniki. Oczywiście regularnie wprowadzam nowe ulepszenia, więc gdy będzie wszystko na zielono, to chętnie Was poinformuje 🙂

Jak google ocenia jakość strony - przez szybkość ładowania się strony

Zoptymalizowanie strony www

Ważnym działaniem podczas pozycjonowania strony internetowej jest jej optymalizacja. Polega na wyeliminowaniu różnorodnych błędów, które pojawiły się podczas przeprowadzenia audytu strony www. Część błędów można zauważyć w W3C Walidator, który okazuje się bardzo praktyczny. Warto postarać się o usunięcie wszystkich takich błędów, ponieważ dzięki temu Google również poprawi opinie o naszej stronie.

Tutaj sprawdź, jakie błędy posiada strona www:

validator.w3.org

Wyniki strony firmowej: Jak widać błędów 0. Było ich dość sporo, ale udało się je wszystkie powoli wyeliminować. Jeśli trudno będzie Ci usunąć pewne błędy, to daj znać w komentarzu, a chętnie ci pomożemy 🙂

wyniki strony copywriterexpert.pl na stronie validator v3c

Jak ulepszyć stronę www – podsumowanie

Wprowadzenie powyższych wskazówek w życie przyczynia się do poprawy jakości każdej strony internetowej. Więc w ramach utrwalenia sobie tej cennej wiedzy krótka powtórka.

 • Po pierwsze zadbaj o nowoczesny wygląd strony, o jej responsywność.
 • Po drugie ustaw odpowiednie metatagi dla każdej strony / podstrony i wpisu na blogu.
 • Po trzecie nie zapominaj o atrybutal ALT dla obrazków i filmów, które mogą również zawierać cenne słowa kluczowe.
 • Po czwarte popraw szybkość działania strony na komputerach i urządzeniach mobilnych. O tym również wyjaśniam w poradniku „Jak zwiększyć szybkość ładowania strony„.
 • Po piąte usuń wszelkie błędy na naszej stronie.
 • Po szóste, jeśli nie jesteś w stanie wykonać tego samodzielnie, zastosuj się do ostatniego nagłówka w tym artykule  🙂
 • Po siódme zadbajmy o unikalną i wysokiej jakości treść na naszej stronie.

Skorzystaj ze wsparcia fachowców od SEO

jak Google ocenia strony - skorzystaj z pomocy specjalistów SEO

Specjaliści od SEO dokładnie wiedzą, jak Google ocenia strony internetowe. Będą więc w stanie zająć się całym procesem związanym z optymalizacją strony internetowej i jej dalszym pozycjonowaniem. Jeśli więc nie masz czasu i sił, aby samodzielnie się tym zająć, to wystarczy powierzyć im to zadanie, a już po kilku dniach uzyskasz odświeżoną stronę www, pozbawioną błędów i różnorodnych śmieci.

Dzięki temu Google oceni Twoją stronę www, sklep internetowy i bloga jeszcze lepiej, co będzie miało przełożenie na poprawę ich wyników na wybrane słowa kluczowe. W efekcie końcowym na Twojej stronie zaczną pojawiać się nowi potencjalni klienci bądź czytelnicy naszego bloga, z którymi będziemy mogli utrzymywać stałe relacje. Powodzenia!

Podobne wpisy

56 thoughts on “Jak Google ocenia jakość strony www? Poradnik!

  1. To chyba kwestia przyzwyczajenia. Ja od samego początku korzystam z Yoast SEO i zdecydowanie polecam. Regularnie jest jeszcze aktualizowany i dzięki temu, gdy pojawią się pewne nowości, od razu mogę poprawić swoje wcześniejsze wpisy 🙂 Pozdrawiam!

 1. Hm… bardzo otworzyłeś mi oczy na to, że przecież teraz na komórkach częsciej przeglądamy internet niż na kompach… Musze wszystko sobie znów przewartościować i pozmieniać pod urządzenia mobilne 🙂 Dzięki za ten wpis!

 2. Fajny artykuł. Przetestowałam moją stronę i jak widzę szybkość wymaga poprawy. Dziękuję za linka. Pozdrawiam!

 3. Yoast SEO to prawdziwe zbawienie. Już samo korzystanie z tej wtyczki może dać człowiekowi +10 do wiedzy na temat SEO i pozycjonowania.

 4. Dzięki za podpowiedź, gdzie sprawdzić działanie strony, już szybka ocena pierwszego testu pozwoliła stwierdzić wysokie dostosowanie strony dla urządzeń mobilnych, zostaje jeszcze praca nad szybkością. 😉

  1. Cieszę się, życzę więc coraz wyższej pozycji w Google. Gdybyś potrzebowała wsparcia bądź pewnych rzeczy nie rozumiała, to daj znać w komentarzu – chętnie pomożemy 🙂

 5. Fajnie i konkretnie opisane = bardzo pomocny tekst.
  U mnie na początku była tragedia, ale godziny spędzone na poprawianiu i na uważnym pisaniu, powoli procentują. Teraz jednak spędza mi sen z powiek (czasem dosłownie) wynik walidatora. Mam 4 błędy i 4 ostrzeżenia i po ostatnich moich akcjach, kiedy to strona przestała się wyświetlać 😉 , boje się grzebać w htlm.

  1. Racja, trzeba uważać bądź się na tym dobrze znać. Sam kiedyś miałem z tym problem. Aktualnie się znam, więc wiem w czym gra rzecz. Jeśli potrzebowałabyś wsparcia w wyeliminowaniu pewnych błędów, to zapraszam do kontaktu 🙂

  1. Miło to słyszeć, byłem u Ciebie – masz ciekawe wpisy, wiersze itp. Jesteś naprawdę kreatywna. Popracowałbym jednak nad wyglądem bloga, jego unowocześnieniem i całkowitym dostosowaniem do urządzeń mobilnych. Pozdrawiam 🙂

 6. Wow, bardzo przydatny wpis. Nie znałem dotąd tych narzędzi, które polecasz we wpisie, a dzięki Tobie już zdążyłem z nich skorzystać 😀 chyba mam problem z szybkością działania strony na urządzeniach mobilnych. Jakieś rady, jak ów problem zredukować? 🙂

  1. Poprawić plik Htaccess i polecam wtyczkę do WordPressa W3 Total Cache – wystarczy tylko pobrać i odpowiednio skonfigurować. Dzięki temu strona będzie zapisywać się w pamięci przeglądarki internetowej.

 7. Bardzo fajny poradnik! Ze swojej strony dodałabym jeszcze narzędzia do bezstratnej kompresji obrazków. Nie raz już widziałam zdjęcia ważące powyżej 1 mb na stronach co wpływa znacznie na szybkość ładowania tejże 😉 W wordpressie korzystam z wtyczki WP Smush. Ach i SSL, który również ma teraz dla googla znaczenie 🙂

  1. Zgadza się, kompresja obrazów mile widziana, ze swej strony polecam wtyczkę EWWW Image Optimizer. O SSL będę już niedługo pisać, jak za darmo zarejestrować SSL dla każdej domeny. Pozdrawiam 🙂

 8. Dodałabym jeszcze do tego konieczność optymalizacji strony na urządzenia mobilne. Jej stworzenie to połowa sukcesu, a druga to przystosowanie do wyszukiwarki, nie można o tym zapominać. Już teraz ponad 50% osób szuka informacji o produktach i usługach właśnie przez mobile, a z pewnością odsetek ten będzie rósł.

 9. Zrobiłam test i jestem całkiem zadowolona – mojej stronie wyszła słaba szybkość na komórkach, a reszta jest ok 🙂 Zastosuję się do Twoich rad i poprawię niedociągnięcia, zwłaszcza atrybuty ALT – zapominam o nich notorycznie.. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *