Jak znaleźć pomysł na siebie i pracę swoich marzeń?

Jak znaleźć pomysł na siebie i pracę swoich marzeń?

Chcielibyśmy, by nasze życie i praca sprawiała nam przyjemność każdego dnia. Ale czy to jest w ogóle możliwe? Zdarza się, że nie mamy pomysłu na siebie i pracę. Zastanawiamy się, jaki zawód okaże się dla nas najlepszy. To naturalne. Jeśli więc znajdujesz się w takim położeniu i chcesz sobie ułatwić podjęcie decyzji związanej ze swoją przyszłością, to zapoznaj się z całym artykułem.

Dowiesz się, jak znaleźć pomysł na siebie i pracę

Chętnie podzielę się swoimi przemyśleniami i pewnymi wskazówkami. Dlaczego? Ponieważ to dzięki nim aktualnie od 10 lat wykonuję pracę, która sprawia mi wiele radości. I dodatkowo wytyczyłem sobie drogę w życiu, dzięki której Ja i moja Żona oraz już niedługo nas wyczekiwany pies Lucky(Samoyed), jesteśmy szczęśliwi. Może i Ty na tym skorzystasz!

Wersja audio z Podcastu "Jak Się Rozwijać - Biznes online i Praca zdalna". Zapraszam do subskrypcji!

Jak znaleźć pomysł na siebie?

Od roku 2008 wysilam się jako Freelancer(pracownik zdalny). Pracę wykonuje w domu bądź poza nim(w czasie, gdy podróżuję). Dzięki temu jestem niezależny. Współpracuję z kim chcę i na warunkach, które mi odpowiadają. Sam wyznaczam sobie nowe ścieżki rozwoju. I cieszę się z efektów, które zdobywam. Ale czy działo się tak od razu?

Oczywiście, że nie. Od 2006 roku uczęszczając do szkoły zacząłem interesować się zarabianiem przez internet. Poznałem tajniki blogowania, pracy zdalnej. I tak oto rozwijałem się jako Copywriter SEO, a później jako Copywriter tworzący bardziej profesjonalne teksty do stron www i wielu innych zastosowań. Także wyszkoliłem się jako Pozycjoner stron www i Projektant stron w technologii WordPress. To zajęło mi wiele setek, jak nie tysięcy godzin nauki, ale było warto. Uczęszczając do szkoły miałem już kilka firm, z którymi współpracowałem na podstawie umowy o dzieło.

Później po ukończeniu szkoły średniej(Technikum Ekonomicznego w Inowrocławiu) pracowałem jako Wulkanizator przez niecałe 2 miesiące. Praca od poniedziałku do soboty. Z dojazdami zajmowała mi od 10-12 godzin. To była chwilowa przygoda, ale bardzo miło ją wspomina. Nauczyła mnie, że należy szanować siebie i ciężko pracować. Tego już nauczyli mnie rodzice. Gdy chciałem jako dziecko kupić sobie zabawkę czy zapewnić pewną rozrywkę, to w okresie letnim zamiast wypoczywać przez cały miesiąc pracowałem przy zbiorach wiśni oraz w gospodarstwie naszych krewnych. I tak te środki najczęściej przeznaczaliśmy z moim rodzeństwem na coś praktycznego, jak ubrania czy zakup książek do szkoły. Oczywiście na lody także starczyło 🙂

W końcu przyszedł czas na własną firmę w październiku 2016 roku. I udało się ją prowadzić całe 2 lata. Na małym ZUS-ie. Prosperowała naprawdę świetnie, co ukazywałem w artykule "120 tys. zł po 2 latach prowadzenia firmy". Natomiast po dokładnych analizach uznałem, że nie warto pakować się w duży ZUS. Ponownie więc działam jako Freelancer, a zdobyte doświadczenie przedsiębiorcy wykorzystuję na co dzień. Dużą zaletą jest możliwość rozliczania się z moich usług za pomocą serwisu useme.eu, dzięki któremu wystawiam Faktury będąc osobą fizyczną.

Czy i moja żona się realizuje? Oczywiście, że tak. Pracowała w różnych miejscach. Uwielbia pracę pośród ludzi. Przez rok pracowała w restauracji naszych krewnych. Aktualnie pracuje w McDonaldzie i została menadżerem. A zapewne niedługo kierowniczką. Jeszcze niedawno ukończyła prawo jazdy, która otrzymała ode mnie w prezencie. I na nasze szczęście zdała za 1 razem - jestem z niej tak dumny 🙂

A co jeszcze ze mną? Rozwinąłem się jako Instruktor kursów online na Udemy, z których to każdego miesiąca uzyskuję już wspaniałe wynagrodzenie (od 1000-1500 zł). Wszystkie te kursy zobaczysz w moim Sklepie w jak najlepszej ofercie, więc serdecznie zapraszam!

Ze swojej pracy blogowej, instruktora Udemy i Copywritera/Pozycjonera uzyskuje ogromną satysfakcję. Samemu wszystko planuję, więc jestem w stanie zarządzać swoimi finansami, pracą i przyszłością. To daje mi dużo satysfakcji.

Co Ci może pomóc wybrać odpowiednią pracę? Mi pomógł ten film, który nakręcił Scott Dinsmore na wystąpieniu Tedx. Zapoznaj się z nim w pełni, a może i Ty dojdziesz do wspaniałych wniosków. I przekonasz się, jak znaleźć pomysł na siebie. Tego Ci życzę 🙂

Czego szczególnie uczy to wystąpienie:

  • Bądź ekspertem w pewnej dziedzinie - sprawdź jakie są Twoje mocne strony (pomocne narzędzie i książka Strengths Finder 2.0)
  • Wyznacz najważniejsze wartości w życiu - rodzina, zdrowie, praca itp.
  • Buduj doświadczenie - oceniaj i poprawiaj
  • Otaczaj się wśród ludzi z pasją

Pamiętaj: "Live Your Legend" czyli Życie jest Twoją legendą". Ty o nim decydujesz, więc weź pełną odpowiedzialność za swoje życie. I zaplanuj je tak, byś mógł odnieść z niego jak najwięcej szczęścia Ty i Twoi bliscy.

Jak znaleźć pracę swoich marzeń?

Zanim zaczniesz szukać pracy, to tak naprawdę musisz już wiedzieć, jaka praca mogłaby Ci odpowiadać. Nie chcesz przecież przeglądać ofert pracy i brać pod uwagę każdą po kolei, licząc na szczęście, że ktoś Cię zatrudni. Takie wyjście nie byłoby dobre.

  • Pomyśl więc, biorąc pod uwagę swoje doświadczenie, kwalifikacje, umiejętności, talenty, jaka praca byłaby dla Ciebie idealna.
  • A jeśli jeszcze musisz się w czymś rozwinąć, to wyszukaj pewnych narzędzi, które Ci to umożliwią. Jeśli na przykład chcesz wysilać się jako Freelancer, to może Cię zainteresować mój kurs online "Jak zostać Freelancerem - pracować zdalnie i rozwijać biznes online?".
  • Dokładnie określ, jakie warunki pracy Ci odpowiadają. Czy praca na etacie, zdalna? Ile godzin pracy, w jakim wymiarze? Im bardziej zaplanujesz swoją pracę, tym łatwiej będzie Ci wyszukać tą idealną. Nie będzie to takie proste, ale możliwe. I pamiętaj: Szanuj się, nie podejmuj pracy na czarno.
  • Nigdy nie traktuj swojej pracy jako stałej. Praca, którą podejmujesz nie musi być już do końca życia czy do momentu uzyskania emerytury. Tak pracowało się dawniej. Aktualnie rynek jest ogromny, więc co pewien czas możesz zmieniać pracę. Szczególnie po to, aby zapewnić sobie lepsze wynagrodzenie, lepsze warunki pracy, dodatkowy rozwój i inne korzyści. Dodatkowo możesz rozwijać własny biznes, biorąc pod uwagę nowe możliwości zarabiania, które zapewnia Internet. A jest ich dość sporo. O tym pisałem w artykule "Jak zarabiać przez Internet?".

Zobacz także: Najlepsze serwisy do szukania pracy?

Praca zdalna - wady i zalety

Jak znaleźć pomysł na siebie i pracę swoich marzeń?
5 (100%) 5 vote[s]

Dodaj komentarz :)