Jak zrobić PLAN DNIA czyli planowanie czasu i sukcesu!

Plan dnia to coś, co jest w stanie trzymać Cię w ryzach. Warto więc, aby dowiedział się, jak zrobić plan dnia, by działał on za każdym razem. Aby Twój sukces nie był przypadkowy, lecz dobrze zaplanowany.

Jak zabrać się za plan dnia?

Dobrze, abyś w ogóle zrozumiał, że taki plan jest Ci potrzebny. Nie wmawiaj sobie, że wszystko zapamiętasz, ponieważ tak się nie stanie, gdy nie będziesz posiadał planu, do którego zawsze co jakiś czas możesz zajrzeć.

Wersja audio z mojego Podcastu "Jak Się Rozwijać - Biznes online i Praca zdalna". Zapraszam do subskrypcji!

Dlaczego tworzyć plan dnia i planować czas?

Oto przykład, który kiedyś słyszałem w pewnym szkoleniu. Uzmysłowi Ci, jak powinieneś patrzeć na każdy swój dzień, aby mieć do niego większy szacunek:

"Masz konto w specjalnym banku, nie możesz go zamknąć. Nie możesz go nikomu przekazać i to konto ma swoją charakterystykę. Jaką? Otóż nie możesz przelewać z tego konta środków na inne konto. I nie możesz doładowywać tego konta.

Na tym koncie znajduje się 86400 zł.

I codziennie masz do wydania tę sumę!

Pytanie brzmi: Jak to wpływa na Twoje życie?! Chodzi o Czas, który masz każdego dnia! Możesz go roztrwonić na byle co bądź dobrze zainwestować i mieć z tego dużo radości. Mam nadzieje, że wybrałeś tą drugą opcję, dlatego możesz przejść dalej i dzięki temu realizować swoje cele życiowe 🙂

Jak zrobić plan dnia - tradycyjne i nowoczesne sposoby

1. Tradycyjny kalendarz

Już na zwykłym kalendarzu masz możliwość dokładnego planowania swojego dnia. Szczególnie jest to możliwe w przypadku tych większych kalendarzy, w których to każdy dzień jest podzielony na 1 stronę. Jeśli w ciągu dnia będziesz miał do zapisania wiele zadań do wykonania, to nie będziesz mieć z tym problemu, starczy miejsca.

2. Aplikacje

Jest wiele aplikacji, które mają planować Twój dzień. To tak zwane aplikacje
ToDoIst, które możesz wypróbować. Dostępne są na wszystkie urządzenia mobilne. A pewne z nich działają również na komputerach.

3. Formularze

Masz możliwość przygotowania swojego planu dnia w formularzu Excel. A jeśli jeszcze uczynisz to poprzez formularze Google Docs, to zawsze będziesz mógł do tego planu zaglądać. Niech każdy miesiąc będzie na osobnej stronie. I tak staraj się na jednej stronie ukazać każdy dzień miesiąca i wszystkie godziny bądź podział na rano, po południu, wieczór i noc. Sam możesz ustalić, jak duża okaże się komórka dla poszczególnych godzin i dni(w zależności od Twoich potrzeb).

Dołącz do subskrybentów tego bloga, a otrzymasz w Excelu "Plan każdego dnia na cały 2019 rok"

4. Przypomnienia w kalendarzu Google i aplikacji

Kalendarz Google umożliwia Ci dokładne planowanie czasu. Sam z niego korzystam od wielu lat. I bardzo polecam. Dzięki niemu uda Ci się być jeszcze bardziej zorganizowanym. I nie tylko umożliwia uporządkowanie dnia i dostęp do tego planu z pozycji urządzeń, telefonu i komputera. Ale jeszcze pozwala Ci na tworzenie z wyprzedzeniem przypomnienia o ważnych wydarzeniach, zadaniach itp.

Istota polega na tym, aby z góry zaplanować sobie cały tydzień naprzód. I później zmuszać/motywować się codziennie, by zaglądać do takiego planu dnia i właściwie go realizować. Powodzenia i daj znać, jakie rozwiązanie Ci najbardziej odpowiada!

Dodatkowo zainteresować Cię mogą moje kursy online i książki o SEO, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesie online. U mnie możesz liczyć na ich najlepszą ofertę cenową. Serdecznie Zapraszam!

Szymon Owedyk: Copywriter, Pozycjoner, właściciel CopywriterExpert.pl i bloga JakSieRozwijac.pl. Twórca ciekawych artykułów, poradników, kursów i książek na temat SEO i Pozycjonowania, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesu online.
Najnowsze artykuły