Gimp 2.1. Darmowy i rozbudowany program graficzny – zalety

Kurs Gimp 2.10. Darmowy i rozbudowany program graficzny - zalety

Grafika komputerowa to tematy, które są mi dobrze znane od wielu lat. W tym czasie miałem styczność z różnymi programami. Poznawałem je dokładnie, aby przekonać się, jakie posiadają możliwości i by móc ocenić, z jakiego narzędzia będę korzystał przede wszystkim. I właśnie to sprawiło, że od pewnego czasu poza programem Canva, korzystam również z Gimpa. Postanowiłem podzielić się wszystkimi zaletami tego programu graficznego, do którego i Ty możesz się przekonać.

A jeśli nie wiesz, jak korzystać z Gimp 2.1. to zawsze możesz dołączyć do mojego kursu online “Projektowanie w programie graficznym Gimp od A do Z“. Dołączyło już wielu zadowolonych uczestników.

Gimp 2.1. Zalety

  • za darmo – twórcy tego programu graficznego zdecydowali się na jego bezpłatne udostępnianie. Można oczywiście zdecydować się na wysyłanie pewnych podarunków do tych twórców(jeśli chcemy), ale nie jest to obowiązkowe.  W porównaniu z płatnym Photoshopem czy Canva Pro, Gimp 2.1. stanowi świetną alternatywę(szczególnie jeśli go lepiej poznamy i nauczymy się wykorzystywać pełen potencjał, jaki posiada).
  • pełna wersja – nie musimy dokonywać rejestracji, żadnych płatności, aby mieć dostęp do pełnej wersji programu. Wystarczy tylko pobrać program Gimp dostosowany do systemu operacyjnego naszego komputera / laptopa(np. Windows, Linux, Mac). 
  • prosty interfejs – włączając program Gimp widzimy prosty interfejs i wokół ciekawie opcje, z których można korzystać. Na samym środku jest miejsce na stworzenie nowego projektu grafiki, zdjęcia. Dodatkowo można ustawić Własny Profil w programie Gimp, aby był on ustawiony zgodnie z naszymi potrzebami. 
  • przeróżne opcje – w programie Gimp można ciekawie edytować i obrabiać zdjęcia. Pomagają w tym warstwy, kolory, filtry i ciekawe opcje, które warto poznawać i wykorzystywać. Na wszystkie możliwości tego programu zwróciłem uwagę w moim kursie o Gimp
  • dostępność – działa na wszystkich popularnych systemach operacyjnych, jak Windows, Mac, Linux. Świetnie sobie radzi na procesorach z możliwościami x32 i x64. 
  • tworzenie wiele projektów – w programie Gimp można od razu pracować nad realizacją wielu projektów graficznych. Wystarczy tworzyć nowe projekty i wtedy na samej górze jest możliwość przechodzenia między projektami. Pozwala to także na szybkie przygotowanie podobnych projektów bądź stosowanie z takich projektów podobnych filtrów, warstw, masek itp. funkcji. 
  • ciągłe aktualizacje – program graficzny Gimp jest na bieżąco aktualizowany przez jego twórców, jak i samych użytkowników(także użytkownicy mogą decydować się na jego ciągłe ulepszanie). To sprawia, że już wkrótce będzie dostępna wersja Gimp 3.0. Ale i tak będą w niej dostępne wszystkie funkcje, które na tą chwilę wykorzystujemy w Gimp 2.1. Jeśli więc świetnie poradzisz sobie z obsługą Gimp 2.1. to po aktualizacji na 3.0 nie będziesz mieć żadnych problemów. Najlepiej, jeśli ten program Gimp pobierasz z oryginalnej strony twórców

Dlaczego korzystamy z programu Gimp i Canva?

Canva to wyjątkowy program graficzny, który działa bardzo intuicyjnie i rozwija się na bieżąco. W tym programie od razu mam dostęp do wielu uporządkowanych swoich projektów. Mogę szybko przygotować projekty do social media, na bloga i do wielu innych zastosowań. Łatwiej mi również w Canva uzyskać dostęp do ciekawych naklejek, filtrów, innych elementów i zdjęć.

Dodatkowo w Canva mam podpięty swój Bitmoji i dzięki temu tworzę projekty dopasowane do mojej marki. Udało mi się poznać wszelkie możliwości Canva i dlatego trudno mi się z nią rozstać(możesz dołączyć do moich 2 kursów – Canva 1 i Canva 2).

Gimp to program graficzny, z którym się nie rozstaję. Dlaczego?

Gimp pozwala na wykorzystanie dodatkowych opcji, które nie są dostępne w Canva. Przydają się one przy edycji różnych zdjęć portretowych, krajobrazowych. A dodatkowo w Gimp można tworzyć ciekawe animacje. Cieszy mnie to, że ten program graficzny jest dalej darmowy i coraz bardziej rozbudowany(swoimi możliwościami dorównuje programom typu photoshop czy lightroom i innym).

I dlatego chcę być z nim na bieżąco. By poprzez ten program tworzyć wyjątkowe grafiki i zdjęcia. Ale zarazem po to, aby tą wiedzą dzielić się z innymi. Chcę dać innym możliwość zadecydowania czy chcą korzystać tylko z programu Canva czy może również z Gimpa. Ja polecam oba rozwiązania(szczególnie jeśli chcemy rozwijać się w kierunku grafiki komputerowej, a nie stać nas na subskrypcję photoshopa).

Są Ci już dobrze znane zalety najnowszej wersji Gimp 2.1. A muszę Ci powiedzieć, że twórcy tego programu pracują już od kilku lat nad nową wersją czyli 3.0.. A jeśli już udaje Ci się korzystać z tego programu, to daj o tym znać w komentarzu bądź gdy masz pewne pytania, to również i na nie czekam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasz kompletny kurs o Canva!

Ponad 30h wideo, od podstaw do kwestii zaawansowanych, gotowe szablony, wsparcie i dużo więcej. Zapraszamy!

Kurs o CANVA
1