Jak zablokować numer telefonu niechciane SMSy w każdym telefonie?

Jak zablokować numer telefonu niechciane SMSy w każdym telefonie

Jak zablokować numer, niechciane połączenia i SMSy w telefonie? Powiedzmy, że kontaktuje się z Tobą wielu telemarketerów, różnorodnych firm czy instytucji finansowych i chcą Ci coś sprzedaż. Nie możesz się dziwić, że próbują Ci coś sprzedać, ale możesz poczynić pewne przygotowania.

dzięki temu w pełni wyzwolisz się przed niechcianymi telefonami i SMS

To sprawi, że gdy ponownie spojrzysz na swój telefon, to będzie on w pełni czysty – pozbawiony dodatkowych treści reklamowych. Większość telemarketerów nie będzie mogła się do Ciebie dodzwonić. Jeśli więc chcesz uprościć swoje życie w taki sposób, to skorzystaj z poniższych propozycji. To najlepsze aplikacje do blokowania niechcianych połączeń i SMS w telefonie.

Ważne: Poniższe wskazówki o tym jak zablokować numer telefonu – połączenia głosowe i smsy, mają zastosowanie w takich telefonach, jak: Asus, BlackBerry, Bluboo, Cat Phones, Cubot, Discovery, DooGee, Goclever, Google, Homtom, Honor, HTC, Huawei, Kiano, Kruger&Matz, Lenovo, LG, Manta, Maxcom, Meizu, Microsoft, Motorola, myPhone, Nexus, Nokia, OnePlus, Oppo, Overmax, Prestigio, Samsung, Sony, Sony Ericsson, TP-Link, Ulefone, UMI, Wiko, Xiaomi, ZTE oraz w przypadku telefonów innych marek. Dodatkowo wyjaśniam, jak zablokować numer w każdej sieci(np. play, orange, nju, plus itp.). Powodzenia!

Jak zablokować numer i SMSy – Spis treści:

 1. Jak zablokować numer telefonu iPhone z systemem iOS?
 2. Jak zablokować numer telefonu z Androidem?
 3. Aplikacje Android i iOS do blokowania numeru telefonu i smsów
 4. Jak zablokować numer telefonu w Play?
 5. Jak zablokować numer telefonu w Orange?
 6. Jak zablokować numer telefonu w NJU?
 7. Jak zablokować numer telefonu w Plusie?
 8. Jak zablokować numery premium i zastrzeżone u operatora?
 9. Dlaczego zablokować numer telefonu?
 10. Dlaczego zablokować niechciane smsy?

Jak zablokować numer telefonu iPhone z systemem iOS?

Właściciele telefonów z systemem iOS czyli zazwyczaj iPhone’ów, mogą szybko i bezpiecznie zablokować niepożądane numery telefonów. Ta funkcja jest już dostępna od wersji iOS 7.0. Wystarczy przejść do listy połączeń i wyszukać numer, który chcemy zablokować.

jak-zablokować-numer-telefonu-iOS-iphone

W pobliżu takiego numeru pojawia się ikonka informacji. Należy ją nacisnąć, a otworzy się lista zadań związana z tym numerem. Wybierasz opcję ukazaną prawie na samym dole o nazwie „blokuj tę osobę„.

Gdy to zaznaczysz, to numer zostanie już automatycznie zablokowany. I dotyczy to zarówno połączeń głosowych, jak i wiadomości tekstowych czy połączeń FaceTime. W żaden sposób dany numer nie będzie mógł się już z Tobą skontaktować.

Jak zablokować numer telefonu z Androidem?

Wszystkie smartfony posiadające system Android(przynajmniej tak być powinno) mają opcję samodzielnej blokady niechcianych połączeń i sms dla wybranych numerów. Jak należy zablokować dany numer telefonu? Wchodzisz w historię połączeń i wyszukujemy numer, który zamierzamy zablokować. Klikasz w niego i dzięki temu przechodzimy do jego ustawień. Na liście będziesz miał opcję „blokowania/odblokowania numeru„(ta nazwa może się różnić w zależności od danego telefonu).

Po naciśnięciu tej blokady mamy możliwość wyboru czy chcemy zablokować połączenia głosowe i cz jeszcze krótkie wiadomości tekstowe sms. Możemy więc zaznaczyć obie te opcje, gdy nie chcemy, aby dany numer w żaden sposób się z nami kontaktował.

2 opcja: jeśli w twoim smartphonie nie pojawia się opcja samodzielnego blokowania numerów, to możesz przekierować niechciane połączenia bezpośrednio na pocztę głosową. Wystarczy przejść do widoku kontaktu i opcji „przekierowanie na pocztę głosową”. Dzięki temu na chwilę jesteśmy w stanie uwolnić się od numeru, który nas nęka.

Aplikacje do blokowania numeru telefonu i SMSów:

Film z kanału #JakSieRozwijac:

1. Odebrać telefon? / blokowanie połączeń i SMS

aplikacje do blokowania połączeń i sms - odebrać telefon

Dzięki niej blokujesz pewne numery, które już posiadasz w swojej książce telefonicznej (zapisane w telefonie) i chcesz je zablokować. Blokujesz w ten sposób połączenia telefoniczne i sms. Możesz również skorzystać z opcji blokowania wielu połączeń telefonicznych, które zostały dodane przez społeczność tej aplikacji. Oni uznali, że te pewne telefony to SPAM i Ty możesz również zatwierdzić, aby takie telefony do Ciebie nie dzwoniły.

2. Blokada połączeń / blokowanie połączeń

aplikacje do blokowania połączeń i sms - blokada połączeń

Idealna aplikacja, dzięki której zablokujesz połączenia tylko konkretnych numerów. Kiedy ktoś dodzwoni się do Ciebie i dowiadujesz się, że to SPAM, to włączasz tą aplikację. I dodajesz do zablokowania połączenie z „historii połączeń w telefonie”. Jest to prosta aplikacja, zajmuje mało miejsca, a może już świetnie spełnić swoją funkcję. Nie blokuje SMS.

3. Truecaller – ID dzwoniącego / blokowanie połączeń i SMS

jak blokować niechciane połączenia i sms w telefonie - aplikacja truecaller id dzwoniącego

Jest bardzo rozwinięta. Dzięki niej udaje się blokować nawet niezidentyfikowane numery (te zablokowane). Społeczność tej aplikacja jest duża i ona również posiada listę numerów SPAM. Możesz więc w ustawieniach zaznaczyć, aby takie numery się z Tobą nie łączyły.

Jak zablokować numer telefonu w Play

Dawniej było to dostępne za pomocą wizytówka.play.pl, natomiast nie jest już to aktualne. Wystarczyło tam stworzyć swoje indywidualne konto i przejść do ustawień, gdzie pojawiła się lista zablokowanych numerów i mogliśmy ją uzupełniać.

Na tą chwilę istnieje inne konto internetowe dla właścicieli numerów PLAY czyli konto.play.pl i właśnie tam w ustawieniach jest możliwość blokowania numerów. Dodatkowo została stworzona aplikacja o takiej samej nazwie dostępna w Google Play i App Store czyli Konto PLAY. Można ją zainstalować na swój telefon i z poziomu tej aplikacji dodać zablokowane numery telefonów.

Dodatkowo możesz w telefonie sprawdzić takie funkcje:

 • Menu-Ustawienia-Aplikacje-Połączenia-Połączenia głosowe-Blokowanie połączeń
 • Menu-Ustawienia-Aplikacje-Połączenia-Wszystkie połączenia-Automatyczne Odrzucanie

I dzięki temu zablokujesz konkretne numery telefonów bądź automatycznie odrzucić wszystkie połączenia przychodzące. Twój wybór 🙂

W pewnych starszych telefonach jest jeszcze taka opcja:

 1. Zapisujesz numer, który chcesz zablokować w książce telefonicznej
 2. Wchodzisz w menu kontaktów i wybierasz Grupy
 3. Utwórz grupę o nazwie np. „numery blokowane” lub „czarna lista”
 4. Dodaj ten numer do utworzonej grupy
 5. Przejdź do Ustawień telefonu i wybierz Ustawienia połączeń
 6. Wybierz Ustawienie wspólne i dalej Odrzucanie połączeń
 7. Włącz odrzucanie, wybierz z listy odrzuconych grupy, z nich wybierz tą stworzoną na początku(numery blokowane czy czarna lista)
 8. Zapisz i tak oto działa. U góry po lewej stronie(blisko ikony siły zasięgu) wystąpi wygięta strzałka(informuje o włączonej opcji odrzucania numerów

Jak zablokować numer telefonu w Orange

Na początek warto sprawdzić czy posiadasz najnowszą możliwą dla swojego telefonu aktualizację oprogramowania (np. iOS czy Android). Wtedy numer, który Cię nęka będziesz mógł edytować i dodać do listy połączeń blokowanych(do SPAMU). Bądź zainstalować powyższe aplikacje do blokowania numerów i SMS.

Jeszcze inna opcja: Utwórz nową grupę kontaktów w telefonie, np. w Kontakty -> Opcje grup -> Dodaj grupę. Tam dodajesz te telefony, które chcesz, by do Ciebie telefonowały. Teraz wchodzisz w Ustawienia -> połączenia -> Zarządzanie połączeniami -> Akceptuj połączenia -> Tylko z listy i tutaj wybierasz te grupy, które mogą do Ciebie dzwonić. Podobnie możesz stworzyć grupę „numery zablokowane” czy „czarna lista numerów” i tam wtedy przechodzisz do Ustawień i blokujesz połączenia z danej grupy „numery zablokowane”(gdy masz taką opcję w telefonie).

Jak zablokować numer zastrzeżony / prywatny w Orange:

 • włącz usługę BPA należy wysłać SMSa o treści AKT BPA pod numer 8087 lub wyślij kod USSD 11071#
 • Sprawdź status usługi BPA przez SMSa o treści SPR BPA pod numer 8087 lub wyślij kod USSD 11071*01#
 • Wyłączysz usługę BPA wysyłając SMSa o treści REZ BPA pod numer 8087 lub wysyłając kod USSD 11071*00# i klikając ikonę połączenia

Wysłanie SMS-a lub kodu USSD jest darmowe. Sprawdzisz czy ta opcja jest jeszcze aktualna bezpośrednio na stronie Orange.

Jak zablokować numer telefonu w NJU

Gdy pytamy się operatora NJU o blokadę numeru telefonu, który nas nęka, to otrzymamy taką odpowiedź: „Operator ze względów prawnych nie może zablokować na Twoją prośbę numeru telefonu. Jedyny sposób aby taką blokadę operator mógł założyć to zgłosić sprawę na policję o nękanie, musi zostać założona sprawa i jeśli sąd uzna taką potrzebę może zezwolić operatorowi na zablokowanie takich połączeń.”

1 opcja: Zainstaluj antywirusa, zablokuj niechciany numer i ustaw, aby nie powiadamiał Cię o próbach połączeń. Nawet nie zobaczysz że znowu próbował 🙂

2 opcja: wykorzystanie z poziomu telefonu funkcji Blokowanie numeru. Wystarczy edytować numer, który do nas dzwoni i dodajemy do listy zablokowanych numerów.

3 opcja: instalujemy na smartfon ze sklepu Google Play czy App Store aplikację blokującą połączenia i sms. Są one wyżej opisane w tym artykule, więc już z tych kilku programów do blokowania numerów możesz skorzystać!

Jak zablokować numer telefonu w Plusie?

Jeśli masz znany smartphone, to zapewne posiadasz w nim taką opcję, jak czarna lista numerów. Zazwyczaj przechodzi się tam przez Menu > Ustawienia > Ustawienia Aplikacji > Połączenia > Wszystkie > Automatyczne Odrzucanie > Lista Blokowanych/Dodaj do listy.

Nie musi ta ścieżka do blokowania numeru w ustawieniach telefonu wyglądać tak samo. Ale niech będzie dla Ciebie mapą, która doprowadzi Cię do celu.

Dodatkowo w Plusie jest możliwość „Blokowania połączeń z numerów zastrzeżonych” Wystarczy włączyć usługę ACR. W tym celu musisz zadzwonić do BOK sieci Plus przez numer 2601 bądź korzystając z Plus Online.

Jak zablokować numery premium i zastrzeżone u operatora

Wszyscy operatorzy nie są w stanie zapewnić nam blokady konkretnych numerów. Zawsze mogą nam zwrócić uwagę na wykorzystanie funkcji blokowania dostępnych w telefonie bądź korzystając z pewnych dedykowanych aplikacji. Sami nie mogą się tym zająć, nie jest to zgodne z ich polityką. Natomiast mogą zapewnić blokadę wiadomości SMS należących do „grupy Premium„. Wystarczy więc wybrać się do takiego operatora bezpośrednio bądź skonsultować się z nim online. A następnie poprosić o zablokowanie numerów Premium. Dzięki temu nigdy nasz numer nie zostanie dołączony do żadnej prenumeraty, za którą moglibyśmy ponosić ogromne koszty. Warto więc się przed tym zabezpieczyć.

Gdybyśmy chcieli jeszcze poprosić o zablokowanie połączeń głosowych, to tutaj operator ma możliwość stworzenia blokady na wszystkie połączenia pochodzące z numerów zastrzeżonych. Ale oznacza to zablokowanie wszystkich numerów zastrzeżonych.

Dlaczego zablokować niechciany numer telefonu:

 • otrzymujemy regularnie telefonu od nieznanych numerów i najczęściej to pewna forma reklamy, z którą nie chcemy mieć do czynienia
 • dzwoni do nas ktoś z za granicy i gdybyśmy odebrali, zostałyby nam naliczone pewne wysokie opłaty za połączenie
 • nęka nas ktoś i chcielibyśmy skutecznie zablokować jego numer telefonu(tutaj można jeszcze zgłosić tą sprawę na Policji, a nawet starać się o odszkodowanie)
 • chcemy zerwać z kimś znajomość na dobre

To pewne znane powody, dla których decydujemy się na zablokowanie kogoś numeru w naszym telefonie. Może masz jeszcze inne. Jeśli tak, daj o nich znać w komentarzu!

Dlaczego zablokować niechciane SMSy:

 • piszą do nas smsy instytucje finansowe w sprawie możliwości przyznania nam kredytu
 • otrzymujemy smsy, które zachęcają do wysłania płatnego sms, który może zapewnić nam wygraną
 • piszą do nas fundacje, które zachęcają do złożenia datku
 • ktoś nęka nas przez smsy i chcemy to definitywnie zakończyć(tutaj można jeszcze zgłosić tą sprawę na Policji, a nawet starać się o odszkodowanie)

Najczęściej otrzymuję takie niechciane sms od instytucji bankowych, reklamy w sprawie inwestowania na giełdach itp. Ale nie zdziwi mnie to, że rodzaj takich sms-ów reklamowych jest dopasowany indywidualnie do każdej osoby. Dlatego Ty możesz już otrzymywać inne niechciane sms. Skąd? Może gdzieś ujawniłeś swój numer telefonu, na przykład na swojej stronie internetowej, w wizytówce Google Maps czy w pewnych Social Media(np. Facebook). Wtedy może być on dostępny publicznie, więc inni mogą z niego korzystać.

Wiesz już, jak zablokować numer telefonu. Wykorzystaj więc którąś z tych wskazówek, ustawień w telefonie czy aplikacji i następnie wyzwól się od SPAMU czyli niechcianych połączeń telefonicznych i SMS. To sprawi, że jeżeli ktoś do Ciebie zadzwoni, to możesz bez problemu odebrać. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.