Najlepsze książki biznesowe, które warto przeczytać? Top książki!

Najlepsze książki biznesowe, które warto przeczytać Top książki 2020!

Czytanie książek rozwija, pod względem intelektualnym, emocjonalnym i psychicznym. Jest to tym bardziej możliwe, jeśli czytasz najlepsze książki biznesowe i poradnikowe, których część znajduje się w mojej liście poniżej. Będzie ona co jakiś czas aktualizowana.

Aby zostać zachęconym do ich przeczytania, przypomnij sobie, dlaczego czytanie książek jest w ogóle tak ważne?


Co daje czytanie dobrych książek?

Czytanie pozwala gromadzić coraz to większą wiedzę, doświadczenie, czerpać inspirację i uczyć się nowych rzeczy. Z całą pewnością taka regularność czytania pozwala stawać się jeszcze lepszymi ludźmi, zarówno w życiu zawodowym i osobistym. Tak jest również w moim przypadku, ponieważ dobre książki uwielbiam czytać i szczerze polecam, nawet jeśli za tym nie przepadasz.

Gdy na samym początku przymuszasz się do czytania kolejnych 5, 10, 20 i 100 dobrych książek, to później wejdzie Ci to w krew. I zauważysz, że naprawdę warto. Tak było u mnie i podobnie będzie u Ciebie!

A jeszcze więcej zalet czytania znajdziesz w artykule „Dlaczego warto czytać książki?

Jakie książki warto przeczytać?

Taka lista książek godnych przeczytania jest nie jest zbyt duża. Postarałem się ukazać te godne polecenia, które mogą się sprawdzić w każdym biznesie – stacjonarnym i online.

 • Zaufanie czyli Waluta Przyszłości – droga od zera do 7 milionów Michała Szafrańskiego. Krok po kroku opisuje, jak do tego doszedł prowadząc swój biznes online, więc jest od kogo się uczyć.
 • Getting Things Done (David Allen) – autor stara się przez swoją książkę zachęcić do prowadzenia bardziej zorganizowanego życia. Zwraca na korzyści z tego wynikające. Ukazuje piękne możliwości metody GTD czyli „Getting Things Done”. Dzięki niej uczymy się planowania, harmonii oraz porządku. Szczerze polecam, ponieważ to dzięki niej może życie staje się jeszcze lepiej sprecyzowane. Przydaje się zarówno w uporządkowaniu życia zawodowego, jak i osobistego.
 • Biblia copywritingu (Darek Puzyrkiewicz) – wspaniała książka o Copywritingu czyli jak pisać, aby ludzie nas słuchali i by skutecznie sprzedawać.
 • Finansowy ninja (Michał Szafrański) – wspaniały poradnik finansowy, który przyda się w życiu osobistym i firmie.
 • Zostań Freelancerem – pracuj zdalnie i rozwijaj biznes online  – książka przeznaczona dla tych, którzy chcą pracować zdalnie oraz dla tych, którzy zamierzają swój biznes skutecznie promować w Internecie oraz pozyskiwać nowe źródła przychodów. Jeśli więc chcemy zostać freelancerem bądź dobrze promować siebie i swoj biznes w Internecie, to warto z tej wiedzy skorzystać!
 • Ogarnij SEO i Pozycjonowanie stron www– moja 2 książka, która w prosty sposób ukazuje, jak można samodzielnie promować swoje strony firmowe, blogi i sklepy online w Internecie.
 • Ogarnij WordPress i tworzenie stron www / bloga – moja 3 książka na temat WordPressa, czyli prostego i szybkiego tworzenia stron www.
 • Sprzedawaj więcej (Marcin Osman) – wspaniała książka o tym, jak skutecznie sprzedawać. Sprawdzone techniki i narzędzia, z których można od razu korzystać i widzieć wspaniałe rezultaty. Marcin to specjalista od sprzedaży, który regularnie dzieli się swoimi radami i osiągnięciami.
 • Jak pisać żeby chcieli czytać i kupować? – książka specjalisty od reklamy na Facebooku. Tłumaczy, jakie słowa warto używać w kampaniach reklamowych, na stronach www oraz w innych miejscach, aby przynosiły nam jak najwięcej Klientów.

Pamiętaj: Czytanie najlepszych książek to o wiele lepsza opcja, niż oglądanie telewizji czy słuchanie radia. Już przeczytanie 1 dobrej książki każdego tygodnia czy miesiąca pozwala Ci być mądrzejszym, a to już dobra droga rozwoju swojego biznesu. Powodzenia!

2 Comments

 1. Książki biznesowe

  Finansowy Ninja to obowiązkowa pozycja, chociaż jest to bardziej książka o finansach osobistych, niż książka biznesowa. Niezależnie od tego, szczerze polecam :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.