Najlepsze narzędzia SEO do pozycjonowania – Kurs SEO online

Najlepsze narzędzia SEO do pozycjonowania - Kurs SEO online

Rozumiesz już, czym jest pozycjonowanie i optymalizacja? A przynajmniej w małym stopniu? W takim razie wykorzystaj odpowiednie narzędzia SEO, dzięki którym zadbasz o swoją stronę bądź przekonasz się, co należałoby w niej poprawić?

Poznaj i sprawdź najlepsze narzędzia SEO

Takie narzędzia seo ułatwiają Ci monitorowanie pozycji strony i regularnie dbanie o jej stan w wyszukiwarce Google. Które z nich są przede wszystkim sprawdzone i zapewniają wiele możliwości. O nich poniżej!


Narzędzia SEO do pozycjonowania:

Najlepsze narzędzia seo do pozycjonowania i optymalizacji

A. Do sprawdzenia szybkości działania strony

 1. Page Speed Insights  – do sprawdzania szybkości działania strony od Google.
 2. GTmetrix – do dokładnego audytu strony www.
 3. Tools Pingdom – zestaw cennych narzędzi SEO w jednym miejscu.

B. Narzedzia do optymalizacji SEO

 1. Yoast SEO  – wtyczka do WordPressa ukazująca, jak zoptymalizować wpisy / artykuły pod względem SEO, dostępna w języku polskim.
 2. Testing Tool Google – narzędzie do testowania uporządkowanych danych na naszej stronie.
 3. Technical SEO Tool  – zestaw kilku narzędzi w 1 miejscu.
 4. SeoQuake – wtyczka na Google Chrome do sprawdzania stron, które przeglądamy w sieci.

C. Widoczność strony

 1. Semstorm – narzędzie do codziennego użytku dla Seo-wca.
 2. Semrush – jedno z wielu narzędzi do przeprowadzenia audytu seo. Wiele więcej w artykule “Darmowy audyt SEO w kilka sekund“.
 3. Senuto – analizuje widoczność strony i przeprowadza audyt seo.

D. Analiza linków przychodzących

 1. Ahrefs – narzędzie do dokładnego analizowania linków prowadzących do naszej strony i stron naszej konkurencji.
 2. Majestic – cenna wyszukiwarka marketingowa SEO przeznaczona dla profesjonalistów seo, programistów, firm i analityków mediów. Więcej o niej dowiecie się na kanale YT Majestic , który wszystko nam wyjaśnia.

E. Narzędzia SEO do śledzenia wyszukiwania najlepszych słów/fraz kluczowych do pozycjonowania:

 • Ubersuggest – rozbudowane narzędzie stworzone przez mistrza od Marketingu, Neila Patela. Pozwala ocenić, na które słowa kluczowe warto pozycjonować swoją stronę firmową, bloga i sklep online. Dodatkowo umożliwia przeprowadzenie aktualnej oceny naszej strony www, jej linkowania i widoczności w wyszukiwarce Google.
 • Planner słów kluczowych Google – aby korzystać z tego narzędzia, musimy posiadać konto Google Adwords. Pozwala ocenić, jak wielu internautów wpisuje poszczególne słowa / frazy kluczowe do wyszukiwarki Google w danym okresie czasu. Ułatwia to wyszukanie najlepszych słów/fraz kluczowych, na które warto pozycjonować swoją stronę. I umożliwia szybkie wykorzystanie takich słów w reklamie Google Adwords, przy tworzeniu różnych kampanii sponsorowanych.

F. Śledzenie pozycji strony:

Cenne narzędzia do sprawdzenia pozycji strony w wyszukiwarce Google. Wiele z nich ukazałem również w artykule “Jak sprawdzić pozycję strony w Google“. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się o ich zaletach coś więcej, to zajrzyj 🙂

 • Serprobot – na tą chwilę najlepszy i najtańszy na świecie narzędzie do śledzenia pozycji naszych stron na wybrane frazy / słowa kluczowe, monitorowanie 25 fraz za darmo. A monitorowanie ponad 300 fraz kluczowych około 25 zł miesięcznie(6$). Korzystam od lat!
 • Cmonitor
 • Seomonitor

Jakie inne narzędzia SEO, Ebiznesu i Emarketingu?

Pozycjonowanie poprzez narzędzia seo do pozycjonowania i marketingu
 • Narzędzia Ebinesu – lista ponad 100 narzędzi z krótkim wyjaśnieniem i legendą.
 • Narzędzia Emarketingu  – podstawowe narzędzia dla copywritera, pozycjonera, programistów, właścicieli blogów, stron firmowych i sklepów online.

To na tą chwilę wszystkie najlepsze narzędzia SEO, które mogę Ci polecić. Przydało się coś? Mam taką nadzieję, a jeśli chcesz więcej, to poznaj moje wszelkie narzędzia, z których korzystam. Gdy potrzebujesz jeszcze czegoś bądź chcesz coś zaproponować, daj znać w komentarzu!

6 Comments

 1. katrilly

  Fajnie, że podzieliłeś to na kategorie 🙂 Te uwielbiam Yoast. Ale wydaje mi się, że mógłbyś też dodać Nightwatch.io Nightwatch do listy razem z Majestic i Ahrefs. Próbowałeś kiedyś?

  1. Jak Się Rozwijać

   Nie sprawdzaliśmy, ale może za jakiś czas się uda, gdy będziemy mieć chwilę wolnego. Na razie takiej nie mamy, ale wrzucamy do “spraw na później” 🙂

 2. Prawnik

  Yoast chyba najlepsza wtyczka do WP

  1. Jak Się Rozwijać

   Zgadza się, również polecamy. Czy najlepsza? Hmm…w zależności do czego. Jest świetna do optymalizacji treści, natomiast już do kompresji obrazów, wykonania kopii zapasowej czy zabezpieczenia przed spamem musimy skorzystać z innej wtyczki 🙂

 3. Jarocek

  Super zdecydowanie bardzo praktyczny przede wszystkim , dlatego zostawiam komentarz 😉 Czekam na więcej i będe wpadał częściej, bo np szukałęm podobnych informacji w innych blogach, czy magazynach typu online markting i nie mogłem znaleźć , dlatego duży plus 😉

  1. Jak Się Rozwijać

   Dziękuję, proszę być na bieżąco, niejednokrotnie zaskoczymy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1