Zarabianie na ankietach online – opinie, serwisy i wskazówki

Zarabianie na ankietach online w 2020 roku - opinie, serwisy i wskazówki

Wypełnianie ankiet to sposób na zarabianie w Internecie, który zapoczątkował przygodę wielu osób w tym temacie. Właściwie od kiedy powstała możliwość dorobienia sobie do pensji wszyscy zaczynali właśnie od odpowiadania na pytania, które do dziś nurtują wiele firm. Obecnie w sieci krąży wiele mitów na ten temat. Dlatego tez poniżej przedstawiam kilka faktów, a także odpowiem na pytania – czy nadal warto wypełniać ankiety i czy jest to bezpieczny zarobek? Zapraszam!

Jeśli Twoim marzeniem jest zarabianie przez Internet to na początku nie możesz pominąć wypełnianie ankiet. To idealny początek dla tych, którzy dopiero zaczynają i nie mają zupełnie pojęcia na ten temat.

Ciężko jest bowiem od razu stwierdzić, czym tak naprawdę chcemy się zajmować na dłuższa metę. Czy chcemy pisać artykuły, tworzyć filmiki na YouTube, prowadzić konto na Instagramie, działać jako Freelancer czy zbudować własną firmę i biznes online itd. Pracując na etacie masz już dziś możliwość sprawdzenia czy nadajesz się do pracy w domu. Wprowadzanie danych do ankiet sprawdzi czy jesteś sumienny. Zarabianie w sieci wymaga od nas wielu cech – nie każdy nadaje się do zarabiania w sieci. Ale Ty może tak!

Film z kanału #JakSieRozwijac:

Na czym polega wypełnianie ankiet?

To niezwykle prosta czynność, stąd też polecana jest każdemu laikowi. Istnieje wiele serwisów, na które wystarczy się jedynie zarejestrować. Tam znajdziemy wiele ankiet, z którymi z pewnością stykaliśmy się już nieraz. Ale teraz wypełniając je możemy dodatkowo zarobić prawdziwe pieniądze.

Zatem do naszej pracy należeć będzie jedynie odpowiadanie na pytania. Niekiedy będzie to zaznaczenie jednej z kilku odpowiedzi. W innych przypadkach będziemy musieli napisać coś od siebie.

Jak zacząć?

Największa zaletą tej pracy jest fakt, że nie musimy posiadać żadnego doświadczenia. Nie musimy się też zupełnie przygotowywać. Wystarczy poświęcić nieco czasu i tyle!

Najważniejsza kwestią może okazać się znalezienie serwisów, które oferują tego typu współpracę. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest ich mnóstwo. Ale wiele z nich to oszuści.

Pamiętajmy, by nie wpłacać żadnych pieniędzy w zamian za duże zarobki – takie praktyki nadal działają choć są niedozwolone. Niestety początkujący często się na nie nabierają. Pamiętaj, by zawsze przed rejestracją poszukać opinii na temat danej strony internetowej. To uchroni Cię przed naciągaczami.

Gdzie szukać ankiet do wypełnienia?

To niejako zostało już wspomniane. Tylko poprzez serwisy, które są pośrednikami między nami a firmami możemy wypełniać ankiety. Zaraz po rejestracji możemy zacząć pracę. Znane mi dawniej serwisy godne zaufania to:

Zarobki

Wypełnianie ankiet nie możemy traktować jako główne źródło dochodu. Dlaczego? Właśnie poprzez zarobki, które nie należą do najwyższych. Zajęcie to stanowi dorobienie do pensji. Trzeba przyznać, że jest to mało wymagające zajęcie i poświęcenie kilkunastu minut na ankietę może nam przynieść kilka złotych zysku. Miesięcznie możemy liczyć na dodatkowe 100-300 złotych. Ale należy się wtedy nieźle postarać i być zarejestrowanym w kilku sprawdzonych serwisach do wypełniania ankiet.

Dodatkowo zarobki z ankiet zależą od naszych predyspozycji i innych możliwości. Zdarza się, że w ankiecie może wziąć udział określona grupa osób, o danym wieku, płci, zainteresowania. Gdy nie spełnimy takich wymagań, to nie będziemy mogli podejść do ankiety bądź zarobimy tylko znikome pieniądze.

Zarabianie na wypełnianiu ankiet online – PODSUMOWANIE

Pomimo niewielkiego zarobku nadal można wypełniać ankiety i na tym coś zarabiać. Biorąc pod uwagę, że nie musimy posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy i wystarczy poświęcić na to kilkanaście minut dziennie wydaje się, że wprowadzanie danych do ankiet to idealna praca w domu dla każdego z nas.

Czy to jednak pewny i bezpieczny zarobek? Tak, o ile będziemy korzystać ze sprawdzonych serwisów, a te nowe szczegółowo sprawdzimy.

Zarabianie przez Internet w ten sposób to idealna propozycja dla każdego z nas, gdyż wystarczy jedynie dostęp do sieci. Pamiętaj, by w miarę możliwości codziennie logować się do ww. serwisów – tylko wtedy osiągniesz zadowalający zarobek.

Ale nie licz na więcej na wypełnianiu ankiet. Nawet, gdy już zdobędziesz doświadczenie, to w pewnych miesiącach zarobisz 50 zł bądź mniej, natomiast w inne powyżej 100 zł, a nawet kilkaset zł. Jeśli więc liczysz na dodatkowe kieszonkowe, to ankiety są dobrym wyjściem. Ale, gdy już chcesz zarobić szybciej takie pieniądze bądź znacznie więcej, to musisz wybrać coś innego.

Wypróbuj jeszcze inne możliwości, np. zarabianie na pisaniu tekstów, zarabianie na YouTube, zarabianie na Amazon, zarabianie na tworzeniu własnych kursów online i książek/e-booków, zarabianie na sprzedaży swoich usług(np. konsulting, programowanie, prowadzenie bloga, tworzenie stron www itp.). Mogą Ci w tym pomóc moje kursy online i książki!

3 Comments

 1. Szymon Owedyk

  Dzięki Monia za polecenie tych miejsc. Może przydadzą się kolejnym czytelnikom tego artykułu o zarabianiu na ankietach 🙂

 2. Sławomir Kuśnierczak

  Lepiej juz sie czegos chyba nauczyc i dzialac jako freelancer na fiverr moim zdaniem

  1. Szymon Owedyk

   To też pewne rozwiązanie. Ale czy lepsze, to zależy dla kogo. Gdy już jesteśmy w pewnym temacie, to na pewno warto pokusić się o stworzenie własnych produktów elektronicznych, jak kursy online czy e-booki. Sam się o tym przekonałem, wydając już kilka książek i kursów. Ale początki zarabiania online dotyczyły właśnie ankiety i działania jako Copywriter SEO 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.