120 000 zł przychodu po 2 latach firmy + “Zostań Freelancerem…”

W tym artykule chciałbym podzielić się przychodami po 2 latach prowadzonej działalności - agencji reklamowej CopywriterExpert, własnego sklepu online i sprzedaży kursów internetowych. Okazało się, że to blisko 120 tysięcy polskich zł, więc uzbierało się i tak dość sporo, powyżej naszych oczekiwań(moich i mojej żony Agaty).

Zobacz, jak udało się uzbierać tyle przychodów na pracy zdalnej i biznesie online i dołącz do kursu "Zostań Freelancerem - pracuj zdalnie i rozwijaj biznes online". Serdecznie Zapraszam!


Film z kanału #JakSieRozwijac:


Zamknęliśmy Firmę po 2 latach

Po tym czasie zamknęliśmy firmę. Już nie chcieliśmy załapać się na duży ZUS i inne koszty.  Teraz działam jako Freelancer dzięki serwisowi Useme oraz współpracuję z kilkoma ważnymi klientami na podstawie Umowy zlecenie / dzieło. Rozliczam się więc już bez prowadzenia firmy. A ubezpieczenie zdrowotne na razie uzyskujemy z Urzędu Pracy (żona jest zarejestrowana jako bezrobotna, dzięki temu jest ubezpieczona i mnie podpięła pod swoje ubezpieczenie jako najbliższą osobę :)).

Niedługo myślimy o tym, aby założyć na nią firmę i nawet otrzymać na to dotacje pow. 20 tys. zł. Zobaczymy, jak wszystko się ułoży, choć myślimy, że dobrze. Planujemy i realizujemy ten plan już teraz. Poniżej przedstawiam dochody z prowadzonej działalności.

Przychody firmy po 2 latach

Przychody po 2 latach prowadzenia firmy: 117 663 zł

Wydatki miesięczne: ZUS ok. 520 zł + podatek dochodowy (zaliczka rozliczana ogólnie, czyli 18%) + dodatkowe koszty (choć nie było ich tak dużo, troszkę wyposażenie biura, elektronika, internet, samochód itp.)

Czysty zysk miesięczny w granicach: 3000 zł-5500 zł.

Do wglądu przedstawiam Analizę "Przychodów i Kosztów" sprzed ostatnich 10 miesięcy. Przedstawia ona również czysty dochód z każdego miesiąca 🙂

Jakie koszty podczas 2 lat prowadzenia firmy:

  • samochód: 6 tys. zł
  • wyposażenie biura i sprzęt komputerowy: ok. 5 tys.
  • podatek dochodowy: ok. 9 tys. zł
  • ZUS: ok. 9 tys. zł
  • internet: 1500 zł

Razem: ok. 30 500 zł

Czysty zysk: ok. 87 163 zł

Średnie wynagrodzenie miesięczne: ok. 3631 zł

Nie było źle po 2 latach. Poznało się sposób prowadzenia firmy, rozliczania całej księgowości. Udało się nawiązać wiele cennych kontaktów, z których korzystam nadal. Polecam więc każdemu, aby spróbował. Myślenie przedsiębiorcze pozostanie na całe życie 🙂

Jak dalej będę rozwijał swój biznes online?

Jak pisałem wcześniej, możliwe, że ponownie będzie firma (tym razem na moją żonę), na którą chcielibyśmy otrzymać dotację. Utrzymuję się jako Freelancer(Copywriter i Pozycjoner w CopywriterExpert) i Instruktor kursów na UDEMY. Zobacz wszystkie moje kursy online i książki o SEO, WordPress, Tworzeniu stron www, Copywritingu Pracy zdalnej i Biznesie online, YouTube, Amazon i Zarabianiu przez Internet. Dodatkowo zarabiam aktualnie kilkaset(300-500 zł) każdego miesiąca na prowadzeniu kanału YouTube #JakSieRozwijac i także kilkaset zł na Afiliacji przez sprawdzone Narzędzia, z których korzysta coraz więcej Freelancerów i Przedsiębiorców. Jest więc naprawdę nieźle 🙂

Już wyjaśniłem w jednym artykule, jak rozliczam się ze sprzedaży kursów na UDEMY jako osoba fizyczna oraz z innych przychodów. Może i dla części z Was ta wiedza może okazać się przydatna.

A Ci, jak udaje się prowadzić swój biznes online? Dalej prowadzisz firmę czy jednak powróciłeś na Freelancing? A może chcesz pracować jako Freelancer? W takim razie skorzystaj z moich książek bądź kursów online na ten temat!

Szymon Owedyk: Copywriter, Pozycjoner, właściciel CopywriterExpert.pl i bloga JakSieRozwijac.pl. Twórca ciekawych artykułów, poradników, kursów i książek na temat SEO i Pozycjonowania, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesu online.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie będzie publiczny! Wymagane pola są oznaczone*

Pozostaw komentarz
Najnowsze artykuły