Jak prowadzić bloga i pisać dobre teksty? 6 wskazówek!

Jak prowadzić bloga i pisać dobre teksty? 6 wskazówek!

Pisanie tekstów to niby prosta sprawa. Swoje myśli, doświadczenie, wiedzę o swoich produktach i usługach, musisz po prostu przelać na słowa. I wszystko jeszcze w taki sposób, aby okazało się to interesujące dla czytelników, którzy z takimi treściami będą się zapoznawać. Dlaczego?

Bo tylko Dobre Teksty sprawiają, że użytkownicy zostaną na Twojej stronie www znacznie dłużej i pozytywnie ją ocenią

Dzięki czemu będzie to możliwe? Teksty te muszą odpowiadać na ich pytanie czy rozwiązywać ich pewien problem. A dodatkowo, muszą być ciekawe i napisane swobodnym językiem. Tak, by ich czytanie okazało się dla każdego czytelnika proste i przyjemne. Jak więc pisać takie teksty i artykuły na bloga, stronę www czy do sklepu internetowego? Obejrzyj film, gdzie dokładnie to tłumaczę bądź zobacz jeszcze niżej, gdzie ukazuję tych 6 złotych wskazówek dobrego pisania!

Film z kanału #JakSieRozwijac:

Jak pisać teksty i artykuły na bloga?

  1. Rozbij wielkie ściany tekstu na mniejsze kawałki
  2. Wykorzystaj wypunktowania i listowanie na rozbicie tekstu
  3. Zastosuj oczywisty nagłówek dopasowany do treści
  4. Zastosuj tylko 1 wezwanie do działania - Call to Action
  5. Smakuj i poprawiaj czyli czytaj tekst półgłosem i poprawiaj.
  6. Sprawdź gramatykę i pisownię w Google Docs

Poznałeś 6 wskazówek, jak pisać bloga i dobre teksty. Możesz te rady wykorzystać także przy tworzeniu innych tekstów - na stronę www czy do sklepu internetowego. Kolejnych 7 wskazówek na ten temat i znacznie więcej - o samodzielnym pozycjonowaniu stron www - ukazuję w moim kursie online "Ogarnij SEO i Pozycjonowanie stron www w Google i Social Media". A jeśli chcesz nauczyć się zarabiać na pisaniu tekstów, to koniecznie dołącz do kursu online "Jak zostać Copywriterem?". Mogą Cię także zainteresować inne moje kursy online i książki o SEO, WordPress, Tworzeniu stron www, YouTube, Amazon i Zarabianiu przez Internet. Serdecznie zapraszam!

Dodaj komentarz :)