Pisanie tekstów to niby prosta sprawa. Swoje myśli, doświadczenie, wiedzę o swoich produktach i usługach, musisz po prostu przelać na słowa. I wszystko jeszcze w taki sposób, aby okazało się to interesujące dla czytelników, którzy z takimi treściami będą się zapoznawać. Dlaczego?
Bo tylko Dobre Teksty sprawiają, że użytkownicy zostaną na Twojej stronie www znacznie dłużej i pozytywnie ją ocenią
Dzięki czemu będzie to możliwe? Teksty te muszą odpowiadać na ich pytanie czy rozwiązywać ich pewien problem. A dodatkowo, muszą być ciekawe i napisane swobodnym językiem. Tak, by ich czytanie okazało się dla każdego czytelnika proste i przyjemne. Jak więc pisać takie teksty i artykuły na bloga, stronę www czy do sklepu internetowego? Obejrzyj film, gdzie dokładnie to tłumaczę bądź zobacz jeszcze niżej, gdzie ukazuję tych 6 złotych wskazówek dobrego pisania!
Film z kanału #JakSieRozwijac:
Jak pisać teksty i artykuły na bloga?
- Rozbij wielkie ściany tekstu na mniejsze kawałki
- Wykorzystaj wypunktowania i listowanie na rozbicie tekstu
- Zastosuj oczywisty nagłówek dopasowany do treści
- Zastosuj tylko 1 wezwanie do działania – Call to Action
- Smakuj i poprawiaj czyli czytaj tekst półgłosem i poprawiaj.
- Sprawdź gramatykę i pisownię w Google Docs
Poznałeś 6 wskazówek, jak pisać bloga i dobre teksty. Możesz te rady wykorzystać także przy tworzeniu innych tekstów – na stronę www czy do sklepu internetowego. Kolejnych 7 wskazówek na ten temat i znacznie więcej – o samodzielnym pozycjonowaniu stron www – ukazuję w moim kursie online „Ogarnij SEO i Pozycjonowanie stron www w Google i Social Media„. A jeśli chcesz nauczyć się zarabiać na pisaniu tekstów, to koniecznie dołącz do kursu online „Jak zostać Copywriterem?„. Mogą Cię także zainteresować inne moje kursy online i książki o SEO, WordPress, Tworzeniu stron www, YouTube, Amazon i Zarabianiu przez Internet. Serdecznie zapraszam!
Wszystkie swoje teksty najpierw piszę w dokumentach Google, gdzie są poukładane w kategorie. Mogę tam sprawdzić ortografię i gramatykę (ja nie robię błędów, to tylko literówki:)) Lubię też sprawdzać tam liczbę słów danego artykułu. Dopiero napisany artykuł wklejam na blog, ale nadal dopieszczam. Zauważyłam, że słownik Google nie wyłapuje wszystkiego, dlatego klikam w każdy blok, gdy dodaję wpis. Wtedy błędy podkreślają się na czerwono. Ale zauważyłam, że działa to tylko przy kliknięciu w dany blok tekstu. Dzięki za kolejne wskazówki.