Jak prowadzić bloga i pisać dobre teksty? 6 wskazówek!

Jak prowadzić bloga i pisać dobre teksty 6 wskazówek!

Pisanie tekstów to niby prosta sprawa. Swoje myśli, doświadczenie, wiedzę o swoich produktach i usługach, musisz po prostu przelać na słowa. I wszystko jeszcze w taki sposób, aby okazało się to interesujące dla czytelników, którzy z takimi treściami będą się zapoznawać. Dlaczego?

Bo tylko Dobre Teksty sprawiają, że użytkownicy zostaną na Twojej stronie www znacznie dłużej i pozytywnie ją ocenią

Dzięki czemu będzie to możliwe? Teksty te muszą odpowiadać na ich pytanie czy rozwiązywać ich pewien problem. A dodatkowo, muszą być ciekawe i napisane swobodnym językiem. Tak, by ich czytanie okazało się dla każdego czytelnika proste i przyjemne. Jak więc pisać takie teksty i artykuły na bloga, stronę www czy do sklepu internetowego? Obejrzyj film, gdzie dokładnie to tłumaczę bądź zobacz jeszcze niżej, gdzie ukazuję tych 6 złotych wskazówek dobrego pisania!

Jak pisać teksty i artykuły na bloga?

  1. Rozbij wielkie ściany tekstu na mniejsze kawałki
  2. Wykorzystaj wypunktowania i listowanie na rozbicie tekstu
  3. Zastosuj oczywisty nagłówek dopasowany do treści
  4. Zastosuj tylko 1 wezwanie do działania – Call to Action
  5. Smakuj i poprawiaj czyli czytaj tekst półgłosem i poprawiaj.
  6. Sprawdź gramatykę i pisownię w Google Docs

Poznałeś 6 wskazówek, jak pisać bloga i dobre teksty. Możesz te rady wykorzystać także przy tworzeniu innych tekstów – na stronę www czy do sklepu internetowego.

1 Comments

  1. anana

    Wszystkie swoje teksty najpierw piszę w dokumentach Google, gdzie są poukładane w kategorie. Mogę tam sprawdzić ortografię i gramatykę (ja nie robię błędów, to tylko literówki:)) Lubię też sprawdzać tam liczbę słów danego artykułu. Dopiero napisany artykuł wklejam na blog, ale nadal dopieszczam. Zauważyłam, że słownik Google nie wyłapuje wszystkiego, dlatego klikam w każdy blok, gdy dodaję wpis. Wtedy błędy podkreślają się na czerwono. Ale zauważyłam, że działa to tylko przy kliknięciu w dany blok tekstu. Dzięki za kolejne wskazówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1