Linkowanie wewnętrzne odgrywają istotne znaczenie, ponieważ pozwala użytkownikom jeszcze lepiej poruszać się na stronie. Zachęca ich do tego, aby pozostali na stronie jak najdłużej. Dodatkowo takie linki w treści pozwala na budowanie nawigacji dla robotów indeksujących, którym łatwiej jest rozpoznać ważniejsze adresy url i frazy kluczowe występujące na naszej stronie.
Linkowanie wewnętrzne = lepsze opinie internautów i wyszukiwarki Google
Przykład linkowania (te niebieskie słowo “Google Search Console” zostało zalinkowane do artykułu)
Te czynniki w dużym stopniu przyczyniają się do budowania skutecznej pozycji strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google. Jak więc można zadbać o profesjonalne, a zarazem szybkie linkowanie wewnętrzne na stronie www? Jeśli strona jest oparta na WordPressie, to z pomocą przychodzi wtyczka Seo Auto Linker. Poznaj ją krok po kroku.
Linkowanie wewnętrzne na stronie
Seo Auto Linker to najprostsza w użyciu wtyczka przeznaczona do tworzenia linków wewnętrznych. Jak zainstalować taką wtyczkę i ją użyć? Poniżej ukazuję Wam kilka wskazówek.
Oglądaj filmik na kanału #JakSieRozwijac:
Instrukcja poniżej dla ulubieńców tekstu i zdjęć:
1. Przechodzisz do naszej strony postawionej na WordPressie, logujesz się i po lewej stronie klikamy w pozycję “Wtyczki“, a następnie “Dodaj nową“. Wyszukujesz wtyczkę “Seo Auto Linker“. Instalujesz ją i włączasz.
2. Po lewej stronie pojawia się już pozycja SEO Auto Linker, w którą klikasz, a następnie “Add New Link“.
3. Wprowadzamy tytuł widoczny dla Ciebie, a poniżej słowa / frazy kluczowe. Możesz wpisać kilka różnych dla jednego adresu url bądź tylko 1. W URL podajesz adres strony. W Link Per Pages zaznaczasz, jaka ilość linków dla danego słowa kluczowego ma pojawić się na 1 stronie.
Jeśli w artykule bądź na stronie pojawi się wielokrotnie dane słowo kluczowe, a Ty tutaj wpiszesz “1”, to zostanie ono podlinkowane tylko raz. Najlepiej tak to ustawić, aby nie zniechęcić użytkowników zbyt dużą ilością tych samych linków wewnętrznych na jednej stronie.
6. Wybierasz typy linku (dofollow, nofollow). Wyjaśnienia w “Słownik SEO“.
7. Zaznaczasz czy link ma zostać otwarty w nowej karcie – target:blank
8. Po prawej stronie widzisz kolumnę, która pozwala zdecydować, gdzie mają pojawić się linki wewnętrzne: wpisy, strony, media.
Linkowanie wewnętrzne na stronie – wnioski
Linkowanie wewnętrzne posiada wiele zalet. Przekonałeś się o tym i warto, abyś zadbał o te linkowanie na swojej stronie firmowej, w sklepie internetowym czy na blogu. Wtyczka Seo Auto Linker to wspaniałe narzędzie, z którego warto skorzystać. Dzięki niemu zyskujemy na czasie, dbamy o seo na stronie, a wrzucają nowe wpisy na blogu, przede wszystkim skupiamy się na wartościowej treści.
Ale to nie wszystko, co potrafi ta wtyczka. Ona może posłużyć także podczas prowadzenia zaplecza seo, na przykład kilku / kilkunastu blogów postawionych na WordPressie. Jeśli pojawia się na nich wartościowa treść i chcesz, aby pojawiły się na niej linki prowadzący do głównej strony pozycjonującej, to również tutaj przyda się to rozwiązanie. Pomocne okazuje się przy tym narzędzie “Multisite” pozwalające na zarządzanie kilkoma blogami jednocześnie.
Poza wtyczką możesz samodzielnie dbać o linkowanie wewnętrzne. Mam nadzieję, że uda Ci się wykorzystać tą wtyczkę i pamiętać o linkowaniu wewnętrznym. Powodzenia w dalszym ogarnianiu WordPressa!
Dzień dobry,
Czy ta wtyczka nadal jest w porządku i działa? Bo zobaczyłam że nie była przez 9 lat uaktualniana?
Pozdrawiam
Ewa Masalska
Zgadza się, warto skorzystać z innej wtyczki, która w tym pomaga. I zadbać o samodzielne wstawianie linków w odpowiednie słowa kluczowe w treści naszych stron i artykułów. My na tą chwilę od wielu lat nie korzystamy już z SEO Auto Linker (ale np. WP External Links). Pozdrawiamy.
Właśnie szukaliśmy jakiejś sensownej wtyczki do linkowania wewnętrznego 😀 Dzięki!
Cieszymy się i polecamy zaglądać tutaj częściej 🙂
Cieszymy się, że się spodobała 🙂
Chyba jedna z bardziej przydatnych wtyczek na WP
Zgadza się 🙂