WordPress kopia zapasowa strony krok po kroku

WordPress kopia zapasowa strony krok po kroku

Gdy masz już pewną stronę WordPress, to koniecznie zadbaj o jej Backup. To właśnie WordPress kopia zapasowa, którą jesteś w stanie automatycznie zaplanować. Dzięki niej uda Ci się zapisać najważniejsze dane związane z Twoją stroną WordPress – pliki instalacyjne, pliki motywów, pliki wtyczek, a zarazem dane, które przesłałeś na stronę WP(zdjęcia, filmy itp.). Gdzie WordPress umożliwia Ci wykonanie takiej kopii zapasowej za darmo?! Przydatna jest pewna niesamowita wtyczka, z której korzysta już miliony zadowolonych użytkowników WordPressa.

To wtyczka UpdraftPlus Backup/Restore, dzięki której kopia zapasowa strony WordPress jest w zasięgu Twojej ręki!

Obejrzyj film i zobacz, jak zainstalować, a następnie ustawić tą wtyczkę, aby kopia zapasowa Twojej strony WordPress automatycznie tworzyła się co pewien czas i była zapisywana w bezpiecznym miejscu.

Film z kanału #JakSieRozwijac:

Kopia zapasowa to już przeszłość. Jeśli udało Ci się ją zaplanować to gratulację. Możesz czuć się bezpieczniej. Gdy czasami zajdzie potrzeba przywrócenia pewnej wersji Twojej strony WordPress, to nie będziesz mieć z tym żadnych problemów.

Kopia zapasowa WordPress strony przydaje się, gdy:

  • dokonałeś zmian w motywie, plikach motywu i strona WordPress się popsuła, a chcesz przywrócić jej wcześniejszy wygląd
  • strona została zaatakowana przez wirusa, przez co nie działa poprawnie
  • serwer, na którym jest postawiona strona przestał działać i usunął pliki Twojej strony(choć zazwyczaj tak nie jest, firma hostingowa również często dba o tworzenie kopii zapasowych, choć zdarzają się wyjątki).
  • przenosisz stronę www na innych hosting

To tylko kilka przykładów, kiedy kopia zapasowa WordPress może Ci się przydać. Pamiętaj więc o jej ustawieniu. Zajrzyj także do kategorii artykułów „WordPress„, gdzie możesz nauczyć się jeszcze więcej.

Zainteresować Cię może także mój kurs online „Ogarnij WordPress i tworzenie stron www„. W nim od A do Z wyjaśniam, jak tworzyć stronę WordPress lub bloga. Korzysta z niego już kilkaset zadowolonych studentów. Możesz tam liczyć na moje wsparcie. Do Twojej dyspozycji są także inne moje kursy online i książki o SEO, WordPress, Tworzeniu stron www, Pracy zdalnej, Biznesie online, YouTube, Amazon i Zarabianiu przez Internet. Serdecznie zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *