WordPress kopia zapasowa strony krok po kroku

WordPress kopia zapasowa strony krok po kroku

Gdy masz już pewną stronę WordPress, to koniecznie zadbaj o jej Backup. To właśnie WordPress kopia zapasowa, którą jesteś w stanie automatycznie zaplanować. Dzięki niej uda Ci się zapisać najważniejsze dane związane z Twoją stroną WordPress – pliki instalacyjne, pliki motywów, pliki wtyczek, a zarazem dane, które przesłałeś na stronę WP(zdjęcia, filmy itp.). Gdzie WordPress umożliwia Ci wykonanie takiej kopii zapasowej za darmo?! Przydatna jest pewna niesamowita wtyczka, z której korzysta już miliony zadowolonych użytkowników WordPressa.

To wtyczka UpdraftPlus Backup/Restore, dzięki której kopia zapasowa strony WordPress jest w zasięgu Twojej ręki.

Kopia zapasowa WordPress strony przydaje się, gdy:

 • dokonałeś zmian w motywie, plikach motywu i strona WordPress się popsuła, a chcesz przywrócić jej wcześniejszy wygląd
 • strona została zaatakowana przez wirusa, przez co nie działa poprawnie
 • serwer, na którym jest postawiona strona przestał działać i usunął pliki Twojej strony(choć zazwyczaj tak nie jest, firma hostingowa również często dba o tworzenie kopii zapasowych, choć zdarzają się wyjątki).
 • przenosisz stronę www na innych hosting

To tylko kilka przykładów, kiedy kopia zapasowa WordPress może Ci się przydać. Pamiętaj więc o jej ustawieniu. Zajrzyj także do kategorii artykułów „WordPress„, gdzie możesz nauczyć się jeszcze więcej.

4 Comments

 1. https://topdomena24h.pl/

  Zabezpieczenie kopii zapasowej strony WordPress jest niezwykle istotne dla ochrony danych i korzystania ze strony w przypadku, osobno lub utraty plików. Wtyczki do tworzenia kopii zapasowych WordPress są nieocenionym narzędziem, które umożliwia automatyczne planowanie i odtwarzanie kopii zapasowych. Dzięki nim można zainstalować pliki instalacyjne, motywy, wtyczki i dane, takie jak zdjęcia i filmy. Istnieje wiele wtyczek udostępnianych za darmo, które korzystają z użytkowników WordPressa. Bezpieczeństwo strony WordPress wymaga uwzględnienia regularnych kopii zapasowych, aby można było sprawdzać różne błędy, takie jak błędy, czy zmiany w infrastrukturze hostingu. Do regulacji krok w konfiguracji stabilności i bezpieczeństwa strony.

  1. Jak Się Rozwijać

   Można też ustawić, aby takie kopie i aktualizacje w WordPress odbywały się automatycznie i to jest wygodne.

 2. Tomek

  Mam pytanko posiadam na blogu wtyczkę WPS Hide Login; i pomimo jej wtyczka będzie automatycznie robić kopie zapasowe? Jak robiłam ręcznie pierwszą kopię zapasową to musiałam ją wyłączyć.

  1. Jak Się Rozwijać

   Witaj, widocznie wtyczka ta nie współgra z wtyczką, która odpowiada za tworzenie kopii zapasowej. Sprawdź czy jakie kopie dokonuje firma hostingowa, na której znajduje się Twoja strona. Może i tam jesteś w stanie sobie ustawić częstotliwość. A jeśli zależy na tworzeniu kopii jeszcze dodatkowo, to polecamy szukać albo innej wtyczki od tworzenia kopii zapasowej albo innej wtyczki od „WPS Hide Login”. Więcej w naszym kursie o WordPress. Pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja na kursy online!
1