WordPress kopia zapasowa strony krok po kroku

WordPress kopia zapasowa strony krok po kroku

Gdy masz już pewną stronę WordPress, to koniecznie zadbaj o jej Backup. To właśnie WordPress kopia zapasowa, którą jesteś w stanie automatycznie zaplanować. Dzięki niej uda Ci się zapisać najważniejsze dane związane z Twoją stroną WordPress – pliki instalacyjne, pliki motywów, pliki wtyczek, a zarazem dane, które przesłałeś na stronę WP(zdjęcia, filmy itp.). Gdzie WordPress umożliwia Ci wykonanie takiej kopii zapasowej za darmo?! Przydatna jest pewna niesamowita wtyczka, z której korzysta już miliony zadowolonych użytkowników WordPressa.

To wtyczka UpdraftPlus Backup/Restore, dzięki której kopia zapasowa strony WordPress jest w zasięgu Twojej ręki.

Kopia zapasowa WordPress strony przydaje się, gdy:

  • dokonałeś zmian w motywie, plikach motywu i strona WordPress się popsuła, a chcesz przywrócić jej wcześniejszy wygląd
  • strona została zaatakowana przez wirusa, przez co nie działa poprawnie
  • serwer, na którym jest postawiona strona przestał działać i usunął pliki Twojej strony(choć zazwyczaj tak nie jest, firma hostingowa również często dba o tworzenie kopii zapasowych, choć zdarzają się wyjątki).
  • przenosisz stronę www na innych hosting

To tylko kilka przykładów, kiedy kopia zapasowa WordPress może Ci się przydać. Pamiętaj więc o jej ustawieniu. Zajrzyj także do kategorii artykułów „WordPress„, gdzie możesz nauczyć się jeszcze więcej.

Zainteresować Cię może także mój kurs online „Ogarnij WordPress i tworzenie stron www„. W nim od A do Z wyjaśniam, jak tworzyć stronę WordPress, blog a nawet sklep Woocommerce. Jego najlepsza oferta w zakładce „sklep„.

2 Comments

  1. Tomek

    Mam pytanko posiadam na blogu wtyczkę WPS Hide Login; i pomimo jej wtyczka będzie automatycznie robić kopie zapasowe? Jak robiłam ręcznie pierwszą kopię zapasową to musiałam ją wyłączyć.

    1. Szymon Owedyk

      Witaj, widocznie wtyczka ta nie współgra z wtyczką, która odpowiada za tworzenie kopii zapasowej. Sprawdź czy jakie kopie dokonuje firma hostingowa, na której znajduje się Twoja strona. Może i tam jesteś w stanie sobie ustawić częstotliwość. A jeśli zależy na tworzeniu kopii jeszcze dodatkowo, to polecam szukać albo innej wtyczki od tworzenia kopii zapasowej albo innej wtyczki od „WPS Hide Login”.

      Więcej w moim kursie o WordPress. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *