Masz postawionego bloga w technologii WordPress. Co można zrobić, aby skutecznie promować siebie i swój biznes w Internecie? Jak pozycjonować bloga WordPress? Czy tak samo, jak w latach poprzednich? Okazuje się, że NIE!
Pozycjonowanie bloga WordPress w tym roku to inna historia, którą warto wziąć pod uwagę!
Poniżej otrzymasz kilka przykładowych pomysłów na pozycjonowanie bloga, zgodnie z różnymi możliwościami finansowymi. Zobacz więc, co możesz uczynić i prawdopodobnie za ile. Wskazówki te mogą również wykorzystać właściciele stron firmowych i sklepów www.
Pozycjonowanie bloga WordPress, gdy masz na początku:
Masz tylko 100 zł
Wystarczy, że zakupisz dobry hosting i kurs na Udemy na temat tego, jak tworzyć stronę/bloga WordPress i później zadbasz o nią pod względem SEO(przynajmniej w stopniu podstawowym).
Masz 500 zł
Po utworzeniu bloga i jego wstępnej optymalizacji SEO przejdź do kolejnego kroku. Samemu stwórz bądź zamów u copywritera bądź w serwisie copywriterskim czy na giełdzie tekstów, treści na swojego bloga. Muszą to być teksty wysokiej jakości, abyś Ty, jako autor bloga, został odebrany jako ekspert w danej dziedzinie.
A jeśli jest to blog firmowy, to wysokiej jakości artykuły budują zaufanie do firmy i tworzą jej pewien brand. Wszystko tak, by przez to zdobywać nowych Klientów.
Do tekstów dobieraj jeszcze zdjęcia stockowe, darmowe bądź płatne, np. z Pixabay czy Unsplash czy innych miejscówek.
Google jest w stanie mierzyć jakość takich artykułów – ocenia autorytet danej strony i osoby, która za nią przemawia.
Masz 1000 zł
Gdy masz w budżecie 1000 zł, to dalej zdecyduj się na wyszukanie tematów, w którym jesteś w stanie dowieźć więcej wartościowych materiałów(tekst, wideo, audio), niż aktualnie ktoś dowiózł. Popularne tematy wyszukiwane przez Internautów znajdziesz korzystając z takich narzędzi, jak Brand24, Ubersuggest czy planner słów kluczowych Google.
Dalej warto zaopatrzyć się w podstawowy mikrofon, kamerkę internetową i inne narzędzia, dzięki którym łatwiej Ci będzie rozpocząć prowadzenie własnego podcastu, kanału YouTube czy innych działań.
Następnie twórz nowe topowe tematy, pasujące do Twojego bloga i rozpowszechniaj te treści w swoich social media. Grafikę niech przygotowuje już ktoś inny, nie korzystaj już ze standardowych i często wykorzystywanych przez innych zdjęć stockowych.
Masz 5000 zł
Gdy masz w budżecie 5000 zł, to poza wszystkimi wcześniejszymi krokami, zadbaj o współpracę z dobrym grafikiem i nad dalszym zoptymalizowaniem strony(np. pomoże Ci w tym współpraca z programistą i techniczne SEO).
Podejmij kolejne kroki, by strona www bloga była szybka, indeksowalna, posiadała właściwą architektura informacji i dalszy plan rozwoju.
I twórz więcej artykułów, które są bardziej targetowane. Dobudowuj treści, które wspierają jeden centralny artykuł. I nie zapominaj o publikacji treści na blogu w innych miejscach, np. na innych blogach, serwisach itp.
Pamiętaj, że najbardziej aktualne informacje, dobrze ułożone i specjalne materiały, narzędzia, otrzymasz dołączając do kursu „Ogarnij SEO i Pozycjonowanie stron WWW + SEO WordPress„. Jego najlepszą ofertę otrzymasz w zakładce „sklep„.
Oj, tak – działa, działa! 💪
Uszanowanko od całego #TeamBrand24! ☺️👋
Dzięki 🙂
Dzięki za wzmiankę o Brand24! 🙂 Mamy tylko nadzieję, że nasze usytuowanie w części „masz 1000 zł” nikogo nie zmyli – nasze narzędzie jest dostępne w o niebo bardziej przyjaznej cenie! 🙂 Dzięki temu na pewno starczy na mikrofon i kamerkę. 😉
Miłego dnia!
Dokładnie. A Twoja odpowiedź przynajmniej stanowi dla mnie i innych dowód, że Wasze narzędzie świetnie działa 🙂
Im mniejszy budżet, tym bardziej człowiek kombinuje z SEO. 😉
Dokładnie. Tylko pytanie, jak kombinuje. Można czasami z SEO przekombinować, korzystając z przestarzałych technik pozycjonowania, które już nie działają. Dlatego jeśli mamy zamiar sami coś kombinować z SEO naszych stron, to warto to czynić po przejściu aktualnych szkoleń 🙂
Mi się wydaje, że ważnym czynnikiem mimo wszystko jest systematyczne publikowanie wartościowych i dobrze nasyconych słowami kluczowymi tekstów, nieważne czy masz 100zł czy 5000zł na bloga. Również ta współpraca z programistą nie wydaje się konieczna wg mnie. Blog to nie jest sklep internetowy, bardzo dużo rzeczy można zrobić tylko z tutorialami na YT czy Udemy tak jak napisałeś i kilkoma wtyczkami do WP 🙂
Zgadza się Paweł. Można i samemu te różne rzeczy ogarnąć samemu, po przejściu pewnych kursów czy szkoleń. Natomiast nie każdy jest w stanie się tym zająć bądź nie ma na to czasu, chęci, a jest w stanie zainwestować pewne środki by zlecić to komuś innemu. Również i mi zdarza się coraz częściej delegować pewne zadania innym osobom, automatom, choć i ja mógłbym je opanować bez problemu. Ale liczę się z tym, że mój czas jest cenniejszy i mogę skupić się na najważniejszych rzeczach. Pozdrawiam 🙂