Jak pozycjonować i promować bloga WordPress? Poradnik SEO!

Jak pozycjonować i promować bloga WordPress w 2020 roku

Masz postawionego bloga w technologii WordPress. Co można zrobić, aby skutecznie promować siebie i swój biznes w Internecie? Jak pozycjonować bloga WordPress? Czy tak samo, jak w latach poprzednich? Okazuje się, że NIE!

Pozycjonowanie bloga WordPress w tym roku to inna historia, którą warto wziąć pod uwagę!

Poniżej otrzymasz kilka przykładowych pomysłów na pozycjonowanie bloga, zgodnie z różnymi możliwościami finansowymi. Zobacz więc, co możesz uczynić i prawdopodobnie za ile. Wskazówki te mogą również wykorzystać właściciele stron firmowych i sklepów www.

Pozycjonowanie bloga WordPress, gdy masz na początku:

Masz tylko 100 zł

Wystarczy, że zakupisz dobry hosting i kurs na Udemy na temat tego, jak tworzyć stronę/bloga WordPress i później zadbasz o nią pod względem SEO(przynajmniej w stopniu podstawowym).

Masz 500 zł

Po utworzeniu bloga i jego wstępnej optymalizacji SEO przejdź do kolejnego kroku. Samemu stwórz bądź zamów u copywritera bądź w serwisie copywriterskim czy na giełdzie tekstów, treści na swojego bloga. Muszą to być teksty wysokiej jakości, abyś Ty, jako autor bloga, został odebrany jako ekspert w danej dziedzinie.

A jeśli jest to blog firmowy, to wysokiej jakości artykuły budują zaufanie do firmy i tworzą jej pewien brand. Wszystko tak, by przez to zdobywać nowych Klientów.

Do tekstów dobieraj jeszcze zdjęcia stockowe, darmowe bądź płatne, np. z Pixabay czy Unsplash czy innych miejscówek.

Google jest w stanie mierzyć jakość takich artykułów – ocenia autorytet danej strony i osoby, która za nią przemawia.

Masz 1000 zł

Gdy masz w budżecie 1000 zł, to dalej zdecyduj się na wyszukanie tematów, w którym jesteś w stanie dowieźć więcej wartościowych materiałów(tekst, wideo, audio), niż aktualnie ktoś dowiózł. Popularne tematy wyszukiwane przez Internautów znajdziesz korzystając z takich narzędzi, jak Brand24, Ubersuggest czy planner słów kluczowych Google.

Dalej warto zaopatrzyć się w podstawowy mikrofon, kamerkę internetową i inne narzędzia, dzięki którym łatwiej Ci będzie rozpocząć prowadzenie własnego podcastu, kanału YouTube czy innych działań.

Następnie twórz nowe topowe tematy, pasujące do Twojego bloga i rozpowszechniaj te treści w swoich social media. Grafikę niech przygotowuje już ktoś inny, nie korzystaj już ze standardowych i często wykorzystywanych przez innych zdjęć stockowych.

Masz 5000 zł

Gdy masz w budżecie 5000 zł, to poza wszystkimi wcześniejszymi krokami, zadbaj o współpracę z dobrym grafikiem i nad dalszym zoptymalizowaniem strony(np. pomoże Ci w tym współpraca z programistą i techniczne SEO).

Podejmij kolejne kroki, by strona www bloga była szybka, indeksowalna, posiadała właściwą architektura informacji i dalszy plan rozwoju.

I twórz więcej artykułów, które są bardziej targetowane. Dobudowuj treści, które wspierają jeden centralny artykuł. I nie zapominaj o publikacji treści na blogu w innych miejscach, np. na innych blogach, serwisach itp.

8 Comments

 1. Kalina

  Oj, tak – działa, działa! 💪
  Uszanowanko od całego #TeamBrand24! ☺️👋

 2. Kalina

  Dzięki za wzmiankę o Brand24! 🙂 Mamy tylko nadzieję, że nasze usytuowanie w części „masz 1000 zł” nikogo nie zmyli – nasze narzędzie jest dostępne w o niebo bardziej przyjaznej cenie! 🙂 Dzięki temu na pewno starczy na mikrofon i kamerkę. 😉
  Miłego dnia!

  1. Jak Się Rozwijać

   Dokładnie. A Twoja odpowiedź przynajmniej stanowi dla nas i innych dowód, że Wasze narzędzie świetnie działa 🙂

 3. Janusz Kamiński

  Im mniejszy budżet, tym bardziej człowiek kombinuje z SEO. 😉

  1. Jak Się Rozwijać

   Dokładnie. Tylko pytanie, jak kombinuje. Można czasami z SEO przekombinować, korzystając z przestarzałych technik pozycjonowania, które już nie działają. Dlatego jeśli mamy zamiar sami coś kombinować z SEO naszych stron, to warto to czynić po przejściu aktualnych szkoleń. Odnajdziesz je także u nas w zakładce sklep 🙂

 4. Paweł

  Mi się wydaje, że ważnym czynnikiem mimo wszystko jest systematyczne publikowanie wartościowych i dobrze nasyconych słowami kluczowymi tekstów, nieważne czy masz 100zł czy 5000zł na bloga. Również ta współpraca z programistą nie wydaje się konieczna wg mnie. Blog to nie jest sklep internetowy, bardzo dużo rzeczy można zrobić tylko z tutorialami na YT czy Udemy tak jak napisałeś i kilkoma wtyczkami do WP 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Zgadza się Paweł. Można i samemu te różne rzeczy ogarnąć samemu, po przejściu pewnych kursów czy szkoleń. Natomiast nie każdy jest w stanie się tym zająć bądź nie ma na to czasu, chęci, a jest w stanie zainwestować pewne środki by zlecić to komuś innemu. Również i nam zdarza się coraz częściej delegować pewne zadania innym osobom, automatom, choć i my moglibyśmy je opanować bez problemu. Ale liczymy się z tym, że nasz czas jest cenniejszy i możemy skupić się na najważniejszych rzeczach. Pozdrawiamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja na kursy online!
1