Jaka praca w domu przez Internet przy komputerze i telefonie?

Jaka praca w domu przez Internet zdalna przy komputerze i telefonie

Praca zdalna to coś, nad czym zastanawia się coraz więcej osób. Interesuje ich wykonywanie pracy w domu, a czasami chcą po prostu znaleźć dodatkowy źródło dochodu. Sytuacja na rynku gospodarczym w Polsce i na całym świecie nie wygląda najlepiej. Przyczyniły się do tego obostrzenia w ramach walki z koronawirusem COVID-19. To sprawiło, że wiele osób straciło pracę bądź zostało zwolnionych. Oni także mogą wykorzystać możliwości, które daje im praca zdalna przez Internet.

Poniżej poznasz kilka rodzajów pracy zdalnej, które zyskują na popularności już od wielu lat.

Możliwe, że któraś z nich szczególnie przypadnie Ci do gustu. A następnie dowiesz się tutaj, jak możesz rozpocząć taką pracę zdalną i gdzie poszukiwać pierwszych zleceń. 

Najlepsze rodzaje pracy zdalnej w domu:

  • Pisanie tekstów – przygotowywanie tekstów reklamowych, tekstów na strony www, opisów produktów i kategorii w sklepach internetowych, tekstów do ulotek i ofert handlowych oraz wiele innych tekstów. Z zadań tych wywiązuje się Copywriter, którzy specjalizuje się w 1 głównej tematyce tekstów bądź jest w stanie przygotowywać teksty na każdy temat. Sam kiedyś zarabiałem na samym pisaniu tekstów ponad 2000 zł miesięcznie i to jeszcze w 2010 roku. Współpracowałem wtedy z najlepszymi serwisami dla Copywriterów, a dodatkowo samodzielnie pozyskiwałem Klientów. Pomoże Ci w tym kurs online “Jak zostać copywriterem i zarabiać na pisaniu tekstów?“.
  • Projektowanie stron www – tworzenie stron internetowych dla firm i klientów indywidualnych. Takie strony mogą być tworzone już za pomocą prostych kreatorów stron(np. WIX) czy przez technologię WordPress. W krótkim czasie jesteśmy w stanie opanować takie tworzenie stron www, a z czasem dalej rozwinąć wachlarz swoich możliwości. Sam od roku 2016 zacząłem zarabiać także na tworzeniu stron www. Za wykonanie 1 strony zarobiłem od 500 zł do ponad 1000 zł. Były to proste strony przeznaczone dla firm oraz blogi. Takich stron w ciągu miesiąca wykonywałem od 2-5, więc przychody były interesujące. Przy okazji dzięki temu jestem na bieżąco z technologią WordPress, a zarazem poznaje inne. Pomogą Ci w tym 2 moje kursy “Ogarnij WordPress i Tworzenie stron www / bloga” oraz “Tworzenie stron WIX – stwórz stronę, bloga, sklep w 1 godzinę“.
  • Programowanie – tworzenie programów, aplikacji, rozbudowanych stron internetowych i specjalnych narzędzi dla biznesu. Wymaga to poznawania dawnych i aktualnych języków programowania, jak JAVA, HTML, CSS, JavaScript itd. Tutaj polecam kursy Arkadiusza Włodarczyka, który w ciekawy sposób tłumaczy programowanie, tak by nawet dziecko zrozumiało. Ocenia się, że programiści zarabiają od 4000 do 10 000 zł każdego miesiąca. Wiele zależy od ich doświadczenia, pozyskanego stanowiska, a zarazem firm, z którymi współpracują. Mogą także pozwolić sobie na współpracę z firmami zagranicznymi, które zapewniają znacznie wyższe zarobki i możliwość wykonywania pracy zdalnej we własnym domu. Sam mam w planie, aby uczyć się programowania.
  • Blogowanie / Vlogowanie – prowadzenie bloga / vloga umożliwia zarabianie na reklamach Google Adsense i na współpracy z firmami i markami. Pomaga też skutecznie promować swoje produkty i usługi. Wymaga to wytrwałości w zbieraniu listy mailingowej. Na początek warto wyznaczyć sobie cel uzyskania 100 subskrybentów, następnie 1000, a później 10 tys. i jeszcze więcej. Taka lista to nasi potencjalni Klienci, którzy nam ufają, ponieważ dostarczyliśmy im wyjątkową treść na blogu / vlogu. Gdy więc zaproponuje im z czasem pewien nasz produkt czy usługę, to na pewno część z nich zdecyduje się na zakup. Widać to na przykładzie Macieja Aniserowicza, który aktualnie zarabia miliony na swoich kursach online. A wszystko dzięki temu, że od wielu lat nieprzerwanie prowadzi swój blog i kanał YT o programowaniu. Uczę się od niego, by regularnie zwiększać swoje statystyki.
  • Pozycjonowanie stron www – promocja stron firmowych, sklepów internetowych, blogów w Internecie oraz kanałach Social Media. Należy w tym kierunku poznać zasady SEO, działanie wyszukiwarki Google i mediów społecznościowych(FB, IG, LI, YT itp.). I ja przez wiele lat pozyskuję przychody z pozycjonowania stron www moich Klientów. Dzieje się tak już od 2016 roku. Zaczęło się od 1 Klienta, a później doszło do sytuacji, że było ich prawie 10 i coraz więcej. Dzięki temu powstała marka CopywriterExpert, która poza copywritingiem nadal oferuje pozycjonowanie stron WWW“. Pomoże Ci w tym kurs online “Ogarnij SEO i Pozycjonowanie stron www“.
  • Prowadzenie Social Media – zarządzanie Fanpage, Instagramem, TikTokiem, kanałem YouTube i innymi mediami społecznościowymi. Związane z tworzeniem nowych wpisów, filmów, ustawienie tych kanałów i odpowiadanie na komentarze. Zdarza się, że niektórzy są w posiadaniu 1 popularnego kanału social media. Posiadają tam ponad 50 tysięcy obserwujących, a nawet jeszcze więcej. Mają taką grupę odbiorców, mogą oferować innym reklamę na swoim kanale społecznościowym. Są wtedy tak zwanymi influencerami, którzy promują się w takich serwisach, jak LinkHouse czy WhitePress.  Jeśli chcesz dobrze prowadzić kanał YouTube, to pomoże Ci w tym kurs online “YouTube Marketing – jak prowadzić, rozwijać i zarabiać na kanale YouTube?“.
  • Wirtualna asystentka – oferuje pomoc przedsiębiorcom, którzy muszą delegować pewne zadania, które wykonywali dawniej, natomiast aktualnie nie mają na to czasu. Zadania te, to na przykład: odbieranie poczty i wysyłanie wiadomości do Klientów, zarządzanie pewnymi mediami społecznościowymi itp. Ilość takich obowiązków, czas związanych z ich wykonaniem oraz inne czynniki, mają decydujący wpływ na wynagrodzenie. Z tego względu zarobki wirtualnej asystentki mogą wahać się od 500 zł do 5000 zł.
  • Wydawca – tworzy własne produkty elektroniczne, na przykład e-booki, książki, plannery, zeszyty, kalendarze czy kursy online. Następnie sprzedaje je w Polsce, a nawet na całym świecie(np. poprzez możliwości, które daje Amazon KDP czy Udemy). Widać to na moim przykładzie, gdzie swoje 2 książki sprzedaje z pomocą wydawnictwa Ridero czy WhitePress i dzięki temu co miesiąc zarabiam kilkaset zł. Dodatkowo przeszedłem profesjonalne kursy o sprzedaży na Amazon i dlatego również tam aktualnie posiadam wiele swoich produktów elektronicznych, które świetnie się sprzedają. Pomoże Ci w tym mój kurs online “Jak sprzedawać na Amazon KDP swoje e-booki, książki, plannery, kalendarze, zeszyty?“.

Kiedy i jak rozpocząć pracę zdalną?

To pytanie, które może zadawać sobie każdy, kto jeszcze nie pracuje zdalnie. Jeśli pewna forma pracy zdalnej już się nam podoba, to warto zdobyć w tym kierunku pewne doświadczenie. Czasami wystarczy przejść pewien kurs online, przeczytać kilka książek. Gdy te pewnej umiejętności i doświadczenie zdobyliśmy, warto przejść do działania. Na czym ono polega? 

W większości wypadków polega na poszukiwaniu pierwszych Klientów i na skutecznej promocji siebie, jako Freelancera, w Internecie. W tym celu warto posiadać własną stronę internetową, którą nauczymy się zarządzać(będzie to znacznie łatwiejsze, jeśli strona została stworzona w technologii WordPress). Możemy nawet samodzielnie stworzyć taką stronę i dbać o jej dalszy rozwój. Na takiej stronie www ukazujemy nasze usługi, produkty, przedstawiamy nasze portfolio(doświadczenie, umiejętności, uzyskane certyfikaty, przebyte szkolenia, wcześniejsze realizacje) a zarazem przedstawiamy formę kontaktu z nami. Co dalej?

Dodatkowo tworzymy pewne kanały social media i także tam staramy się ukazać, jaką pracę zdalną wykonujemy i komu możemy pomóc. Na początek dobrze jest zaistnieć na Facebooku, Instagramie, LinkedIn oraz na YouTube. W ten sposób docieramy z naszą ofertą do znacznie większej grupy odbiorców. 

Taki start sprawi, że już niedługo zaczniemy wykonywać pewną pracę zdalną. Ale, jak jeszcze pozyskiwać zlecenia, Klientów?

Gdzie szukać zleceń na pracę zdalną w domu?

Wiele zleceń dla freelancerów znajduje się w takich serwisach ogłoszeniowych, jak: OLX czy Oferia. Już tam warto przeglądać ogłoszenia i odpowiadać na te, które nam pasują. Najlepiej, gdy do każdego ogłoszenia podejdziemy indywidualnie. Dokładnie wyjaśnimy, dlaczego My powinniśmy otrzymać dane zlecenie, ukażemy jak je zrealizujemy i za jaką cenę. Dzięki temu przekonamy ich, aby rozpoczęli współpracę właśnie z nami.

Dalsze zlecenia na pracę zdalną odnajdziemy na Facebooku. Właśnie tam pojawiają się grupy przeznaczone dla freelancerów, copywriterów i innych specjalistów IT. Warto wyszukać takie grupy, a następnie do nich dołączyć. Gdy zauważymy te ogłoszenia od osób czy firm, które potrzebują naszego wsparcia, to od razu odpowiadajmy. Odpowiadać można pod samym ogłoszeniem, w miejscu przeznaczonym na komentarz. A zarazem można wysłać wiadomość prywatną do danej osoby. Im więcej zaangażowania w tym wykażemy, tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś dostrzeże naszą ofertę i się nią zainteresuje. 

Także na LinkedIn jesteśmy w stanie wyszukać pewnych partnerów biznesowych, którym moglibyśmy pomóc i rozpocząć z nimi współpracę. Warto wysłać do nich prywatną wiadomość, najlepiej audio lub wideo. 

Zajrzyj także do artykułu “Najlepsze serwisy dla freelancerów“.

Jeszcze wiele innych działań można podejmować, aby wykonywać pracę zdalną każdego miesiąca. Natomiast te podstawy powinny Ci pomóc dobrze zacząć. Jeśli więc praca zdalna ma być Twoim powołaniem, to życzę Ci powodzenia. A jeśli masz jeszcze inne pomysły na pracę w domu, to koniecznie daj o nich znać w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1